7 жовтня 2014, 12:31

Першочергові задачі для миру

Складно сперечатися про те, що зараз відбувається в окупованій частині Донбасу – звичайно, це не мир, а тільки режим припинення вогню. Поки що односторонній, адже він постійно порушується терористами. Для того, щоб запанував справжній мир, необхідно знеохотити терористів від нападів, а Росію – від підтримки терористів.

Для цього ми маємо усвідомити суть тероризму і терористичної організації – використовувати насилля і страх, щоб примусити державу (владу) виконувати забаганки терористів. Жодних емоцій чи ідей, винятково реалізація власних інтересів. За спинами навіжених вбивць стоять професійні менеджери, які вираховують, що саме і коли їм потрібно від України.

Тому й перемогти терористів за умов ослабленої країни можна винятково через тиск на інтереси цих менеджерів. Для цього необхідні три передумови:

- Припинення вогню – під міжнародним моніторингом, під егідою ОБСЄ та із залученням провідних країн ЄС, зокрема Німеччини та Франції.

- Взаємне і одночасне відведення важких озброєнь і створення "буферної зони" безпеки.

- Повернення ефективного контролю України над українсько-російським кордоном – знов-таки, під міжнародним моніторингом, під егідою ОБСЄ.

Щоб ці передумови були виконані, Президент докладає величезних міжнародних зусиль. Проводяться постійні переговори з США (зокрема, в ході візиту помічника Державного секретаря США Вікторії Нуланд), з ключовими країнами ЄС, з іншими країнами світу, які підтримують Україну.

Поступово на Росію зростає міжнародний тиск для дотримання умов мінського протоколу і меморандуму. Санкції – це поки що єдиний дієвий інструмент боротьби з агресором. Можливо, в тактичному плані нам неочевидний їхній результат, але в стратегічній перспективі санкції надзвичайно ефективні.

Тиск вже дав певні наслідки. Так, заступник командувача Сухопутних сил Росії Олександр Лєнцов особисто прибув в Україну і переконував бойовиків припинити вогонь. Серпневий наступ російських військ і терористів було припинено, а зіткнення звелися до кількох локальних місцевостей. Це дозволяє сьогодні провести належну ротацію, переоснащення, переозброєння і модернізацію нашої армії. Як мінімум – передишка, яка нам надзвичайно необхідна.

Так, сьогодні режим припинення вогню порушується терористами – але і зусилля міжнародного співтовариства активізуються. Так, в ході візиту Нуланд досягнуто згоди на подальше посилення економічного і оборонного співробітництва України і США. Німеччина і Франція заявили про намір безпосередньо брати участь в моніторингу за дотриманням режиму припинення вогню. Очікується робота в зоні АТО безпілотників цих країн, а також прибуття сил, які допомагатимуть у захисті моніторингової міжнародної місії (зокрема, вчорашня новина про 200 німецьких десантників).

Ключове завдання саме зараз – швидке формування спостережної місії ОБСЄ, зокрема, із залученням безпілотників. Коли демократичний світ у режимі реального часу бачитиме, що відбувається в зоні бойових дій, хто несе відповідальність за порушення припинення вогню і спроби зірвати мирний план Президента України – його реакція буде швидшою та ефективнішою. Доступ до правдивої інформації – це і є першочергова задача для миру.

powered by lun.ua

Як вижити в інформаційному хаосі

Пандемія коронавірусу виявила багато неусвідомлених раніше проблем людства, держав та індивідів. Так, чи не найбільш сильний вплив на наше майбутнє матиме інформаційний вплив на людей та їхню поведінку...

Стратегічні комунікації з широко заплющеними очима

Роль інформаційних технологій давно зросла в усіх аспектах нашого буремного життя. Особливо це стосується публічної політики. Неправильна комунікація реформ, недостатність інформації для споживачів, помилкове визначення стратегічних пріоритетів – і навіть хороші ініціативи ризикують потонути в хвилях критики...

Чи можливо виграти в інформаційній війні?

Існує коротка і неприємна відповідь на винесене зверху запитання. Неможливо. Так само, як неможливо забезпечити безпеку – затерте словосполучення багатьох офіційних документів, яке перестрибнуло до нас через паркан незалежності з країни абсурду і безглуздя...

#UkraineNow – перемога в Берліні

В п'ятницю в Берліні відбулася церемонія нагородження однієї з найпрестижніших премій в сфері дизайну та реклами – RedDot Award. Для України це був вечір перемог – не тільки визнання бренду UkraineNow, але й Гран-прі, багато нагород best of the best...

#перемога Ukraine NOW

Генрі Форд свого часу сказав: "Коли здається, що весь світ налаштований проти тебе, пам'ятай, що літак злітає проти вітру". Саме такі відчуття були в нашої команди у перші години оголошення про ухвалення Кабінетом Міністрів єдиного бренду Ukraine NOW...

Is Facebook controlled by russians?

Нижче – наше звернення до адміністрації соціальної мережі Facebook щодо фактів подвійних стандартів, ігнорування звернень державних органів, масових блокувань українських користувачів, і що найголовніше – ігнорування звернень щодо блокування публічних сторінок терористичних організацій...