Тимофій Бадіков Громадський діяч

Україна потребує Національну стратегію електронної охорони здоров'я

27 листопада 2018, 08:52

Від 22 листопада на сайті електронних петицій Уряду зареєстровано мою петицію N41/01983-18еп "Розробити та затвердити Національну стратегію електронної охорони здоров'я України". Ми вдалися до такого кроку, коли стало зрозуміло, що у нашої країни немає чітко сформульованого плану розвитку електронної охорони здоров'я, яка є невід'ємним елементом сучасної медицини.Власне, для чого Україні це потрібно? В 2017 році ми розпочали складний шлях реформування охорони здоров'я. Фактично, ми взялися за перебудування існуючої системи, що вимагає неабияких зусиль. Одним із основних елементів реформи є інформаційно-телекомунікаційні технології, які потрібні для забезпечення прозорості фінансування, безпеки пацієнта та підвищення якості надання медичних послуг.

Вже більшість українців знає, що таке e-Health. Двадцять мільйонів громадян підписали декларації зі своїми лікарями в електронній формі. Але це тільки початок. Нагадаю, що у розвинутих країнах світу вже починають використовувати системи штучного інтелекту задля забезпечення сучасних потреб людства у сфері охорони здоров'я. Впорядкованість і коректність баз даних, скажімо, про стан здоров'я населення, дозволяє профільним міністерствам бачити реальну статистику, відповідно до якої максимально ефективно використовувати бюджетні кошти за призначенням, і це тільки один з аспектів налагодженої системи електронного здоров'я.

Всесвітня організація охорони здоров'я разом із міжнародними партнерами сформувала універсальний набір інструментів для розробки електронної охорони здоров'я, і наразі ВООЗ закликає усі країни починати з запровадження національних стратегій, користуючись вже існуючим інструментом. За оцінками ВООЗ, Україна поки перебуває на ранньому етапі впровадження електронної охорони здоров'я. Поки що у нас працюють лише окремі системи, що недостатньо для автоматизованого управління та ефективного використання наявних ресурсів. Але, водночас, це означає що є час і необхідність розробити і затвердити стратегію електронної охорони здоров'я.

Міжнародні та українські експерти не раз наголошували на недостатню прозорість нашої системи охорони здоров'я. Це створює суттєві проблеми, зокрема в питаннях ефективного використання бюджетних коштів та фінансових ресурсів, виділених міжнародними партнерами. З іншого боку, пацієнти поки що ставляться з недовірою до існуючих інформаційно-комунікаційних платформ у сфері охорони здоров'я. Причин тому декілька: не повне розуміння системи eHealth, недовіра до безпеки персональних даних, а також недоступність до інформації, яка стосується стану здоров'я для пацієнта.

Національна стратегія електронної охорони здоров'я України вкрай потрібна для успішного старту в цілому і вирішення цих та інших проблем. Якщо вже ми взялися до реформування охорони здоров'я, де інформаційно-комунікаційний компонент посідає чи не найважливіше місце, то обов'язково маємо затвердити план, за яким будемо рухатися. Хороша новина полягає в тому, що ВООЗ вже розробила дорожню карту для країн, і нам не потрібно нічого вигадувати (експерти, в тому числі міжнародні, вже давно підготували необхідні початкові напрацювання). Залишилося тільки прийняти рішення. Ми боротимемося, щоб воно було прийняте якнайскоріше та незалежно від існуючої політичної кон'юнктури і просимо всіх небайдужих долучитися до обговорення, популяризації і допомоги в прийнятті такого рішення.

powered by lun.ua
Коментарі — 1
Ніг Блек _ 27.11.2018 16:22
IP: 94.244.158.---
стратегії немає, тактики теж, грошей немає, а наші лікарі та медсестри первинної ланки вже рік на приватну фірму працюють задарма, щоб створити їй базу даних українців... Це нормально?? У фірми стратегія відома – сісти на державний бюджет і качати з нього гроші. Новий олігарх з'явиться чи це хто зі старих заставив всіх на себе працювати???
Зеленський62 Україна та Європа1122 Корупція1413 Aтака Путіна1279 Свобода слова578
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter