10 грудня 2021, 15:53

Між імперською ідеологією та втратою суб'єктності

Ми не знаємо більшості з того, про що йшлося під час майже двогодинної розмови між Джозефом Байденом і Путіним. Як і не знаємо, про що опісля Президент США говорив із Зеленським.

Що ми знаємо – в лінійці обміну думками по дипломатичній лінії, за підсумками розмови офіційного Вашингтона та Москви, ні "до", ні "після" – наша держава не була в пріоритеті. А "нічого про Україну без України" Білий дім говорив з лідерами, здавалось, усіх європейських столиць, окрім української влади, залишивши цей контакт "на потім".

Відтак ми можемо робити висновки з відомих обставин, що передували переговорам, і тієї обмеженої інформації, яка публічно стала відома за підсумками розмови.

Добрі новини для України і світу

1. Президент Байден простимулював активність і єдність європейського політикуму в підтримці України. Це важливо, особливо для канцлера Німеччини Олафа Шольца, для якого Нормандський переговорний процес є новим життєвим викликом. Додає оптимізму позиція і нового міністра закордонних справ Німеччини Анналени Бербок, послідовного критика загарбницької політики Путіна, активного критика анексії Криму і Північного потоку-2.

2. Очікуємо, що Німеччина додасть послідовності у позиції щодо зупинки Північного потоку, і обмін демократичних цінностей на економічні інтереси буде припинено.

3. Бачимо ознаки того, що цивілізований світ, з ініціативи США, повертається до розуміння своєї місії, а саме: захисту свободи та демократії, захисту цінностей і принципів правового порядку та мирного співіснування націй.

4. В умовах, коли Росія послідовно та систематично ігнорує мову дипломатії, виробивши імунітет та опір діючим санкційним пакетам, світова спільнота, нарешті, розпочала апробацію нових санкційних форм та методів. Їх метою є перетворення нинішнього санкційного плацебо на ефективні седативні препарати та гамівну сорочку для стримування агресора. Пілюлі для нього мають бути відчутно гіркими.

5. Для цивілізованого світу настав час знищити імперську ідеологію у всіх її загарбницьких проявах. Бачимо ознаки того, що цей процес розпочався. Світ демонструє все вищу готовність захищати Україну, таким чином стримуючи поширення цієї ідеології зла.

Однак є і неприємна новина. Байден не вважав за потрібне, напередодні розмови з Путіним, поспілкуватися з Президентом України. Разом з тим провів переговори з лідерами Німеччини, Франції, Італії та Великобританії. Це, очевидно, свідчить про втрату статусу суб'єктності української влади в очах світових лідерів.

Але вирішення цього завдання – то вже домашня робота для українців.

Подпиши петицию! Азов – сталь!

То, что происходит в Мариуполе – трагедия! Не только для Украины🇺🇦 – для всего мира! Множество людей сейчас работают над тем, чтобы Генеральная Ассамблея ООН провела экстренное заседание и были созданы условия для того, чтобы всех вывезти из Мариуполя...

Алиса

Это видео прислали из осажденного Мариуполя – это Алиса, ей 4 года, 50 дней из которых она живет вместе с мамой в бункере на территории завода "Азовсталь" под круглосуточными бомбежками...

Стратегия активной обороны. Держаться!

В последние дни широко обсуждается грядущая "решительная битва" за Донбасс. Но правда в том, что она – эта баталия – идет уже несколько дней, идет жесткое противостояние двух армий – орки давят, наша армия сопротивляется, сдерживает орду...

ТРИ ПОРАЖЕНИЯ ПУТИНА

День за днем... Война становится привычной. Мы уже не так остро реагируем на происходящий вокруг кошмар. Научились справляться. Мы даже научились немного спать по ночам...

ХАРЬКОВ!

Отстояли в 2014. Если придется – отстоим и сейчас! Осторожнее со словами, господин Президент. Это не сериал и не спектакль. Не нужно бросаться словами...

Час єднатися!

Вкотре Україна🇺🇦 стоїть перед загрозою військового вторгнення з боку сильного та скаженого ворога. В порівнянні з цим усі внутрішні чвари, зокрема і політичне протистояння між опозицією і чинною владою, усі внутрішні проблеми, навіть вкрай складна економічна ситуація, – є другорядними...