Тарас Березовець Політтехнолог, директор компанії персонального та стратегічного консалтингу "Berta Communications"

Чистий четвер у Раді

17 червня 2015, 20:22

Завтра Верховна Рада планує розглянути питання звільнення керівника найбільшої спецслужби країни. Зроблено це буде за наполяганням Президента, який власне вносить на розгляд ВР питання призначення та звільнення цієї кандидатури, згідно з п. 14 статті 106 Конституції України.

Поки виглядає, що сам пан Наливайченко вже погодився з рішенням Порошенка, проте до четверга ще є чимало часу, і в процесі голосування за звільнення шефа СБУ можуть виникнути певні труднощі, пов'язані з особливістю "трудової біографії" Валентина Наливайченка.

Менш за все зараз хочеться давати поспішний аналіз його діяльності, тому що кожен вправі давати оцінки ефективності СБУ під його керівництвом, виходячи з особистих політичних симпатій.

Ми всі пам'ятаємо, в якому жалюгідному стані перебувала Служба після чотирьох років президентства Віктора Януковича. Це був розсадник корупціонерів і російських агентів. Спецслужбу намагалися очистити від них, проте кінця цьому поки що не видно. Факто той, що навіть у цих складних умовах, попри зраду сотень офіцерів СБУ у АР Крим та у Донецькому і Луганському управліннях, багато офіцерів Служби продовжують залишатися вірними присязі та ведуть боротьбу з російськими диверсантами та найманцями з ризиком для життя. І очевидно, частина заслуги в цьому є також у пана Наливайченка.

Проте питання не про них. А про те, що всім посвяченим було відомо задовго до рішення Порошенка поміняти шефа СБУ. Про те, що поки чинного главу Служби пов'язували особливі і давні відносини з одіозним олігархом Дмитром Фірташем. Про те, що у Фірташа давній вплив на колишнього партійного боса Наливайченка – Віталія Кличка. Про що сам Фірташ свідчив під присягою у віденському суді.

Думаю, не розкрию таємниці, що у всій цій історії особливо роздратував Президента і той факт, що в ситуативному захисті глави СБУ злилися інтереси одразу двох олігархів. Яким уряд та Президент кілька місяців ніби як оголосили операцію "Стоп". Це та сама деолігархізація – нове слово, яке так припало до душі багатьом західним дипломатам та експертам.

Отже, що ми бачимо і як це виглядає для Петра Порошенка? Кілька тижнів тому він вирішує знайти заміну Валентину Наливайченку. Ця інформація стає відомою шефу СБУ. На те він і глава спецслужби, правда? У відповідь той витягає з під сукна кілька справ, які чекали потрібного моменту і починає їх активно коментувати у медіа.

Показово, що канали Фірташа і Коломойського, чого раніше ніколи не було, це активно транслюють паралельно одне до одного. Що це означає для Порошенка? Олігархи, говорячи їхньою мовою, вирішили кинути Президенту "ответку".

Це може мати логічне пояснення: обидва олігархи, у яких нинішній уряд на чолі з Яценюком відбирає надприбутки, вирішили натиснути на владу з метою переглянути останні рішення коаліції та КМ. Паралельно, опініонмейкерами з оточення олігархів вкидається теза, що Наливайченко цілком може мітити у президенти.

Знаючи характер Порошенка, подальший перебіг подій передбачити нескладно, правда?

Ризики розхитування коаліції в умовах, коли лідери як мінімум двох фракцій більшості – "Батьківщини" і РП – мають президентські амбіції та зростаючий інтерес до проведення дострокових парламентських і президентських виборів – очевидні.

За таких умов збереження нинішнього уряду стає критично важливим для протидії таким турбулентним сценаріям. З важливим уточненням, що сам Арсеній Яценюк, наскільки мені відомо, президентських амбіцій, на відміну від інших стейкхолдерів коаліції, не має.

