Сергій Андрушко Журналіст

ДЕКЛАРАЦІЇ СУДДІВ. ЗЕМЛЯ – ГЕКТАРАМИ, БУДИНКИ – СОТКАМИ.

08 листопада 2016, 09:07

Суддя вищого адміністративного суду Євгенія Усенко, яка за інформацією руху "Чесно" потрапила в ТОП латифундистів України, розповіла, звідки у її декларації з'явилися гектари земель. Євгенія Усенко у електронній декларації зазначила 6 земельних ділянок, 4 з яких на Херсонщині, вимірюються гектарами.

"Мені задавали питання, що я в рейтингу суддів латифундистів. Це земельні паї, які були отримані моїми батьками, які були працівниками радгоспу "Львівський" Херсонської області, Бореславський район і при розпаюванні майна цього господарства – мої батьки, як працівники цього радгоспу, отримали земельні паї... у батька було 7 гектарів і в мами така сама (кількість) "Суддя вищого господарського суду України Геннадій Кравчук у 2013 році задекларував 1 млн. 200 тисяч гривень у рядку дарунки, призи. Про що повідомила програма СХЕМИ (спільний проект Радіо Свобода та UA:Перший). Тоді журналістам він розповів, що "не готовий говорити, давайте подивимося декларацію...Не знаю, що це за записи...і звідки ця інформація у вас."

Цього разу суддя Кравчук розповів, що це був подарунок від матері та інформував, що після виходу сюжету його перевіряли правоохоронні органи.

– Це були подарунки, – суддя Кравчук

– А від кого?

– Від моєї мати

– 1 млн грн?

– Все перевірено – по вашій публікації була перевірка

– А хто перевіряв?

– Прокуратура антикорупційна, податкова

Згодом він додав, що подарунок був у вигляді майна.Загалом, аналіз декларацій суддів вищих судів України демонструє масове декларування ними недобудов, про які раніше вони переважно не згадували у своїх деклараціях. Зокрема, значна кількість об'єктів незавершеного будівництва з'явилася у деклараціях суддів, які були звільнені постановою верховної Ради у вересні цього року.

Це – зібрання суддів вищого господарського суду України.

Цього разу тут зібралося на 25 суддів менше, ніж їх було ще у вересні. Більшість з них подали у відставку. Лише один з них – за власним бажанням, двоє звільнено за порушення присяги. Водночас, суддю Віктора Татькова, звільненого у вересні парламентом, можна було ще наприкінці жовтня побачити у списках чинних суддів, які були запрошені на збори суддів вищого госпсуду."Є вже наказ голови (про звільнення), але до 2 листопада його не можна звільнити, так як він "у відпустці", – інформував голова вищого господарського суду. "Суддя Татьков підпав під закон про люстрацію. Це перший випадок у нашому суді за порушення правил сумісництва, за те, що займав посаду у вищій раді юстиції до квітня 2014 року", – розповів голова вищого господарського суду України Богдан Львов. Водночас, на засіданні присутній колишній суддя цього суду Іван Волік. Він один із десятків суддів, яких звільнили у вересні цього року і який повинен був теж подавати електронну декларацію.
Колишній суддя Іван Волік, присутній на зборах вищого господарського суду. Позначений стрілкою

У декларації судді Воліка в розділі незавершене будівництво з'явилася недобудова у 389 квадратних метрів у Києво – Святошинському районі Києва, задекларована на його дружину. Тепер уже колишній суддя Волік не охоче коментує появу недобудови.

- У мене немає за 16-й рік ніякого майна, – екс суддя Волік

– Ви продали його чи що?

– То питання не до мене

– Незавершене будівництво...

– Що задекларовано, то задекларована – всьо свободниУ першій паперовій декларації за 2015 рік цього вже колишнього судді не було жодної згадки про незавершене будівництво так само, як і не зазначено було в декларації і члена його родини – власну дружину. Водночас, уже в уточненій декларації за 2015 рік, розміщеній на сайті вищого господарського суду, з'явилася і дружина, і житлова недобудова. Згодом, ця ж інформація повторилася і в електронній декларації. Суддя Волік – не єдиний звільнений у вересні цього року суддя, який показав недобудови.

