Кіна не буде: Раду розпустять без варіантів
Однозначна позиція Президента щодо підтримки Грузії, хоча і була ухвалена Ющенком у надвузькому колі, без консультацій з урядом та ВР, втім викликала у мене розуміння того, що ціною погіршення відносин з Росією Україна стала впритул близько до отримання ПДЧ у грудні цього року. Наші шанси, порадів я і чимало інших експертів, стали дорівнювати 99%. Іншим позитивом було те, що Ющенко зрештою зробив непогану заявку на успіх і в переговорах з ЄС, до яких лишалися лічені дні (саміт в Евіані пройде 9 вересня). Однак наполягання Ющенка розірвати коаліційну угоду з БЮТ уже практично поставило на цих сподіваннях хрест.
Бажання Ющенка зберегти за собою приміщення на Банковій 11, що вилилося в знамениту обіцянку піти на вибори і перемогти, може коштувати нам перспективи приєднання до НАТО і ЄС. Причому може статися, що після 2 вересня цю перспективу для нас закриють. Точніше, Україна зробила це сама. Своїми руками.
Європа говорить про це відкритим текстом.
Не так давно Ющенко закидав "своїм" депутатам з НУНС, що у велику політику вони прийшли завдяки йому, а всіх їх він "на смітнику знайшов". Я не знаю, де наш гарант знайшов Стецьківа, Луценка і Тарасюка (які були успішними політиками задовго до того, коли в політику прийшов сам Ющенко), але мені навіть страшно уявити, як називається місце, на якому він підібрав своїх нинішніх радників Балогу, Кислинського, Ставнійчук, Шлапака, Безсмертного і іже с німі.
Насправді, виголошуючи доленосну (без іронії) промову про те, що на вибори він піде і на них переможе, Віктор Андрійович таки мав рацію. Тільки мав на увази він дещо інше. Свого, чотирирічної давності, за якого його прихильники билися з бандитами і спали на морозі, він уже переміг. Себе, який мав рейтинг на початку 2005 року понад 50%, він уже переміг: сьогодні його підтримка складає трохи більше 5%.
Тому що робити з Радою, яка всупереч його бажанням почала працювати і приймати потрібні людям закони, він уже вирішив. Попередню коаліцію (поки що діючу демократичну, яка офіційно розпадеться 13 вересня) Президент цілеспрямовано почав валити з першого дня її роботи.
Примітно, що рішення 2 вересня приймалося поспіхом ще й тому, що Банкова прагнула випередити візит до Київ віце-президента Діка Чейні. Адже він їде з метою, аби "розрулити" протиріччя всередині коаліції. І він би це неодмінно зробив, як до нього це зробив Буш у квітні.
Нової коаліції не буде. Ілюзій не повинно бути – ЦЮ, НЕЗАЛЕЖНУ ВІД НЬОГО Раду Ющенко розжене без варіантів.
Єдине, що може спинити цей план – це повна здача Президентом ПДЧ на догоду регіоналам. Які в обмін на відмову від підписання ПДЧ готові будуть піти на тимчасовий союз з Ющенком.
Вікторе Андрійовиче, скажіть, і воно вам треба? Ви тут нещодавно говорили про зраду національних інтересів. "Ширка" взамін на не-НАТО – то що це таке?
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.