Ощадбанк: гроші на бочку!
Повернення радянських внесків громадянам похилого віку може видаватись комусь схожим на різдвяну казку. Адже під новорічну ялинку пенсіонерам уряд обіцяє покласти (звісно, "на блюдечке с голубой каемочкой") не що інше, як гроші, що зароблялися роками важкої праці і які вважалися остаточно втраченими. Проте наскільки ці сподівання виправдаються?
Відшкодування радянських внесків в Ощадбанку СРСР було на порядку денному кожного українського уряду. Компенсаційні виплати у мізерних масштабах здійснювалися кількома урядами.
Тимошенко взагалі зробила це ключовим пунктом своєї передвиборчої кампанії. І вочевидь (судячи з результату БЮТ на виборах) не сильно й помилилась. Проте на думку багатьох, це могло б представляти серйозну пастку її перспективам під час президентських перегонів, в яких, як вона заявила, вона таки зможе взяти участь за певних умов.
Попри загальний скепсис (NB! особливо відзначилися "знані експерти") виплати уряд таки почав.
На тлі того, що є топ-новиною усіх телеканалів вже протягом тижня (NB! політтехнологія спрацювала), кумедно бачити як прямолінійно Президент намагається інформаційно "приклеїтися" до дій уряду Тимошенко в частині схвалення виплат Ощадбанку.
Адже це було саме "фішкою" кампанії ЮВТ – і в цьому світлі приписувати успіх Ощадбанку на президентський рахунок, стверджуючи, що це "було і залишається пріоритетом діяльності Президента" (копірайт Балоги) політично недолуго.
Я трохи пошарився по інету, аби з'ясувати, скільки ж грошей припало на виплати по колишньому "совку". Цифри вийшли прецікаві.
У Росії, наприклад, до сьогодні в перерахунку на гривні пропонували найкращий курс з усіх країн СНД – 1 рубль СРСР=0,21 грн.
Казахстан виплачував з приблизного розрахунку 1 рубль СРСР=0,03 грн.
А Білорусь 1 рубль СРСР=0,01 грн.
За Януковича (в проекті на 2008 рік) курс би міг бути 1 рубль СРСР=0,23 грн. Тимошенко ж запропонувала його на рівні 1 рубль СРСР=1,05 грн.
То про що це я? Цифри цифрами, але улюбленцю багатьох Віктору Івановичу Балозі навіть цього здалося замало. Кепкуючи над коаліцією, ВІБ заявив днями, що кожен вкладник має одержати "живі" компенсаційні гроші з держбюджету протягом 2-3 місяців. "Цей перший транш відповідальної влади має надійти до всіх адресатів до останньої копійки і якнайшвидше. Кабінет Міністрів і Ощадбанк вже мають подбати про те, щоб люди забрали все, що їм належить, без хаосу, черг і тисняви", – передав вимогу Президента ВІБ.
Це мало скидається на прозоре бажання бачити дії уряду ефективними та довгостроковими. Це більше нагадує бажання загнати уряд як коней "стахановськими обіцянками".
Іншим способом "допомоги" Президент на пару зі своїм канцеляристом обрали збереження старого правління Ощадбанку з клюєвським банкіром Анатолієм Гулеєм. І це при тому, що заміна наглядової ради банку вже була погоджена коаліцією з Ющенком. Була навіть названа кандидатура кваліфікованого представника від БЮТ, що мав стати на чолі Ощадбанку. Але на засіданні Кабміну 9 січня, коли мало розглядатися це питання, від СП піднявся дууууже юний чиновник, який тихим голосом передав прохання Віктора Андрійовича поки не розглядати питання зміни керівництва Ощадбанку. Як старе керівництво буде виконувати обіцянки Тимошенко, вже видно по тому, з чим стикнулися власники радянських рахунків вже у перші післяноворічні дні.
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.