Вперше, новий окремий рядок для вказування недобудов з'явився саме в електронній декларації. Чинна суддя вищого господарського суду Ірина Ходаківська вперше задекларувала 220 квадратних метрів недобудови у Макарівському районі Київської області."Недобудова – вона говорить сама за себе, недобудова і є недобудова. З 2001 року у мене є земля, яка була приватизована, на якій почалося будівництво", – розповіла суддя Ходаківська. "Вперше (декларую), оскільки раніше такого рядка в декларації не було, – додала вона.

Звільнена у вересні цього року суддя цього ж суду Тамара Гоголь теж вперше оприлюднила інформацію про 4 недобудови. У неї з'явилося 297 квадратних метрів садового (дачного) будинку під Києвом – у Вишгородському районі. І ще один будинок її родини розміром 373 квадратних метри, записані на чоловіка у Сваляві Закарпатської області. Додатково до цих житлових недобудов показані також ще 2 технічних приміщення, одне з яких теж у Сваляві розміром 173 квадратних метри.

Так само недобудову задекларувала інша суддя, звільнена постановою парламенту у вересні 2016 року – Ніна Кочерова. "Об'єкт повністю або частково побудований з матеріалів чи за кошти суб'єкта декларування або члена його сім'ї", – зазначено в її електронній декларації. Споруда збудована у Броварському районі розміром 157 квадратних метрів під Києвом.

У декларації звільненого через подання заяви судді вищого адмінсуду Дмитро Кривди задекларовано, що у 2016 його дружина набула право власності на житловий будинок розміром 144 квадратних метри. З огляду на те, що жодної копійки у рядку "вартість на дату набуття" не зазначено, можна припустити, що цього року новобудову було введено в експлуатацію.

Загалом, недобудови показані у деклараціях суддів не лише з вищого господарського, а й з вищого адміністративного суду, верховного суду, членів вищої ради юстиції та вищої кваліфікаційної комісії.

Суддя вищого адміністративного суду Надія Пилипчук у 2014 році у своїй паперовій декларації зазначала житловий будинок розміром 384 квадратних метри "на праві користування".

Утім, в електронній декларації будинок з таким самим розміром, імовірно той самий, яким суддя лише користувалася, опинився у рядку незавершене будівництво та з приміткою про те, що це "об'єкт, право власності на який не зареєстроване в установленому законом порядку".

"Об'єкт повністю або частково побудований з матеріалів чи за кошти суб'єкта декларування або члена його сім'ї", – зазначено у документі й, головне, у рядку власність зазначена сама суддя Надія Пилипчук. Таким чином, електронне декларування допомогло уточнити офіційно, чиїм саме будинком користувалася суддя. Виявилося, що власним. Суддя заповнила електронну декларацію перед своїм звільненням.

Ще 2 судді вищого адмінсуду, які написали заяви про звільнення, задекларували не лише незавершене будівництво, але й витрати на будівництво. Так, колишній суддя Дмитро Ліпський зазначив, що спільні витрати на будівельні матеріали та оплата будівельних робіт склала близько 250 тисяч гривень. Незавершене житлове будівництво, як зазначено, розміщене у Києво-Святошинському районі столиці.

Заступник голови вищого адміністративного суду (на сьогодні він уже не працює) Михайло Цуркан задекларував витрати на цеглу, бетон, віконні блоки та тепло накопичувачі, що склало 456 тисяч гривень. 272 квадратних метри житлової недобудови екс-заступника голови суду Цуркана розташовані, відповідно до інформації з електронної декларації, у Києво-Святошинському районі.

Юрій Тітов, суддя Верховного суду України, відряджений на роботу членом вищої кваліфікаційної комісії суддів України, де проводять оцінювання інших суддів, у 2015 році в деклараціях продемонстрував відразу 2 об'єкти незавершеного будівництва. Один об'єкт незавершеного будівництва розміром 279 квадратних метрів розташовано у Києво-Святошинському районі Київської області, інший розміром 199 кв.м у місті Балта Одеської області, які, відповідно до декларації, належать його батькові.

Член вищої ради юстиції Вадим Нежура у 2014 році, як суддя апеляційного суду м.Києва, не показав жодного ані житлового будинку, ані садового (дачного). Утім, в електронній декларації за 2015 рік у його родини з'явилося одразу 2 об'єкти незавершеного будівництва: один житловий будинок площею 484 кв.м у м. Бориспіль Київської області, власником якого зазначена дружина, інший – садовий (дачний) будинок розміром 138 км.м у Бориспільському районі Київщини, теж власником якого є дружина.

Член конституційного суду України, Віктор Кривенко у електронній декларації уточнив призначення іншого нерухомого майна розміром 1714 метрів. Це – міні-готель, який, як зазначено, з'явився у 2014 році і власником якого є дружина Наталія Савицька. Водночас, сам Віктор Кривенко записаний як власник незавершеного будівництва у Макарівському районі Київської області. Загальна площа недобудови зазначена, як "не відомо".

Володимир Мойсик, призначений суддею Конституційного суду України у 2016 році та народний депутат України 4-6 скликань, у електронній декларації зазначив 2 об'єкти незавершеного будівництва у Васильківському районі Київської області. Один – житловий будинок розміром 600 кв.м, інший літня кухня на 110 кв.метрів.

Сергій Андрушко, для "ЧЕСНО. Фільтруй суд!"

powered by lun.ua
Коментарі — 34
Brokerman _ 08.11.2016 19:42
IP: 95.133.225.---
Здесь русские есть коренные, граждане... признайтесь честно... Никто не обидит!
Елена Величко _ 08.11.2016 19:26
IP: 95.134.109.---
kren:
Ці поняття пов'язані – політичні події часто саме ведуть до економічних негараздів та навпаки.
Тобто все залежить від політики, що проводиться та у чиїх інтересах, права та його реалізації та знов у чиїх інтересах, учасників, що мають суттєвий вплив та у чиїх інтересах, на якому боці правоохоронні органи та армія та багато іншого. Що ж до суто політичних конфліктів, так тут теж багато чинників,серед яких і економіка, і бажання загарбати щось, відновити справедливість та багато іншого. Наприклад, Троя,
хоча я вважаю це міфом з алегорією,Троя впала саме тоді, коли було смертельно поранено Гектора...
mihaylenco _ 08.11.2016 18:40
IP: 93.171.66.---
Заступник голови СБУ, Трепак, повідомив, що наразі розгорнулася битва за право перевіряти е-декларації. Ділять шкуру невбитого ведмедя? Цікаво, а скільки копій вже на планеті з них зроблено?
Елена Величко _ 08.11.2016 18:06
IP: 95.134.109.---
Елена Величко:
У контексті того,що написано нижче, й відставка добровільна Саакашвілі,бо коли уся економіка Одеси
зав'язана на тому 7 кілометрі – що він міг зробити?Закрити? А їсти що- хто на це відповість, що робиться,
щоб люди були забезпечені в законний спосіб, могли відійти від роботи протизаконної та почувати себе гідними? Де ці робочі місця,що мають офіційну гідну зарплату?
Елена Величко _ 08.11.2016 18:00
IP: 95.134.109.---
Дуже складна тема тому що: 1) не всі однакові, ті ж судді, де-хто почав виносити рішення проти забудовницької мафії- вбили, чи роботи позбавили, скомпроментували,так і податківці, пам'ятаю,що жінку податківця вбили – діти залишились, 2) ця тема зв'язана з загальним станом в країні та податками,
коли відмінили податок на дивіденди, що був адекватним – то тоді масово й повиводили кошти,
не кажу вже про схеми, – тобто загалом народ не доїдав, нічого не мав,економіку знищили,а тепер ці кошти пропадуть... Тобто основне – це економічна система, що працює на громадян та відповідні закони, якщо цього нема – йде поступове знищення,бо саме економіка мафіозна та ніхто не зможе опиратися- чи слугуй, чи нічого не май.
Brokerman _ 08.11.2016 17:52
IP: 95.133.225.---
Россия, Норильск (как будто) драка двух российских граждан из Украины...
youtube.com/watch?v=IBtiXk8aK5A
Brokerman _ 08.11.2016 17:35
IP: 95.133.225.---
_ABM_:
Юрий Загородний:
Brokerman:
-...ПРОСРАЛИ СТРАНУ РОССИЮ РОССИЯНЕ...
-... русский не украинец.
Запердоленко, мудрец ты интернетовский, что делать будешь, когда вам интернет закроют?
Русский коллега. да не злись ты... Вам уже давно интернет закрыли, ФСБ там всех пасет... поэтому ты тут и разошелся...
Brokerman _ 08.11.2016 15:30
IP: 95.133.225.---
А зацени драку россиян из за Украины:
youtube.com/watch?v=IBtiXk8aK5A
Brokerman _ 08.11.2016 15:28
IP: 95.133.225.---
Сидор! Оценил...Народ в ролике ЖЕСТКО БУХАЕТ, КАЛИНИНГРАДСКАЯ ОБЛАСТЬ... какие там политические страсти... у россиян бухло в теме!
sidor _ 08.11.2016 15:22
IP: 77.52.61.---
БИТВА ЗА РЕСУРСЫ НАЧАЛАСЬ!!!

