Арсен Аваков Міністр внутрішніх справ

Операція по податківцям часів Януковича-Клименко. Друга енергійна частина. Київ. Опис і блокування майна, придбаного на гроші, викрадені з бюджету

14 липня 2017, 15:11

Сьогодні ми проводимо другу фазу масштабної спільної антикорупційної операції Нацполіції і Військової прокуратури в рамках розслідування розкрадання державних коштів режимом Януковича. 24 травня було проведено понад 400 обшуків у 15 областях України, інкримінована сума складає 96 млн. грн.

На даному етапі спільна слідчо-оперативна група Військової прокуратури та Департаменту захисту економіки Нацполіції, працює тільки у Києві, в рамках розслідування діяльності безпосередньо екс-міністра доходів і зборів України Олександра Клименко.

Однак, масштаб можливої шкоди, завданої бюджету його діяльністю, настільки великий, що фігурант, безсумнівно, заслуговує на окрему увагу правоохоронних органів!

На думку слідчих діяльність групи осіб під керівництвом Клименко завдала Державному бюджету України збитків у розмірі 788 млн. доларів США – це більше 6 млрд. гривень по курсу 2011-2013 рр.

***

Суть злочинної схеми, на думку слідства, така.

Екс-міністр Клименко протягом 2011-2013 рр. на ім'я свого батька зареєстрував ряд офшорних компаній на Британських Віргінських островах і на Кіпрі.

Гроші, виведені з бюджету за допомогою тих самих "податкових майданчиків", легалізовувались у європейських банках через ці офшорні рахунки – і поверталися в Україну, але вже приватним компаніям!

З 2011 до початку 2014 року на рахунки компаній "ЮНІСОН", медіа-холдингу "Вєсті" і ще двох компаній з управління активами, власниками яких були родичі міністра і які обслуговували "сім'ю" Януковича, перераховано понад 788 млн. доларів США.

Група компаній "ЮНІСОН" за рахунок цих коштів придбала:

• 78 елітних квартир;

• 28 офісних приміщень;

• 5 будівель;

• 41 паркомісце;

• 11 земельних ділянок у Києві, Одесі та Донецьку;

• 23 автомобілі;

• 3 поверхи Торгово-розважального центру "Гуллівер" у Києві;

• 1000 залізничних вагонів.

І весь цей різноманітний бізнес до сьогоднішнього дня (!) приносив дохід (Клименко, а, можливо, і "Родині"), в тому числі, був джерелом фінансування, (на жаль і ах!), медіа-холдингу "Вєсті".

Спільна слідча група Військової прокуратури та Департаменту захисту економіки Нацполіції розкрила механізм легалізації викрадених у держави грошей, встановила коло осіб, які до сьогоднішнього ранку брали участь в діяльності злочинної групи Клименко, і визначили перелік майна, придбаного в ході протиправних дій.

Сьогодні ми проводимо одночасно 151 обшук, в тому числі на трьох поверхах Торгово-розважального центру "Гуллівер" у центрі Києва.

Майно, придбане на гроші, викрадені з бюджету – буде описано та заблоковано до остаточного рішення суду, яке, розраховую буде конфісковане на користь держави.

Ми просимо пробачення у всіх, хто опинився цього ранку в ТРЦ "Гуллівер" та відчув незручності внаслідок провадження слідчих дій, а також водіям, які потрапили в затори через обмеження руху в районі ТРЦ.

Працюємо далі!P. S. = За підсумками першої хвилі нашої операції по податківцям було багато пересудів на зразок "все рівно усіх відпустять", "добазаряться", "справа розвалиться"...

Трохи поточних фактів на цей день – без урахування сьогоднішніх ранкових процесуальних дій:

1. У наявності формально зафіксована угода одного з високопоставлених затриманих (з першої вертолітної хвилі), що закріпила всі підозри і якою затверджено факти, які ще матимуть оцінку та наслідки;

2. Усього з 45 фігурантів:

• 17 – у розшуку;

• 19 було затримано і відпущено під внесену заставу на загальну суму 63,135 млн. грн.;

• 9 основних фігурантів перебувають під арештом в ізоляторі тимчасового тримання (з визначеною сумою можливої застави 408 млн. грн.).

3. Арештовано майно на кілька мільярдів доларів... і ще не вечір...

Ось така # зрада_зрадонька

ФБ автора

powered by lun.ua
Aтака Путіна1232 Корупція1345 Україна та Європа1093 Донбас18 Зеленський29
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter