Тимофій Бадіков Громадський діяч

Туберкульоз – чому українців лікуватимуть вдома?

01 жовтня 2018, 13:18

Ця хвороба стала для нас справжнім викликом. Епідемія туберкульозу в Україні почалася ще у 1995 році, і за 23 роки ми так і не спромоглися її подолати. На те, безумовно, є об'єктивні причини, і одна з них – неправильна організація лікування хворого.

Сьогодні, як і десятки років тому хворий на сухоти в Україні лікується в умовах стаціонару. Нагадаю, що згідно з оцінками експертів МОЗ, лише 30% протитуберкульозних закладів відповідають санітарним та іншим нормам, а все решта потребує чималих коштів на капітальну реконструкцію. Таких величезних коштів у нашої держави немає. Ми не можемо забезпечити належне дотримання протитуберкульозних закладів, які нам залишилися в спадок з радянських часів, та найголовніше – ми не можемо лікувати туберкульоз за правилами Радянського Союзу!

Хочу повідомити українську спільноту у тому, що Україна відмовляється від застарілої моделі лікування сухот у стаціонарі. Натомість хворого лікуватимуть в амбулаторних умовах. Багато хто може подумати, що так ми тільки погіршимо ситуацію, адже в амбулаторних умовах за хворим не такий ретельний нагляд, як в стаціонарі... Але за словами експертів ВОЗ та українських фахівців, саме модель амбулаторного лікування туберкульозу є більш ефективною, в тому числі і з економічних міркувань.

Сьогодні у всьому світі загальноприйнятою є саме амбулаторна модель лікування сухот. В першу чергу це унеможливлює внутрішньолікарняну передачу інфекції та перезараження людини, яка виліковується від хвороби. Крім того, стаціонарна модель лікування призводить до десоціалізації хворого, якому вже після лікування складно адаптуватися в соціумі.

Цікаво, що в Україні розроблено кілька пілотних моделей амбулаторної системи лікування туберкульозу, та поки що жодна з них не втілена у реальність. Сьогодні йде активна просвітницька робота серед лікарів первинної ланки з цього питання, адже саме лікарі первинки за новими правилами займатимуться хворими на туберкульоз. Лікарі-фтизіатри займатимуться хворими з відкритою формою туберкульозу, яка дійсно потребує ізоляції хворого у спеціалізованому закладі.

Хочу окремо зазначити, що успіх у боротьбі проти епідемії туберкульозу неможливий без активної участі суспільства. Зокрема, у нашій країні є величезна проблема – недовиявлення хвороби у 25% випадках. Наразі впроваджуються і зміни до скринінгу захворювання серед населення. Одним з найважливіших елементів з виявлення туберкульозу є анкетування населення. Хворого пацієнта лікуватиме лікар первинної ланки, і саме він слідкуватиме за станом здоров'я і перебігом хвороби. Це стандарт світової практики з лікування туберкульозу, і ми маємо якомога швидше його запровадити в Україні.

ГО "Інфекційний контроль в Україні" за підтримки БО "100 відсотків життя"

Коментарі — 2
Віктор Яцук _ 02.10.2018 19:10
IP: 35.235.226.---
Досить інфікувати українців щепленням! Щеплення – це не просто ілюзія,а прокляття для людства.Лікар Стоувел – з 25-річним досвідом щеплень, рік 1870.
Микола Гайдук _ 01.10.2018 14:21
IP: 178.74.231.---
"...величезних коштів у нашій державі немає..."--зрозуміло немає тому що державні мужі як відомо із ЗМІ щорічно розкрадають більше 50млрд???!!!
Корупція1189 Україна та Європа973 Aтака Путіна1136 Уряд реформ353 Свобода слова556
ОСТАННІ ЗАПИСИ
Арсен Аваков

МВС України впроваджує перший мотиваційний іпотечний пакет – як основу чесної та гідної служби

Іван Крулько

Президентський злам-2

18
Ігор Попов

Необхідно дати реальну можливість трудовим мігрантам голосувати на виборах

5
Ігор Луценко

Про науку соціологію і суд

Віктор Уколов

Нові опитування свідчать про стагнацію позиції

Сергій Лямець

Коболев готовится получить новые миллионы. Что стоит за планами убрать правление ''Нафтогаза''

3
Тетяна Чорновол

Портнов іменем України буде вирішувати чи законно конфіскували активи Януковича

Ірина Федорів

Самопроголошений голова Коцюбинського вивів бюджетні мільйони аферистам. Де правоохоронці? Де держава?

11
Юрій Мірошниченко

Маю надію, що рівень політичної культури в Україні зростатиме!

2
Юрій Луценко

Закликаю творити перемоги і пишатися перемогами один одного

АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter