14 серпня 2015, 09:32

Один на трьох. Як помічники депутатів працюють на кілька фронтів одночасно

Низка помічників народних депутатів дають поради парламентарям з різних політичних таборів одночасно. На цей висновок наштовхнула відповідь апарату Верховної Ради на мій інформаційний запит.

У ньому сказано, що народний депутат з "Опозиційного блоку", колишній представник Януковича у парламенті, Юрій Мірошниченко, має одного і того ж помічника, який є ще у двох інших депутатів, один з них – з протилежного політичного табору – блоку Петра Порошенка (Віктор Король), а інший – також з опозиційного блоку Іван Мирний.

Апарат Верховної Ради інформує, що Макаров Володимир Сергійович є "однією і тією ж особою" і значиться помічником – консультантом відразу у 3-х (!!!) депутатів.



Сам депутат Юрій Мірошниченко на запитання чому у нього такий самий помічник, як і в депутатів, зокрема, із провладної фракції, спочатку навіть не пригадав, що він взагалі має такого помічника. Більше того, перепитав, чи не переплутали його бува з іншим депутатом Мірошниченком.



Згодом після телефонної розмови він з'ясував, що помічник і справді його. Він розповів, що цей помічник "працював або продовжує працювати у Кабінеті Міністрів і готує документи". Депутат Мірошниченко подякував: "Добре, що ви сказали, ми ж не знаємо, до кого він ще прописаний".

Google справді згадує Макарова Володимира Сергійовича як працівника Кабміну, але ще в 90-і роки. Тоді Макаров увійшов у групу "З метою підтримання дійового зв'язку з постійними органами Верховної Ради України".

Є й інші подібні факти

Апарат Верховної Ради підтвердив, що Ольга Ткаченко є "однією і тією ж особою у депутатів Олени Бойко та Артура Палатного".

Олена Бойко є депутаткою з фракції "Народний Фронт", а Артур Палатний – з "Блоку Петра Порошенка".



Також апарат парламенту інформує, що одна і та ж особа Едуард Тихомиров є помічником відразу двох депутатів з різних політичних таборів. Він консультує одночасно Сергія Валентирова з блоку Петра Порошенка та Олександра Пономарьова з групи "Воля народу". Про зв'язок цих двох депутатів також свідчить спільно розроблені законопроекти між ними, що можна побачити завдяки інструменту ЧЕСНО "Групи інтересів".



Як можуть одні і ті ж люди радити депутатам з фракцій – конкурентів? Виглядає як нонсенс. Можна припустити, що такі люди можуть мати або особисту вигоду, яку можливо отримують допомагаючи депутатам, а бо ж є особами – комунікаторами, які допомагають вести перемовини, наприклад, узгоджувати якісь важливі законопроекти між провладними і опозиційними силами.

Протилежність позицій фракцій не заважає депутатам співпрацювати та мати спільні інтереси.


Є випадки, коли одні і ті ж люди також допомагають депутатам з однієї фракції.

Як наприклад, депутати з блоку Петра Порошенка: Микола Томенко та Олексій Мушак мають спільного помічника Андрія Неліпу. Микола Томенко пояснив це тим, що "це дуже відомий громадський діяч в галузі екології і рибальства, а зараз завершуємо рибальське законодавство"

- Радить відразу двом? (журналіст)

- Так, допомагає двом – це ж не забороняється

Вікіпедія інформує, що Андрій Неліпа – рибалка- любитель. Любитель і одночасно редактор газети "Риболовний Вісник".

Загалом, аналітики руху "Чесно" знайшли 42 помічники, які мають однакові ПІБ, але працюють з різними народними депутатами.

Завдяки тиску громадськості та журналістів вперше в історії українського парламенту лише цього року оприлюднений список помічників народних депутатів.

Завдяки цьому з'явилася можливість простежити, чи є родичі, партнери по бізнесу помічниками депутатів.

Але і досі не оприлюднені біографії та кваліфікація помічників, щоб з'ясувати, хто саме

радить депутатам.

Відсутність такої інформації ускладнює журналістам та громадськості доступ до інформації про те, хто насправді є помічниками у депутатів. А виборці досі не можуть зрозуміти, до кого ж їм звертатися для вирішення проблем

Сергій Андрушко, рух "Чесно"

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Хто зупинить генерального прокурора?

2010 – го року біля стін СБУ відбулася незвична акція. Журналісти вишикувалися в чергу із письмовими заявами. Вони хотіли з'ясувати, чи здійснювала стеження служба безпеки України за журналістами, чи прослуховувала їхні телефони...

Справи автоматом в правильні руки. Суддівські схеми в дії

Справи у Вищих судах України, щоб не було упередженості, розподіляються автоматично комп'ютером. Але було б бажання – і це можна обійти. Дивіться як...

СУДДІВСЬКІ РОДИНИ. СПІЛЬНІ РІШЕННЯ.

Оприлюднення декларацій родинних зв'язків та доброчесності дало змогу виявити, що деякі судді-родичі розглядали одні й і ті ж справи у різних інстанціях, або ж їм доводилося відмовлятися від справ через те, що раніше її уже розглядав їхній родич...

Суддівські відпустки

У судах вважають, що журналісти та інші громадяни не мають права знати про відпустки суддів. Такий висновок можна зробити з того, що Вищий господарський та Окружний адміністративний суди Києва відмовились надати такі дані за інформаційним запитом, надісланим мною...

Кандидати до Верховного суду та їхній шлейф

16 лютого 2017 року відбудеться тестування претендентів на найвищу суддівську посаду – суддів нового Верховного Суду. Замість нинішнього Верховного суду України та ще трьох вищих судів з'явиться один – Верховний Суд уже без слова Україна наприкінці...

Новини у справі Гречківського

Члену Вищої ради юстиції Павлу Гречківському Печерський райсуд Києва продовжив ще на 2 місяці термін дії запобіжного заходу у вигляді застави...