Сергій Андрушко Журналіст

ХТО ПЕРСОНАЛЬНО ВІДПОВІДАЄ ЗА НЕУХВАЛЕННЯ ЗАКОНОПРОЕКТУ ПРО КНОПКОДАВСТВО

23 грудня 2015, 12:24Вчорашнє відео. Один депутат голосує за 5-тьох! (Відео Наталії Веселової)

Законопроект N1895 про покарання депутатів за неперсональне голосування законсервувався у Регламентному Комітеті. Відколи він пройшов перше читання у червні цього року, депутати до другого читання так і не повернулися впродовж пів року. У регламентному комітеті є кілька версій, чому законсервувався цей законопроект.

Ухвалений у червні цього року в першому читанні законопроект щодо неперсонального голосування передбачав низку покарань для депутатів, зокрема, залишення порушником зали засідань, позбавлення його права брати участь у до 10-ти пленарних засіданнях, а за повторне порушення – у 20-ти пленарних засіданнях.

Цей законопроект мав на меті зупинити ганебну практику кнопкодавства. Але його подальший розгляд гальмує регламентний комітет. Він так і не знайшов часу підготувати його до остаточного голосування в залі парламенту.

На останньому пленарному тижні цього року регламентний комітет проводить 2 своїх засідання, але на жодному законопроекту про кнопкодавство немає у плані.

Членкиня регламентного комітету Ірина Єфремова розповіла, що насправді цей законопроект ще не дійшов до їхнього комітету від очільника парламенту.

Народна депутатка Ірина Єфремова

– Як ви поясните, що з червня 2015 року ваш комітет не може розглянути законопроект щодо кнопкодавства, який був ухвалений у першому читанні (журналіст)

– Не поступав до нас

– А від кого не поступав? (журналіст)

– Є люди, які цей законопроект прописали, по-друге, є голова Верховної Ради, який розподіляє, на який комітет який документ повинен піти. Якщо він буде у нашому регламентному комітеті ми його розглянемо.

- Тобто, у вас немає його? (журналіст)

– Так.

Коли я спілкувався про законопроект щодо кнопкодавства з виконувачем обов'язків регламентного комітету Павлом Пинзеником, він навіть не одразу згадав про який законопроект йдеться. Спочатку пояснив причину його відкладення "неготовністю науково-експертного управління". Але згодом, назвав уже іншу причину. Комітет, виявляється, чекає на підпис інший законопроект авторства народного депутата Лабазюка (група "Воля народу"). Його законопроект передбачає НЕ санкції за кнопкодавство, а введення сенсорної клавіші в електронній системі Рада, аби унеможливити голосування одне за одного.

Пинзеник пояснює, що без ухвалення законопроекту Лабазюка, не розглядатимуть законопроект із санкціями N1895.Так от з'ясувалося, що законопроект Лабазюка (номер 1744) ще навіть в першому читанні не розглянутий. А інформація Павла Пиненика, що він ухвалений не відповідає дійсності. Доречі, а про сенсорну кнопку говорять в Парламенті ще з часів Януковича.

Схоже, справжня причина, про яку не згадують депутати – це їхнє небажання впроваджувати реальні санкції щодо себе за кнопкодавство. За час, коли законопроект щодо неперсонального голосування був ухвалений у першому читанні (з 17 червня 2015 року) відбулося 34! випадки неперсонального голосування, це лише помічених журналістами.

Серед кнопкодавів значиться, наприклад, Андрій Іванчук, соратник по партії очільника регламентного комітету Павла Пинзеника. А ще, дружина очільника фракції "Солідарність" (БПП) Юрія Луценка – Ірина Луценко, депутати з "опозиційного блоку" та з фракції "Відродження". Усі ці люди, у разі якщо б закон уже працював, потрапили б під заборону відвідувати пленарні засідання парламенту, а їхні імена фігурували б в списку офіційних порушників закону і Конституції України, яка чітко зазначає, що кожен депутат має голосувати особисто.

Сергій Андрушко та рух "Чесно"

powered by lun.ua
Коментарі — 5
SoRoS _ 23.12.2015 22:24
IP: 104.197.239.---
О журнале
Ежемесячный журнал "Национальная оборона", издающийся с апреля 2006 года – респектабельное и авторитетное издание, посвященное широкому спектру вопросов, связанных с обеспечением национальной безопасности России.

Главный редактор
Игорь Коротченко – член Общественного совета при Министерстве обороны РФ, директор Центра анализа мировой торговли оружием (ЦАМТО).
Станислав Безусов _ 23.12.2015 15:04
IP: 62.80.161.---
Молодець мужик))) Ходить на роботу і працює за пятьох))) Треба тих дебілів поразганяти, нащо їх 450, якщо працює один із 5)))
Yuri Yurieff _ 23.12.2015 13:57
IP: 46.201.98.---
Нынешний парламент был избран в результате
фальсифицированных и проституированных выборов
и является неработоспособным и марионеточным.
Сделать из парламента невинную девушку с улицы,
не получится. Парламентариям и "членам коалиции"
придется отвечать по полной.
Yuri Yurieff _ 23.12.2015 13:55
IP: 46.201.98.---
Недаром говорят, что "Точка зрения зависит от места сидения".
Пока рвутся во власть – говорят и о снятии неприкосновенности, и о кнопкодавстве,
и об импичменте. Прорвались к креслам – и память отшибло.
Все оказывается "нэ на часи".
Елена Морозова _ 23.12.2015 13:01
IP: 62.80.161.---
Кнопкодави – найменше лихо цієї країни. Найдивовижніше, що жодного посту про людей, які отримують платіжки на ЖКГ і йдуть вішатися, ніхто не пише.
Корупція1288 Уряд реформ392 Aтака Путіна1186 Україна та Європа1064 тітушки18
ОСТАННІ ЗАПИСИ
Дмитро Яблоновський

Державні монстри – вбити чи розчаклувати?

1
Сергій Лямець

Авакова и Супрун оставить в правительстве? Зеленский и команда – вы серьезно???

5
Ірина Федорів

Вода з фекаліями: що дала нарада в голови ОДА

12
Артем Петренко

Шанс вырваться из ловушки бедности. Или почему важно, чтобы у Зеленского получилось

21
Сергій Лямець

Коболев получает $1 млн в месяц. Укрзализныця закупает дизель у олигархов. Так зачем нам независимые набсоветы???

7
Сергій Лямець

Зачем Зеленскому стукачи. Что говорит здравый смысл об инициативе платить 10% за доносы

13
Ігор Луценко

Хто стріляв вночі у Голосієво і до чого тут справи Майдану?

Українська правда

Стати депутатом і залишитись людиною. Чому "Слуга народу" неправа в історії із "тупою вівцею"

Сергій Лямець

ZeVulgaris. 🤡 Андрюха, шо там с Кабмином?

16
Тимофій Бадіков

Залишити неможливо звільнити: чи буде в МОЗ новий очільник?

АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter