25 грудня 2016, 00:13

Раніше така аналітична система контролю правопорядку працювала тільки в Сінгапурі, Лондоні та Дубаї, з сьогодні – і в Маріуполі!

День в Маріуполі

Епізод 1. Інтелектуальна аналітична система правопорядку. Запрацювало!

У Головному управлінні НПУ Донецької області став до роботи Єдиний аналітичній центр безпеки, розроблений силами місцевих програмістів та інженерів, та одна з кращих за ефективністю в світі! Аналогічні системи інтелектуального спостереження працюють поки що лише у чотирьох містах: Сінгапур, Лондон, Дубаї, .UASC – унікальна система, розроблена спеціально для Донецької області, з урахуванням близькості зони проведення АТО і високою терористичною загрозою.

В єдину систему зведені усі дзвінки на лінії 102 (на першому етапі Маріуполь, Краматорськ, Слов'янськ і Торецьк, на другому етапі буде підключена вся територія області), обробка і аналіз дзвінків, забезпечення управління нарядами патрульної поліції і обробка інформації системи інтелектуального відеоспостереження.Система інтелектуального відеоспостереження (кажучи для неспеціалістів і не розкриваючи секретів) складається з мережі відеокамер, встановлених на ключових перехрестях, на блокпостах, в місцях масового скупчення людей і інших стратегічних точках. Зараз вже закуплено 37 відеокамер виробництва німецької фірми Mobotix, які є особливо надійні й призначені для роботи в складних погодних і технологічних умовах.

Інформація з камер спостереження передається на сервери, де обробляється за спеціально розробленим саме для Донецької області алгоритмом. В автоматичному режимі система здатна аналізувати наступні параметри:

• розпізнавати номер автомобіля і перевіряти, чи не знаходиться даний автомобіль в розшуку, визначати відповідність автомобіля та його номерного знака реєстраційної документації на цей автомобіль;

• розпізнавати колір, тип, марку та модель транспортного засобу;

• розпізнавати обличчя в різному ракурсі на відеоматеріалах з різних джерел (відеопотік, файли), пошук відповідності в базі даних розшукуваних осіб;

• детектор осіб, які знаходяться на передніх сидіннях автомобіля;

• виявлення скупчення людей, в тому числі в несанкціонованих або незвичних місцях;

• оцінка щільності людей в стратегічних місцях населених пунктів;

• індексування подій в умовах дорожнього руху (щільність потоку, затори, масове скупчення автотранспорту), в тому числі в зонах паркування;

• детектор забутих (залишених) речей і об'єктів та їх власників;

• детектор забороненого або незвичайного пересування транспорту або людей;

• детектор фактів перетину заборонених зон (прохід або проїзд);

• фіксація фактів руху людей в заданому напрямку (входи, виходи, переходи, коридори певних об'єктів);

• фіксація появи людини або автомобіля в зоні спостереження (вулиця, площа, перехрестя, парк і т.д.).Пропоную подивитися ролик, де детально розповідається про систему, її можливості, авторів концепції та джерела фінансування цього найважливішого для безпеки жителів Донецької області проекту.

Дякую за співпрацю та кооперацію, в тому числі і фінансову допомогу, Державній військово-цивільній адміністрації області, місцевим радам та всім, хто повірив і допоміг – так робиться справжня реформа, крок за кроком разом!

Окремо хочу відзначити важливий момент – в UASC працює 46 операторів (всього 8 атестованих поліцейських і 37 цивільних осіб) та 13 диспетчерів (11 поліцейських і 2 цивільних).

Всі співробітники пройшли конкурсний відбір і здали серйозні тести на право пройти навчання та отримати цю роботу. Відбір, як зазвичай, був достатньо строгий. Єдині обмеження, які були зняті з ініціативи глави НПУ Донецької області В'ячеслава Аброськіна - це вимоги з фізпідготовки, зниженні також вимоги до кандидатів за медичними показаннями. Як результат – всі тести здала і успішно пройшла навчання 24-річна Анастасія Бодрова – інвалід дитинства по ДЦП. Попри всі труднощі, дівчина отримала вищу освіту й на екзаменах показала блискучі результати! Сьогодні у Насті перший робочий день – впевнений, її перше робоче місце в поліції дасть їй хороший старт і можливості для успішного кар'єрного росту!Набір в Аналітичний центр Донецької області триває – ми готові взяти в команду молодих (душею – обов'язково, за паспортом – ні!)) і мотивованих людей!

Нова система буде дуже ефективна, перш за все з точки зору превенції. Мі розраховуємо отримати радикальне зниження рівня злочинів на вулицях, крадіжок, грабежів та угонів! Про результати буду звітувати!

* * *

Епізод 2. Квартири вірним Присязі поліцейським- переселенцямДругий етап сьогоднішньої поїздки до Маріуполя – одна з найприємніших в роботі міністра внутрішніх справ: вручення квартир співробітникам Національної поліції області. 16 сімей в Маріуполі, 6 в Краматорську, по 4 в Бахмуті та Покровському, ще 2 сім'ї поліцейських в Слов'янську відсвяткують Новий рік і новосілля одночасно!Квартири ми придбали для поліцейських, які в 2014 зробили вибір – служити Україні: не залишилися в своїх колишніх місцях служби на окупованих територіях, а вийшли за моїм наказом в Маріуполь і Слов'янськ... залишивши свої будинки, майно... Ці поліцейські три роки вірою і правдою служать Україні в найтяжких умовах – і заслужили повагу і увагу держави. Сьогодні ми вручили перші ордери в Донецькій області. Але ж не останні.Зовсім скоро квартири отримають поліцейські – переселенці в Луганській області. Вони та їхні родини це заслужили!

А прийде час, повернуться додому під українським прапором – з повагою до себе і до України!* * *

Епізод 3. Нова техніка для Служби надзвичайних ситуацій Донецької областіУ "новому", відремонтованому пожежному депо провели огляд і передачу техніки.

Ще одна сторінка реформи – технічне переозброєння Держслужби з надзвичайних ситуацій. Разом з гарячим і щирим прихильником переоснащення Служби та її реформи – нардепом Олегом Ляшком – вручили 8 одиниць пожежної техніки ГУ ГСЧС Донецької області:

• 4 пожежні автоцистерни АЦ-8-40 (65053) важкого типу на базі шасі автомобіля КрАЗ-65053 з колісною формулою 4х4, здатних доставляти на місце пожежі 8000 літрів води і 500 літрів піноутворюючої речовини, пожежно-рятувального обладнання та оперативний розрахунок з 7 чоловік;

• 4 автоцистерни АЦ – 5-40 (5309) середнього типу підвищеної прохідності на базі шасі автомобіля МАЗ-5309 (5000 літрів води, 400 літрів піноутворювача, пожежно-рятувальне обладнання, пожежний розрахунок з 7 чоловік) з лебідкою і зовнішньою телескопічною системою освітлення місця проведення аварійних робіт.Окрім того, усі працівники Держслужби отримали "під ялинку" новину про підвищення на 80% заробітної платні з наступного року, що його заплановано у держбюджеті на 2017 рік!

Разом з підвищенням оплати праці та новою технікою, впевнений, реформа ДСНС принесе довіру й повагу рятівникам, на яку заслуговує ця важка, відповідальна та небезпечна праця!

* * *

Епізод 4 "Азов". Інспекція Маріупольської бази 1 батальйону полку, що реконструюється

Все йде за планом. Хлопці молодці. Не тільки в бою, а й в облаштуванні. Дисципліна, порядок і чіткість. Саме розташування підрозділу в Маріуполі – фактор стабільності! За підсумками візиту, втім, доведеться дещо підказати київським чиновникам... буду переконливий)

Полк особливого призначення Нацгвардії Азов покращує логістику і боєздатність, міцнішає Національна гвардія, Україна стає більш захищеною. Так тримати!

* * *

Епізод 5. Стари знайомі:) – дітлахів-сиріт запросив у гості до Києва

І, нарешті, ми зустрілися зі старими знайомими – з вихованцями Маріупольської школи-інтернату N2. З тими хлопцями та дівчатками, для яких наша команда в День визволення Маріуполя варила відмінний ароматний гороховий суп! Суп продали, городян нагодували, а на виручені кошти плюс допомога народних депутатів Олега Ляшка і Сергія Тарути інтернат купив дітям комп'ютерний клас.Із 107 вихованців цієї школи, 20 дітей переведені сюди з інтернату в Мар'янці, зруйнованого терористами, троє – з окупованих Донецька і Сніжного.Ми привезли старим знайомим подарунки, солодощі та – в рамках флеш-мобу "Читай Українське" – 40 чудових книг українських авторів. Усіх 107 вихованців ми запросили до Києва під час зимових канікул! Майже ніхто з них не був у Києві. Зробимо хлопцям свято!

А ноутбуки молодь вже відмінно освоїла – сподіваюся, коли підростуть, прийдуть працювати в Аналітичний центр ГУ НПУ!* * *

Довгий день, погана погода, складні умови – і дуже світлі почуття: Маріуполь живе, розвивається, розпочинає нові проекти, будує житло та виховує дітей.

Маріуполь – це Україна!

ФБ автора

ВИНО ПРЕВРАЩАЕМ В БЕРЦЫ! ВТОРОЙ ЭТАП

Итоги первого этапа акции: мы получили 4 010 880 грн благотворительных взносов, плюс зарезервированные, но пока не оплаченные лоты. Заказана первая партия зимних тактических берцев, поставка ожидается через 20 дней...

Подпиши петицию! Азов – сталь!

То, что происходит в Мариуполе – трагедия! Не только для Украины🇺🇦 – для всего мира! Множество людей сейчас работают над тем, чтобы Генеральная Ассамблея ООН провела экстренное заседание и были созданы условия для того, чтобы всех вывезти из Мариуполя...

Алиса

Это видео прислали из осажденного Мариуполя – это Алиса, ей 4 года, 50 дней из которых она живет вместе с мамой в бункере на территории завода "Азовсталь" под круглосуточными бомбежками...

Стратегия активной обороны. Держаться!

В последние дни широко обсуждается грядущая "решительная битва" за Донбасс. Но правда в том, что она – эта баталия – идет уже несколько дней, идет жесткое противостояние двух армий – орки давят, наша армия сопротивляется, сдерживает орду...

ТРИ ПОРАЖЕНИЯ ПУТИНА

День за днем... Война становится привычной. Мы уже не так остро реагируем на происходящий вокруг кошмар. Научились справляться. Мы даже научились немного спать по ночам...

ХАРЬКОВ!

Отстояли в 2014. Если придется – отстоим и сейчас! Осторожнее со словами, господин Президент. Это не сериал и не спектакль. Не нужно бросаться словами...