Ты был в Керчи? Не был – молчи...
Визначення фальсифікацій на виборах "нульового" року – нині справа рук ВАСУ. Хоча відповідь на питання чи суттєво вони вплинули на підсумок виборів, як на мене, зрозуміле і воно є позитивним. Проте навіть на тлі віртуозних маніпуляцій виборів 2004-го, автори фальсифікацій "нульового" року заслуговують за свій результат на Оскара.
Суперпрофесійні фальсифікації ніколи не виходять за рамки дозволених законом 10% по дільницях. ОБСЄ та іншим закордонним спостерігачам і в голву не прийде, що порушувати закон можна не нахабно вкидаючи бюлетні і навіть не фальсифікуючи протоколи, а просто організувавши елкторальну "карусель" з підвозом виборців маршрутками, відсіюючи "чужих" виборців і здійснюючи пряму агітацію прямо по дорозі на голосування.
Мені довелося стикатися зуспішним застосуванням цієї технології на місцевих виборах у Житомирі 2006 року, так само як і з включенням до списків голосування неіснуючих будинків. Проте 4 роки тому масштаб був не той.
Вся ця машина спрацювала бездоганно в масштабах країни і по тому, як безпорадно їх не побачили міжнародні спостерігачі, переконуєшся, наскільки далеко пішли українські політтехнології.
Голосувати на дому (або з дому) є нормальною практикою і в Європі. В Німеччині хворі, інваліди або ті, хто перебуває у відрядженні, голосують по пошті. Тобто повідомивши наперед дільничну комісію, одержують поштою бюлетень, заповнюють та повертають адресату. Відсоток тих, хто голосує в такий спосіб, мізерний. І лише в Україні на дому голосують в промислових масштабах. У Криму на дільницях в 1200-1500 виборців на домашнє голосування записувалися сотнями – по 150-250 бажаючих. І голосували вдома. Проблема в тім, що з основного списку багатьох... не виключали, тому вони голосували двічі. Загалом "мнимых больных у Криму, за різними даними, виявилося неприродно багато – від 2 до 7%, залежно від дільниці, а всього понад 46 тисяч громадян.
В моїй рідній Керчі, куди не те, що міжнародні спостерігачі не доїжджають, а взагалі мало хто знає що там діється, спрацювали і добрими старими "каруселями", де окремі "генії" встигли здійснити свій громадянський обов'язок до 50 разів:)
Так що тепер наші передові технології можна сміливо записувати в експортний потенціал, разом з горілкою, літаками, комп'ютерним софтом та металопрокатом.
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.