У випадку, якщо до осені опонентам Президента вдасться реалізувати кризовий сценарій, на країну чекає черговий виток хаосу, який сьогодні старанно підігрівають Фірташ і Коломойський. Авже після нього – неминучий черговий переділ влади і активів. На тлі дуже серйозної воєнної загрози такий розвиток подій може стати для країни фатальним.

powered by lun.ua
Коментарі — 123
pastor5027 _ 19.06.2015 14:35
IP: 93.76.207.---
Бред Тарасика!! То чтоНаливайченко возродил СБУ честь ему и хвала, а то что Фирташау подыгрывал -на хрен с Должности!!
антивірус _ 19.06.2015 00:27
IP: 95.135.238.---
А хіба своїх союзників в Качанівці тримають?...
wed _ 18.06.2015 18:54
IP: 104.197.59.---
sidor:
wed:
...
Юля та особливо Фірташ обоє залежні від Пуйло, але це не заважає їм бути конкурентами, ..."Состоите при официальном лице" що таку інфу маєте? Скільки ж вас,"обізнаних" було зі часу Кучми...
...
чому юлеботи вважають, що інші люди теж мають курячу пам"ять?

_yurkiv_:
wed:
так все зрозуміло – після того, як Наливайченко почав наводити порядок в розсаднику корупції під Артюховим та ще й зачепив генпрокуратуру,
зразу Порох почав звільняти Наливайченка...
==
Здається. Наливайченко втрутився у "святеє святих" Порошенка – ЗСУ, а конкретно, в Генштаб, а це найголовніша зараз опора Президента, і таке не прощається.
==
ага, теж побачив у Ярчука...
ну можливо першопричиною конфлікту була спроба СБУ зайнятися рос.шпигуном в ГШ України, котрий проте під протекцією Кондитера...
а всі корупційні скандали – це вже Наливайченко захищався, бо про корупцію можна в ЗМІ говорити на відміну від зрад в ГШ
_yurkiv_ _ 18.06.2015 15:57
IP: 104.197.44.---
wed:
так все зрозуміло – після того, як Наливайченко почав наводити порядок в розсаднику корупції під Артюховим та ще й зачепив генпрокуратуру,
зразу Порох почав звільняти Наливайченка...
=======================
Здається. Наливайченко втрутився у "святеє святих" Порошенка – ЗСУ, а конкретно, в Генштаб, а це найголовніша зараз опора Президента, і таке не прощається.
Vasiliy Shazhko _ 18.06.2015 14:02
IP: 213.160.147.---
Даааааааааа.
Тарасик феєрично нагімнячив...... змова олігархів, то є ЖЕСТЬ!
порох – мужик з критими яйцями, переламає хребет кожному. Базару нема!
турбулентний Яценюк – раніше мої батьки казали: ні риба, ні м'ясо, а зараз "турбулентний"
"Чистий політтехнолог" Тарас (по-народному "піздобол") дасть нам відповідь на питання: А хто керувати СБУ буде?... Ярема, Шкіряк, Геращенко чи Шокін за суміцниством............???
sidor _ 18.06.2015 13:56
IP: 104.197.59.---
wed:
...Пуйло при Юлі ще з 2006-го року, ......я,я! Трохи ви помилились.Пуйло при Юлі був ще з шкільних часів.Ще в ті роки Юля навчилась крутити Вовану гудзики та почала "варафатьвашефсе"
а Фірташ полжесвідчить що завгодно, аби його в США не екстрадували:)))......Звісно збрехав! Та і Пєдро з "а ще я туди їм" були в Австрії на день народженя другого "а ще я туди їм" і Фірташа з Льовочкиним у радіусі 500 км. там не було.
Юля та особливо Фірташ обоє залежні від Пуйло, але це не заважає їм бути конкурентами, ......"Состоите при официальном лице" що таку інфу маєте? Скільки ж вас,"обізнаних" було зі часу Кучми...
Кондитер прямо незалежний, але ситуативно продажний......Цк типа "трохи у цікавому стані"?...Отож він ситуативно і продає "кемські волості" за відносно спокійне царювання.
wed _ 18.06.2015 11:32
IP: 104.197.54.---
sagredo:
Я трохи не зрозумів: за боротьбу з корупцією відповідає перший зам Наливайченка Артюхов (якого подавав Порошенко) а звільнити хочуть Наливайченка?
так все зрозуміло – після того, як Наливайченко почав наводити порядок в розсаднику корупції під Артюховим та ще й зачепив генпрокуратуру,
зразу Порох почав звільняти Наливайченка...

це звільнення є проявом боротьби Кондитера ЗА корупцію в контрольованій ним генпрокуратурі та (через свого ставленика Артюхова) контрольованому відділі К СБУ.
До речі, Артюхов вчора оправдовував оскарженого Наливайченком Данилюка з ГП – не дивно, га?:)

Питання, чому Наливайченко тільки зараз зайнявся "артюховщиною" доволі просте – мабуть тільки зараз набрався достатньо сил для серйозних внутріСБУшних перестановок.
wed _ 18.06.2015 11:21
IP: 130.211.124.---
sidor:
wed:
Самопоміч вже згодилася (Єгорка вже не перший раз прогинається, та й сама фракція якась гнилувата вийшла),
згодиться і БЮТ – Пуйло ж не зрозуміє Юлю, якщо порядного українця не приберуть з такої посади... Юля просто хоче ще щось і від Кондитера видурити
при чому Пуйло до Юлі, якщо Фірташ под присягою у суді казав,що Юля агент ГосДепа (США) а нє ГосДуми (РФ) і він допомогав Порошенку боротися проти неї. Ви вжє там определітесь – то лі Фірташ, агент Кремля, допомагав агенту Кремля Порошенко боротися проти ГосДеповского ставленника -ЮВТ,чи агент Кремля Фірташ допомогав агенту ГосДепа Порошенку у боротьбі проти двойного агента ЮВТ.
Пуйло при Юлі ще з 2006-го року,
а Фірташ полжесвідчить що завгодно, аби його в США не екстрадували:)))
Юля та особливо Фірташ обоє залежні від Пуйло, але це не заважає їм бути конкурентами,
Кондитер прямо незалежний, але ситуативно продажний...
wed _ 18.06.2015 11:15
IP: 104.197.71.---
sidor:
wed:
... Если что, приедут так сказать "милиционеры", "ополченцы" с Донбасса – и не какие-то "беркуты", а бойцы на танках – в Киев, и этот Майдан разгонят. Сместить власть будет совершенно невозможно, и гарантией этого является этот конституционный план...
не зовсім:)
змістити владу можна завжди... тим більше, коли в країні аналог ситуації 1916-1917 Рос.Імперії...
питання тільки в ціні, що заплатять революційна та контр-революційна сторони і держава...
_yurkiv_ _ 18.06.2015 10:02
IP: 104.197.32.---
Шамиль Абдулахман:
Якщо наливайко має звязки з фірташем- звільняти!... Гнати і не думати!... І ющенка... Арештувати ющенка!!!!!... Втече гад...
Ніколи!
Навіть, якщо втече "гадіна":)
_yurkiv_ _ 18.06.2015 10:01
IP: 104.197.72.---
sagredo:
_yurkiv_:
На мій погляд, поміж Президентом та Головою СБУ пробігла "чорна кішка" особистих стосунків, бо Президент так чи інакше будує президентську вертикаль влади, що в умовах війни є необхідною умовою, але тоді треба вводити воєнний стан або вимагати у Верховної Ради тимчасових повноважень, характерних для президентської форми правління.
У США президентська форма правління, але там директор ЦРУ чи ФБР перші надінуть кайдани на Президента, якщо той порушить закон. Вони – не "любі друзі" Президента...
Скоріше, пристрелять...:)
У США – протестантська форма правління, яка сильніша за будь-яку іншу:)
Miki2 _ 18.06.2015 09:48
IP: 93.72.11.---
Vladimir Polischuk:
Вообще глупо обзывать Наливайченко ставленником Фирташа. Ибо что же это получается – Наливайченко работает в интересах Фирташа, а потом ему През. предлагает пост вице-премьера или главы внешней разведки. Получается, что он предлагает должности ставленнику олигарха! Как так?
Не тіко глупо, а й тупо. А все складне розкладається, як завжди, на прості складові, одна з основних є така, що Порошенко хоче підім'яти під себе всю реальну владу, навіть не намагаючись грати в "парламентсько-президентський" її варіант. Пре, акі танк, незважаючи на тотальну критику своєї персони навіть зі сторони союзників. Ситуація серйозна, але повчальна і добре мобілізуюча. Не таке Україна вже проходила, а була, є, й буде.
Vladimir Polischuk _ 18.06.2015 09:26
IP: 91.228.236.---
Вообще глупо обзывать Наливайченко ставленником Фирташа. Ибо что же это получается – Наливайченко работает в интересах Фирташа, а потом ему През. предлагает пост вице-премьера или главы внешней разведки. Получается, что он предлагает должности ставленнику олигарха! Как так?
sidor _ 18.06.2015 09:24
IP: 104.197.60.---
wed:
Yuri Yurieff:
Если в данной конкретной ситуации фракция Тимошенко
поддержит отставку Наливайченко, -
это будет еще одна ошибка Тимошенко.
Самопоміч вже згодилася (Єгорка вже не перший раз прогинається, та й сама фракція якась гнилувата вийшла),
згодиться і БЮТ – Пуйло ж не зрозуміє Юлю, якщо порядного українця не приберуть з такої посади... Юля просто хоче ще щось і від Кондитера видурити
при чому Пуйло до Юлі, якщо Фірташ под присягою у суді казав,що Юля агент ГосДепа (США) а нє ГосДуми (РФ) і він допомогав Порошенку боротися проти неї. Ви вжє там определітесь – то лі Фірташ, агент Кремля, допомагав агенту Кремля Порошенко боротися проти ГосДеповского ставленника -ЮВТ,чи агент Кремля Фірташ допомогав агенту ГосДепа Порошенку у боротьбі проти двойного агента ЮВТ.
Vladimir Polischuk _ 18.06.2015 09:08
IP: 91.228.236.---
mihaylenco:
Он не промазал. Это очень хитрый шаг – пожертвовать коррупцией в одной области ради всей страны. Да и кто еще знает... дадут ли Саакашвили что-то реально сделать...
Leonid Vrublevskiy _ 18.06.2015 09:07
IP: 195.160.233.---
Реально голосів на вчора не було і це підтверджували не раз. Яка ціна буде такого рішення. Ця гнила система зараз дужк гарненько працює. Скільки коштуватиме голос?! І ще, що це буде коштувати для України, на які поступки підуть "незгідні". Бридко за таке життя по новому... А чистий буде коли всякі договорняки, торгащі і олігархи будуть ПОВНІСТЮ ліквідовані хоча б в управлінні держави.
Шамиль Абдулахман _ 18.06.2015 08:55
IP: 93.126.73.---
Якщо наливайченко від фірташа, його треба гнати нах!... А боксера ще й бити палицями...
Шамиль Абдулахман _ 18.06.2015 08:38
IP: 93.126.73.---
Igor Sidorov:
Не упомянув порошенко... Чому?... Він може образитися...
myshkina _ 18.06.2015 08:32
IP: 104.197.75.---
sagredo:
Я трохи не зрозумів: за боротьбу з корупцією відповідає перший зам Наливайченка Артюхов (якого подавав Порошенко) а звільнити хочуть Наливайченка?
Ніхто нічого не розуміє, а не тільки ви.

