7 червня 2016, 15:05

Реформа МВС – ми йдемо далі: нові дільничні офіцери поліції і старт реформи слідства

Минулого тижня патрульні поліцейські Маріуполя склали присягу на вірність народу України і в 31-му місті України заступили на службу працівники 28-го управління Департаменту патрульної поліції НПУ.

Ми завершили перший етап реформи.

І тепер йдемо далі. Реформа – як велосипед: зупинився – значить упав:) Тому – тільки вперед!

Сьогодні я хочу презентувати наступний етап нашої поліцейської реформи – опублікувати нову "дорожню карту", за якою ми підемо далі.

* * *

На нинішньому етапі продовжуємо будувати нову поліцію. Суспільство чекає і вимагає оновлення правоохоронної системи, тому саме поліцейський блок МВС для нас залишається пріоритетним.

У наших планах – підвищення якості патрульної поліції, створення корпусу дільничних офіцерів поліції, формування підрозділів з патрулювання і контролю дорожнього руху на трасах. Також завершення організації мережі груп швидкого реагування в областях і реформування одного з найскладніших і фундаментальних елементів поліції – слідства.

* * *

Сьогодні Національна поліція оголошує відкритий конкурс на заміщення вакантних посад дільничних офіцерів поліції і слідчих.

Ми створимо корпус дільничних офіцерів поліції чисельністю 9 100 осіб. У слідстві НПУ, після перепідготовки діючих працівників і навчання нових, будуть працювати 10 500 поліцейських.

Ми віримо, що фундамент реформи – люди. І тому даємо можливість проявити себе як тим, хто вже має досвід роботи в правоохоронних органах, але готовий приймати нові, здорові принципи роботи і філософію відкритості та співпраці з громадянським суспільством, так і тим, хто має необхідну кваліфікацію, однак раніше не служили в системі Національної поліції.

Алгоритм відбору на всі вакантні посади в поліцію України – уніфікований, а критерії прості й прозорі: до конкурсу допускаються громадяни України, які мають повну вищу освіту і не мають судимості.

Тих, чиї дані відповідають вимогам посад, чекає 6-ступінчастий відбір:

• General skills test (тест загальних навичок), який перевіряє кандидата на аналітичні й логічні здібності;

• медична комісія;

• перевірка фізичної підготовки (відповідно до профілю роботи);

• психологічне тестування;

• співбесіда;

• спецперевірка.

Чесність, добропорядність, вміння працювати на результат, цілеспрямованість, мотивація і готовність до командної гри – це якості, які ми очікуємо від офіцерів Національної поліції України!

Ті, хто успішно пройшли 6 етапів відбору, обов'язково направляються на навчання, програма якого залежить від роду діяльності. Але навчання обов'язкове для всіх – і тих, хто служив у міліції, і для новачків поліції.

У нас вже працює спільний з ОБСЄ (і за рахунок її донорської допомоги) проект перепідготовки дільничних офіцерів, які пройшли переатестацію. Сьогодні переатестація працівників поліції закінчена в шести областях (Київській, Волинській, Миколаївській, Одеській, Рівненській, Хмельницькій) та Києві. Відповідно в рамках цього проекту вже заплановано провести перепідготовку 1 366 працівників.

Що стосується слідчих. Після успішного проходження конкурсу кандидати з найкращими результатами пройдуть спеціальний курс навчання, який ми розробили спільно з нашими іноземними колегами. Для нас важливо йти в ногу зі світовими тенденціями криміналістики, тому при розробці концепції ми враховували досвід найуспішніших країн.

Так, ми вимогливі і відбір непростий! Але тих, хто пройде конкурс і обов'язкове навчання, і переатестованих і нових працівників, чекає повага і довіра суспільства, пристойна зарплата (дільничні офіцери – від 6 000 грн., слідчі – від 10 000 грн.), нова форма.

Хочу звернути увагу: рівень тестових вимог до віку, здоров'я та фізичної підготовки при уніфікованому алгоритмі відбору в принципі, визначається характером роботи в кожному конкретному підрозділі.

Слідчий може дозволити собі мати рівень фізпідготовки, характер і вік Еркюля Пуаро, комісара Мегре і навіть Ніро Вульфа за умови, якщо в нього інтелект і логіка Еркюля Пуаро, комісара Мерге і Ніро Вульфа!:)

А ось на посади дільничних офіцерів поліції ми запрошуємо молодих і спортивних. Активність і витривалість – важливі якості для "універсального поліцейського" поряд із логікою та інтелектом.

На наступних етапах реформи ми бачимо перспективу розвитку слідчого апарату в об'єднанні оперативних працівників і слідчих за різними напрямками та створення інституту детективів. Це загальний концепт. Хоча, швидше за все, у деяких спеціальних підрозділах залишимо слідчих і оперативних працівників як окремих фахівців.

* * *

Отже! Із сьогоднішнього дня ми стартуємо в Київській області – відкриваємо набір 250 дільничних офіцерів і 50 слідчих.

Для участі в конкурсі насамперед потрібно подати заявку на сайті Управління НПУ в Київській області.

Там же можна детально ознайомитися з критеріями і процедурою відбору.

Далі, як і з патрульною поліцією, ми почнемо конкурсні відбори віялом по всій країні.

* * *

Мене часто запитують, коли буде закінчена реформа МВС? Реформу можна буде вважати завершеною тільки тоді, коли сьогоднішні молоді хлопці з маленькими зірочками на погонах навчаться, наберуться досвіду і займуть керівні пости. Коли вся поліція на всіх рівнях буде Служити і Захищати. Коли кожен громадянин буде довіряти поліцейському, а кожен поліцейський заслужить цю довіру.

Скільки б ми не планували структурних реформ, вони не стануть ефективними без опори на вмотивованих чесних людей з гідною зарплатою. Ми вибираємо саме таких людей і розраховуємо на розуміння і підтримку влади та суспільства, коли просимо і наполягаємо на достатньому матеріальному забезпеченні поліції.

А ті, хто втомився, розчарувався і втратив віру, я впевнений, візьмуть паузу, перепочинуть, а потім озирнуться на пройдений вже шлях і знайдуть мотивацію продовжувати його разом із нами.

Реформа – це непростий шлях тривалістю кілька років. Ми пройдемо його разом із вами, крок за кроком, не боячись труднощів і залишаючись оптимістами!

ВИНО ПРЕВРАЩАЕМ В БЕРЦЫ! ВТОРОЙ ЭТАП

Итоги первого этапа акции: мы получили 4 010 880 грн благотворительных взносов, плюс зарезервированные, но пока не оплаченные лоты. Заказана первая партия зимних тактических берцев, поставка ожидается через 20 дней...

Подпиши петицию! Азов – сталь!

То, что происходит в Мариуполе – трагедия! Не только для Украины🇺🇦 – для всего мира! Множество людей сейчас работают над тем, чтобы Генеральная Ассамблея ООН провела экстренное заседание и были созданы условия для того, чтобы всех вывезти из Мариуполя...

Алиса

Это видео прислали из осажденного Мариуполя – это Алиса, ей 4 года, 50 дней из которых она живет вместе с мамой в бункере на территории завода "Азовсталь" под круглосуточными бомбежками...

Стратегия активной обороны. Держаться!

В последние дни широко обсуждается грядущая "решительная битва" за Донбасс. Но правда в том, что она – эта баталия – идет уже несколько дней, идет жесткое противостояние двух армий – орки давят, наша армия сопротивляется, сдерживает орду...

ТРИ ПОРАЖЕНИЯ ПУТИНА

День за днем... Война становится привычной. Мы уже не так остро реагируем на происходящий вокруг кошмар. Научились справляться. Мы даже научились немного спать по ночам...

ХАРЬКОВ!

Отстояли в 2014. Если придется – отстоим и сейчас! Осторожнее со словами, господин Президент. Это не сериал и не спектакль. Не нужно бросаться словами...