25 грудня 2016, 00:13

Раніше така аналітична система контролю правопорядку працювала тільки в Сінгапурі, Лондоні та Дубаї, з сьогодні – і в Маріуполі!

День в Маріуполі

Епізод 1. Інтелектуальна аналітична система правопорядку. Запрацювало!

У Головному управлінні НПУ Донецької області став до роботи Єдиний аналітичній центр безпеки, розроблений силами місцевих програмістів та інженерів, та одна з кращих за ефективністю в світі! Аналогічні системи інтелектуального спостереження працюють поки що лише у чотирьох містах: Сінгапур, Лондон, Дубаї, .UASC – унікальна система, розроблена спеціально для Донецької області, з урахуванням близькості зони проведення АТО і високою терористичною загрозою.

В єдину систему зведені усі дзвінки на лінії 102 (на першому етапі Маріуполь, Краматорськ, Слов'янськ і Торецьк, на другому етапі буде підключена вся територія області), обробка і аналіз дзвінків, забезпечення управління нарядами патрульної поліції і обробка інформації системи інтелектуального відеоспостереження.Система інтелектуального відеоспостереження (кажучи для неспеціалістів і не розкриваючи секретів) складається з мережі відеокамер, встановлених на ключових перехрестях, на блокпостах, в місцях масового скупчення людей і інших стратегічних точках. Зараз вже закуплено 37 відеокамер виробництва німецької фірми Mobotix, які є особливо надійні й призначені для роботи в складних погодних і технологічних умовах.

Інформація з камер спостереження передається на сервери, де обробляється за спеціально розробленим саме для Донецької області алгоритмом. В автоматичному режимі система здатна аналізувати наступні параметри:

• розпізнавати номер автомобіля і перевіряти, чи не знаходиться даний автомобіль в розшуку, визначати відповідність автомобіля та його номерного знака реєстраційної документації на цей автомобіль;

• розпізнавати колір, тип, марку та модель транспортного засобу;

• розпізнавати обличчя в різному ракурсі на відеоматеріалах з різних джерел (відеопотік, файли), пошук відповідності в базі даних розшукуваних осіб;

• детектор осіб, які знаходяться на передніх сидіннях автомобіля;

• виявлення скупчення людей, в тому числі в несанкціонованих або незвичних місцях;

• оцінка щільності людей в стратегічних місцях населених пунктів;

• індексування подій в умовах дорожнього руху (щільність потоку, затори, масове скупчення автотранспорту), в тому числі в зонах паркування;

• детектор забутих (залишених) речей і об'єктів та їх власників;

• детектор забороненого або незвичайного пересування транспорту або людей;

• детектор фактів перетину заборонених зон (прохід або проїзд);

• фіксація фактів руху людей в заданому напрямку (входи, виходи, переходи, коридори певних об'єктів);

• фіксація появи людини або автомобіля в зоні спостереження (вулиця, площа, перехрестя, парк і т.д.).Пропоную подивитися ролик, де детально розповідається про систему, її можливості, авторів концепції та джерела фінансування цього найважливішого для безпеки жителів Донецької області проекту.

Дякую за співпрацю та кооперацію, в тому числі і фінансову допомогу, Державній військово-цивільній адміністрації області, місцевим радам та всім, хто повірив і допоміг – так робиться справжня реформа, крок за кроком разом!

Окремо хочу відзначити важливий момент – в UASC працює 46 операторів (всього 8 атестованих поліцейських і 37 цивільних осіб) та 13 диспетчерів (11 поліцейських і 2 цивільних).

Всі співробітники пройшли конкурсний відбір і здали серйозні тести на право пройти навчання та отримати цю роботу. Відбір, як зазвичай, був достатньо строгий. Єдині обмеження, які були зняті з ініціативи глави НПУ Донецької області В'ячеслава Аброськіна - це вимоги з фізпідготовки, зниженні також вимоги до кандидатів за медичними показаннями. Як результат – всі тести здала і успішно пройшла навчання 24-річна Анастасія Бодрова – інвалід дитинства по ДЦП. Попри всі труднощі, дівчина отримала вищу освіту й на екзаменах показала блискучі результати! Сьогодні у Насті перший робочий день – впевнений, її перше робоче місце в поліції дасть їй хороший старт і можливості для успішного кар'єрного росту!Набір в Аналітичний центр Донецької області триває – ми готові взяти в команду молодих (душею – обов'язково, за паспортом – ні!)) і мотивованих людей!

Нова система буде дуже ефективна, перш за все з точки зору превенції. Мі розраховуємо отримати радикальне зниження рівня злочинів на вулицях, крадіжок, грабежів та угонів! Про результати буду звітувати!

* * *

Епізод 2. Квартири вірним Присязі поліцейським- переселенцямДругий етап сьогоднішньої поїздки до Маріуполя – одна з найприємніших в роботі міністра внутрішніх справ: вручення квартир співробітникам Національної поліції області. 16 сімей в Маріуполі, 6 в Краматорську, по 4 в Бахмуті та Покровському, ще 2 сім'ї поліцейських в Слов'янську відсвяткують Новий рік і новосілля одночасно!Квартири ми придбали для поліцейських, які в 2014 зробили вибір – служити Україні: не залишилися в своїх колишніх місцях служби на окупованих територіях, а вийшли за моїм наказом в Маріуполь і Слов'янськ... залишивши свої будинки, майно... Ці поліцейські три роки вірою і правдою служать Україні в найтяжких умовах – і заслужили повагу і увагу держави. Сьогодні ми вручили перші ордери в Донецькій області. Але ж не останні.Зовсім скоро квартири отримають поліцейські – переселенці в Луганській області. Вони та їхні родини це заслужили!

А прийде час, повернуться додому під українським прапором – з повагою до себе і до України!* * *

Епізод 3. Нова техніка для Служби надзвичайних ситуацій Донецької областіУ "новому", відремонтованому пожежному депо провели огляд і передачу техніки.

Ще одна сторінка реформи – технічне переозброєння Держслужби з надзвичайних ситуацій. Разом з гарячим і щирим прихильником переоснащення Служби та її реформи – нардепом Олегом Ляшком – вручили 8 одиниць пожежної техніки ГУ ГСЧС Донецької області:

• 4 пожежні автоцистерни АЦ-8-40 (65053) важкого типу на базі шасі автомобіля КрАЗ-65053 з колісною формулою 4х4, здатних доставляти на місце пожежі 8000 літрів води і 500 літрів піноутворюючої речовини, пожежно-рятувального обладнання та оперативний розрахунок з 7 чоловік;

• 4 автоцистерни АЦ – 5-40 (5309) середнього типу підвищеної прохідності на базі шасі автомобіля МАЗ-5309 (5000 літрів води, 400 літрів піноутворювача, пожежно-рятувальне обладнання, пожежний розрахунок з 7 чоловік) з лебідкою і зовнішньою телескопічною системою освітлення місця проведення аварійних робіт.Окрім того, усі працівники Держслужби отримали "під ялинку" новину про підвищення на 80% заробітної платні з наступного року, що його заплановано у держбюджеті на 2017 рік!

Разом з підвищенням оплати праці та новою технікою, впевнений, реформа ДСНС принесе довіру й повагу рятівникам, на яку заслуговує ця важка, відповідальна та небезпечна праця!

* * *

Епізод 4 "Азов". Інспекція Маріупольської бази 1 батальйону полку, що реконструюється

Все йде за планом. Хлопці молодці. Не тільки в бою, а й в облаштуванні. Дисципліна, порядок і чіткість. Саме розташування підрозділу в Маріуполі – фактор стабільності! За підсумками візиту, втім, доведеться дещо підказати київським чиновникам... буду переконливий)

Полк особливого призначення Нацгвардії Азов покращує логістику і боєздатність, міцнішає Національна гвардія, Україна стає більш захищеною. Так тримати!

* * *

Епізод 5. Стари знайомі:) – дітлахів-сиріт запросив у гості до Києва

І, нарешті, ми зустрілися зі старими знайомими – з вихованцями Маріупольської школи-інтернату N2. З тими хлопцями та дівчатками, для яких наша команда в День визволення Маріуполя варила відмінний ароматний гороховий суп! Суп продали, городян нагодували, а на виручені кошти плюс допомога народних депутатів Олега Ляшка і Сергія Тарути інтернат купив дітям комп'ютерний клас.Із 107 вихованців цієї школи, 20 дітей переведені сюди з інтернату в Мар'янці, зруйнованого терористами, троє – з окупованих Донецька і Сніжного.Ми привезли старим знайомим подарунки, солодощі та – в рамках флеш-мобу "Читай Українське" – 40 чудових книг українських авторів. Усіх 107 вихованців ми запросили до Києва під час зимових канікул! Майже ніхто з них не був у Києві. Зробимо хлопцям свято!

А ноутбуки молодь вже відмінно освоїла – сподіваюся, коли підростуть, прийдуть працювати в Аналітичний центр ГУ НПУ!* * *

Довгий день, погана погода, складні умови – і дуже світлі почуття: Маріуполь живе, розвивається, розпочинає нові проекти, будує житло та виховує дітей.

Маріуполь – це Україна!

ФБ автора

powered by lun.ua

День пам'яті жертв геноциду вірмен. ЦАВЕТ ТАНЕМ!

Сьогодні, 24 квітня – День пам'яті жертв геноциду вірмен. Світ поминає півтора мільйона вбитих, замучених, померлих від голоду людей, єдиною виною яких перед вбивцями була "неправильна" національність і "неправильна" віра...

Час єднання!

Путінський режим знов накопичує військові сили біля кордонів України, погрожуючи новою агресією! Скажений собака знову біля наших воріт... Нам не звикати – ми на своїй землі і будемо захищатися! Сьогодні вкрай важливо відповісти на загрозу зібрано й адекватно: концентрацією всіх патріотичних сил України навколо спільної мети – дати рішучу відсіч можливим провокаціям та агресії! Консолідовані сили державників та цивільних патріотів-ветеранів – регулярні сили ЗСУ, МВС та резервісти повинні об'єднавшись встати на захист своєї країни...

Украинский русский

На днях мне прислали подборку комментариев российских СМИ на нашу беседу с Дмитрием Гордоном: лавина публикаций и тысячи комментов в соцсетях! С особым "восторгом" была воспринята моя сентенция о том, что русский язык не принадлежит Российской Федерации...

Аеромедична евакуація: ми закінчили підготовку – починаємо реальну роботу

Сьогодні ми обговорюємо НЕ можливість аеромедичної евакуації й транспортування донорських органів для трансплантології – ми обговорюємо технічні деталі готового практичного вирішення! Першого квітня ми починаємо пілотний проєкт у Львівському регіоні, а з першого травня в Київському – постійні чергування та обслуговування викликів бригад екстреної медичної допомоги за підтримки вертольотів авіапарку МВС...

Страх убивает разум?

Лукашенко, похоже, совсем свихнулся на своей власти и паранойи вокруг этого. Несёт полную чушь. Тексты, вероятно, получил у Путина. Но, если кто-то сходит с ума – не значит, что все должны действовать также! Мы думаем об Украине и желаем только мира и процветания Беларуси...

Памяти погибшего героя

Товарищ, побратим, патриот, настоящий офицер, верный Присяге и долгу! С первых дней военной агрессии путинского режима против Украины ты знал, что твое место – в рядах защитников Родины! В том тяжелейшем 14-м ты в первых рядах взял оружие и до последнего дня воевал в родной Луганской области, защищал свой дом и свою страну! Сергей Губанов, Седой – всю свою трудовую жизнь отдал правоохранительным органам...