Наливайченко заявив що СБУ взагалі не має права боротися з корупцією.
Тепер корупцією займаються:
Таня Міньєтчиця
Єгорка Люстратор
і ще куча нових бюро і агенцій.
такі понаприймали закони.
тому він розігнав все "К"
sagredo _ 18.06.2015 08:15
IP: 134.249.83.---
У нас НБУ очолює Гонтарєва, Генштаб – Муженко, Генпрокуратуру – Шокін, веде переговори з ДНР – Медведчук. Усі обурені і вимагають звільнення. Президент проти.

У нас СБУ очолює Наливайченко. Особливих причин для звільнення немає. Але Президент наполягає. Тенденція, однако...
sagredo _ 18.06.2015 08:00
IP: 134.249.83.---
Я трохи не зрозумів: за боротьбу з корупцією відповідає перший зам Наливайченка Артюхов (якого подавав Порошенко) а звільнити хочуть Наливайченка?
Igor Sidorov _ 18.06.2015 07:44
IP: 188.163.5.---
ЧИСТЫЙ ЧЕТВЕРГ В УКРАИНЕ НАСТУПИТ КОГДА БУДЕТ ЛИКВИДИРОВАН ОЛИГАРХАТ, ОСОБЕННО ЕГО СТОЛБЫ- ФИРТАШ, КОЛОМОЙСКИЙ,АХМЕТОВ И мелкая поросль – КЛЮЕВ, БОЙКО, ШУФРИЧ, МАРТЫНЕНКО!!!,
mihaylenco _ 18.06.2015 07:27
IP: 178.92.23.---
Порошенко-Яценюк вже не приховують, що Систему будуть захищати до останнього подиху... Тільки з Саакашвілі дон Педро промазав.
sidor _ 18.06.2015 07:25
IP: 104.197.72.---
wed:
І...... він буде жорстокіше, ніж зек, придушувати протести, користаючи з квазі-воєнної ситуації та меншої вразливості населення на жорстокості на такому фоні.........В таком виде (ОСОБОЕ ПОЛОЖЕНИЕ) "ДНР""ЛНР" фактически независимы и главное, что у них остаются свои вооруженные силы под названием "милиция",которые могут контролировать не только Донбасс, но и Киев, всю Украину. Это гарантия того, что благодаря этим конституционным изменениям никаких майданов в Украине больше не будет. Если что, приедут так сказать "милиционеры", "ополченцы" с Донбасса – и не какие-то "беркуты", а бойцы на танках – в Киев, и этот Майдан разгонят. Сместить власть будет совершенно невозможно, и гарантией этого является этот конституционный план...
sidor _ 18.06.2015 06:45
IP: 104.197.71.---
...... Про те, що поки чинного главу Служби пов'язували особливі і давні відносини з одіозним олігархом Дмитром Фірташем. Про те, що у Фірташа давній вплив на колишнього партійного боса Наливайченка – Віталія Кличка. Про що сам Фірташ свідчив під присягою у віденському суді............афтар "забув",що презіка Парашенка теж "за вуха" протягував Фірташ на трон – допомогав боротися з "агентом ГосДепа" Тимошенко.
.........що у всій цій історії особливо роздратував Президента і той факт, що в ситуативному захисті глави СБУ злилися інтереси одразу двох олігархів. Яким уряд та Президент кілька місяців ніби як оголосили операцію "Стоп".........чого ж не "роздратуватися" презіку Пєдро,якщо на його "почесне звання – олігарх" претєндують якісь монополісти? В Україні вжє є олігарх "у законі".Він добре розуміє – українській "болівар" багатьох олігархів вжє "не витянє" – вкрадєнє всє окрім землі.А ділитися "останнім заробітком" Пєдро не хоче.
Уряд реформ392 Aтака Путіна1186 Корупція1287 Україна та Європа1064 тітушки18
ОСТАННІ ЗАПИСИ
Ірина Федорів

Вода з фекаліями: що дала нарада в голови ОДА

12
Артем Петренко

Шанс вырваться из ловушки бедности. Или почему важно, чтобы у Зеленского получилось

12
Сергій Лямець

Коболев получает $1 млн в месяц. Укрзализныця закупает дизель у олигархов. Так зачем нам независимые набсоветы???

7
Сергій Лямець

Зачем Зеленскому стукачи. Что говорит здравый смысл об инициативе платить 10% за доносы

13
Ігор Луценко

Хто стріляв вночі у Голосієво і до чого тут справи Майдану?

Українська правда

Стати депутатом і залишитись людиною. Чому "Слуга народу" неправа в історії із "тупою вівцею"

Сергій Лямець

ZeVulgaris. 🤡 Андрюха, шо там с Кабмином?

16
Тимофій Бадіков

Залишити неможливо звільнити: чи буде в МОЗ новий очільник?

Євген Бистрицький

ПІДВОДНІ КАМЕНІ 7-ГО КОМІТЕТУ

7
Айдер Муждабаєв

"Русский писатель" Захар Прилепин: самый кассовый из убийц

5
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter