17 травня 2019, 15:38

Гвардійська корупція і ''нові'' гранатомети

Продовжую серію публікацій про корупцію в українській оборонці.

НГУ витратила близько $ 2 900 000 на закупівлю сучасних гранатометів PSRL-1 (США).

У дійсності це просто модернізований американською приватною компанією AirTronic радянський гранатомет РПГ-7. Кілька років тому Україна продала 100 таких гранатометів у США, а потім купила таку ж кількість "нових". У 2008-2009 роках їх вартість, за оцінкою Кабінету міністрів, становила $ 575 (на 2009 рік), а вже у 2016 році Україна купила "модернізовані" за більш ніж $5500 за одиницю.

У процесі випробувань виявилося, що ці "покращення" по факту є погіршеннями. Але навіть після невдалих випробувань НГУ чомусь закупила ще 400 штук PSRL-1, що виглядає досить дивно. Україна не потребує РПГ-7 взагалі (на вітчизняних складах їх сотні тисяч), а тим більше погіршених аналогів.

Виглядає як чергова корупційна оборудка в оборонній сфері. Нагадаю, що в той час командувачем НГУ був Юрій Аллеров. Такі закупівлі точно не могли відбуватися без його затвердження.

А тепер інформація для тих, кому цікаві деталі цих самих "покращень". Отже, результати випробувань PSRL-1 в українському бойовому підрозділі:

1. Звужений ствол гранатомета дійсно збільшує дальність стрільби, але при цьому зменшує тривалість його роботи. Після п'ятого пострілу метал розширюється і просто немає можливості споряджати зброю новим зарядом.

2. Зазначена дальність стрільби (більше 1000 м) немає жодного сенсу, адже заряд вибухає на відстані 900 м. Тобто теоретично він міг би пролетіти і більше, але самоліквідація у нього спрацьовує раніше і стріляти більш, ніж на 900 м він все одно не може. Про нові покращені види гранат, розрахованих на стрільбу до 2000 м поки що тільки йде розмова. Можливо, за умови модифікації пострілу дальність дійсно могла б бути збільшена, але ніяких нових зарядів НГУ наразі не має, тож стріляти з PSRL-1 будуть штатним боєприпасом ПГ-7В. І далі 900 м він не полетить, які б покращення для пускової труби не робили і які б обвіси на нього не чіпляли.

3. Новий приціл не дає можливості стріляти ані уламковими, ані термобаричними, ані посиленими зарядами ПГ-7ВЛ. Прицільна сітка на них не розрахована, а інструкція не дає поправок під даний тип боєприпасу при роботі на дистанцію понад 500 м.

4. Щодо пластикових накладок, якими замінили дерев'яні, також є певні сумніви. Наразі звісно говорити рано, але цілком можливо, що вони зменшать не тільки вагу, але й термін роботи зброї, будуть банально тріскатися й ламатися в польових умовах.

5. Отже, "новий" гранатомет не стріляє на більшу відстань, ніж радянський аналог. Термін його роботи менший. Працювати з нього уламковими, термобалічними і посиленими зарядами неможливо. Таким чином, він не кращий, а гірший за радянський аналог.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

"Визнання ОРДЛО": чого чекати від Путіна і на що сподівається Зеленський

Звернення Держдуми до президента Росії Путіна, яке ще в січні було ініційовано комуністами, а вже направлене йому на підпис, проливає деяке світло на ті події, які ми спостерігали довкола України з кінця листопада...

Черговий ''Гетьман'' піднімає Армію з колін. Або виступ Зєлєнського в Раді

Відчуваю, що скоро в ОП треба буде вводити окрему посаду – перекладач із зеленської на загально людську. Той спіч, який ми сьогодні почули, більше схоже на марення, ніж на повноцінну промову Верховного Головнокомандувача...

Стан українського оборонно-промислового комплексу та війна з Росією: диверсія чи саботаж?

Минулої суботи взяв участь у дуже корисному та своєчасному заході – національному круглому столі "Єдність народу. Захист демократії. Безпека держави", організованому в рамках Київського безпекового форуму...

Оборонний бюджет та депутатські субвенції

Враховуючи зростання напруженості на кордонах України, наша держава має терміново вживати заходи щодо посилення свого оборонного потенціалу. Попри бадьорі заяви чинної влади про нашу готовність до будь-яких сценаріїв, нам вже зараз необхідно шукати додаткові ресурси всередині країни для збільшення оборонного бюджету...

ДОЗ-2021: Рахункова палата проти Міністерства оборони

14 вересня Міністерство оборони України оприлюднило на своєму сайті заяву щодо інформаційної кампанії навколо виконання Державного оборонного замовлення...

"З бліднажа за ґрати": історія про тих, хто не зламався

Буває, на життя людини випадає важке випробування. Деяким "везе", і таких випробувань у їхньому житті декілька. Є чоловіки, яким у вік тіктоків, Грет Тунберг і всього "прогресивного" довелося пройти через вічні Війну і Тюрму...