h.t.t.p.s://youtu.be/-kHxdTpJRt0?t=129
grom2468 _ 08.11.2016 15:04
IP: 130.211.68.---
Pavel Turcshin:
Хохло/пузые все на нервах, гадают кто будет их новый хозяин: Трамп или Клинтон готовятся кому челом бить и сапоги облизывать!
Из Восточной России сообщают о массовых бунтах. По приказу из телевизора народ пришёл голосовать за Трампа, а избирательные участки закрыты.
mihaylenco _ 08.11.2016 14:45
IP: 93.171.69.---
Розумієте, американському податківцеві досить того, що у відкритому доступі є офіційна українська декларація власника пентхаузу в Сіетлі, чи де там іще. І ось він читає ту декларацію, а пентхауз там не вказаний. Бувайте здорові, маємо кримінальний актив.
mihaylenco _ 08.11.2016 14:42
IP: 93.171.69.---
kren
...поки,що,ті,хто чинить свавілля (С),ще нчого не платили...

В мене така підозра, що найближчим часом вони в Україні не платитимуть. А ось там, де вони поховали свої основні активи – за бугром? Що там демократи роб лять з кримінальним капіталом?
mihaylenco _ 08.11.2016 14:10
IP: 93.171.69.---
Сьогодні парламент чимдуж проштовхує ідею загального декларування для всіх українців. Стратегія зрозуміла. Якщо поступить 30 мільйонів декларацій від населення, то з чиновниками ніхто розбиратися вже не буде.
mihaylenco _ 08.11.2016 14:07
IP: 93.171.69.---
kren
...мабуть сьгодні це є ціною того,що вважається справедливістю...

Справедливості прагнуть ті, до кого чиниться несправедливість. А тут платити довелося тим, хто чинить свавілля. Для нашої держави якась нетипова ситуація.
Максим Асгард _ 08.11.2016 13:32
IP: 80.64.91.---
Нехай хоч сплатять прогресивні податки на це майно, яким корупціонери хизуються!А не просто, - йди!
mihaylenco _ 08.11.2016 13:30
IP: 93.171.69.---
kren
Він і раніше таким був.

Я мав на увазі сучасні технології. Наприклад, у Лондоні людина практично всюди перебуває під оком камер. Пересування сучасної людини без проблем навігується за його гаджетами, котрі вона носить з собою. Підслуховування? Та не проблема. Навіть коли хтось не хоче носити мобільника з собою. Можна прослухати мобільні людей, котрі поряд. Високоточні космічні фото в режимі он лайн, тривимірні зображення... Все менше публічних місць, де людина може реалізувати право на приватність.

Найбільше приватності в таких країнах третього світу, як наша. А тут виклали списки чиновників. Та ще з деклараціями.
Василь Сірко _ 08.11.2016 13:24
IP: 193.0.205.---
Це якийсь жах – тотальне шахрайство, хабарництво, злодійство. Так держава існувати не може, треба все перезавантажити, а найбільш кричущі факти розслідувати і винуватців довічно до буцугарні. Маємо щось робити.
Brokerman _ 08.11.2016 12:57
IP: 95.133.225.---
Ха! Коллеги а прикиньте, как обливаются кровью наши российские коллеги. Им до Е-деклараций чиновников еще лет 20 ждать и можно немного потусоваться на украинских сайтах...
В России за косой взгляд на власть... ТЮРЬМА!
ПРОСРАЛИ СТРАНУ РОССИЮ РОССИЯНЕ...не повезло вам, даже киевского князя Владимира и то украли!
mihaylenco _ 08.11.2016 12:42
IP: 93.171.69.---
Brokerman
Если бы не было Обамы, Клинтон, Байдена... наш порошенко спустил бы е-декларации на тормозах... А так боится и нехотя так двигает реформы...

Не було б Клінтонів-Байденів, то були б інші. Зараз світ такий, що статків не приховаєш. Рух кожної копійки, що потрапила до банківської системи, відомий від початку, до кінця. І кожен, хто до неї торкався, там має прізвища, імена, та адреси. Е-декларації надали зацікавленим органам списки українців, котрі є групою ризику в плані кримінальних грошей. Нині спецслужби будь-якої країни легко можуть перевірити українських вкладників, і звинуватити їх в кримінальні. Гроші ж забрати в казну своєї країни.

Важко оцінити, добре це, чи погано, але приватна свобода громадян в сучасному світі за останні 25 років значно звузилася.
-Vesna- _ 08.11.2016 12:41
IP: 93.72.143.---
kren:
...а щодо наших служб...що так і залишаються комуно-регіональними,
Ну як же?:)
НАЗК – спеціально створена нова служба саме для е-декларацій.
Під егідою американців – наша 'еліта" що зовсім з ума не зійшла – такі служби створювать.

Виконавча служба – це просто процедура проведення вже призначених (!) покарань.
Головне вироки – що дадуть НАЗК та НАБУ.

PS американці нічого блокувати не будуть – та й е-декларації показали, Що голловні статки в нерухомості та кеші.
-Vesna- _ 08.11.2016 12:24
IP: 93.72.143.---
kren:
-Vesna-:
kren:
...звичайна бюрократична рефлексія.Коли будуть заблоковпні рах.конкретних Е-декларантів,без
огляду на іх посади,,, можливо шось і буде,а так,ця я вимога...та ж декларація про наміри.
Не заблоковані рахунки – а призначені кримінальні та адміністративні покарання.
А далі – вже робота виконавчої служби.
-Vesna- _ 08.11.2016 12:16
IP: 93.72.143.---
Brokerman:
Если бы не было Обамы, Клинтон, Байдена... наш порошенко спустил бы е-декларации на тормозах... А так боится и нехотя так двигает реформы...
Конечно.
Brokerman _ 08.11.2016 12:13
IP: 95.133.225.---
Если бы не было Обамы, Клинтон, Байдена... наш порошенко спустил бы е-декларации на тормозах... А так боится и нехотя так двигает реформы...
-Vesna- _ 08.11.2016 12:07
IP: 93.72.143.---
kren:
-Vesna-:
Е -декларацію,провели не для досліджень,а для легітимаціі раніше награбованого і прихованого,що
після деклараціі стане законною власністю декларанта.
Американці вимагають (!) покарань по е-декларуванню.
ONLINE
Aтака Путіна1224 Україна та Європа1085 Корупція1335 Зеленський19 Донбас14
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter