1 лютого 2022, 22:15

Черговий ''Гетьман'' піднімає Армію з колін. Або виступ Зєлєнського в Раді

Відчуваю, що скоро в ОП треба буде вводити окрему посаду – перекладач із зеленської на загально людську. Той спіч, який ми сьогодні почули, більше схоже на марення, ніж на повноцінну промову Верховного Головнокомандувача. Що не так із указом N36/2022 "Про першочергові заходи щодо зміцнення обороноздатності держави, підвищення привабливості військової служби у Збройних Силах України та поступового переходу до засад професійної армії"? Розбираємось по пунктам:

1. Збільшення грошового забезпечення військовослужбовцям, на рівні трьох прожиткових мінімумів.

Все так! Саме це в момент загрози повномасштабної війни і треба робити. Саме це пропонував я сам. Є маленькі "але" – де взяти гроші при хронічних затримках нинішніх виплат в ЗСУ? Гроші на утримання президентської свити, каналів, ради, "Великого будівництва" не перерозподілили. Зараз ми набираємося кредитів як вошей. Візьмемо з зайнятого, а завтра? Ще "але": неясно з якого місяця взагалі прийде це підняття.

2. Розробка концепцій житлового забезпечення військовослужбовців, ветеранів та членів їх сімей.

Тут все "але": ми "розробляємо розробки" кожен рік, за останній видали аж 182 квартири – при черзі 44 тисячі сімей військовослужбовців! До того ж Зє вже брехав в новорічному виступі про те що за 2022 всі ветерани отримають квартири. При ветеранській черзі 29 тисяч. Навіщо брехати вдруге?

3. Поступовий перехід до формування ЗСУ на професійній основі: "збільшення термінів дії контрактів; збільшення протягом 2023 року грошового забезпечення військовослужбовців Збройних Сил України, які укладають довготермінові контракти, до рівня не менше трикратного розміру мінімальної заробітної плати; формування системи спеціальної підготовки та перепідготовки військовослужбовців, які уклали довготермінові контракти".

І тут не зрозуміло, як їх ще збільшувати. Контракт і так можливо продовжувати. А чимало військовослужбовців віддали би перевагу короткотривалим контрактам (на період ротації в зону ООС). Додаткове розділення зарплат залежно від тривалості контракту уже фактично існує – називається надбавкою за вислугу років. Щодо спеціальної підготовки та перепідготовки – ЗСУ та Нацгвардія вже запровадили систему підготовки за рівнями відповідно стандартів НАТО. Тобто, цей пункт теж ні про що.

4. Переходимо до найсмачнішого: чисельність збройних сил збільшиться на 100 тисяч.

20 нових бригад! Тут я вважаю Зє підвела скромність. На мільйон! Краще на два з половиною, як казав Данілов! Яка різниця скільки ви напишете штатну чисельність якщо зараз заповненість будь-якої бригади – 40-50%? Може краще добрати хоча б 250 тисяч? Може важливіше зробити боєздатними існуючі з'єднання, довівши комплектність до 100%? Якщо ви так думаєте, то не розумієтеся на бєнєфісах і корпоративах, як Гарант – головне фраза, головне цифра!

Візьмемо, наприклад, механізовану бригаду. Її основу складають три механізовані батальйони. В кожному з них має бути близько 40 одиниць легкої бронетехніки (БТР/БМП та машини на їх базі), понад 30 вантажних та спеціальних автомобілів, як мінімум, 6 штук 120 мм мінометів. Тобто, в трьох батальйонах бригади, відповідно – приблизно 120 одиниць легкої бронетехніки, близько 100 вантажних автомобілів, та, як мінімум, 18 мінометів. А таких бригад треба ще 20. А це – 2400 одиниць БТР/БМП, 2000 вантажних та спеціальних авто, 360 мінометів.

Далі. В кожні й механізованій бригаді є танковий батальйон – 30 танків. 20 бригад – це 20 таких батальйонів, або 600 танків. Це ж стосується і артилерійських та інших підрозділів.

Звідки ми це все зараз візьмемо для озброєння нових бригад, ці 600 танків, понад 2400 БТР/БМП, понад 2000 вантажівок?

Вже зараз є величезний некомплект авто- і бронетехніки в існуючих бригадах, некомплект артилерії та снарядний голод. І це некомплект 40-річної радянської техніки. Комплектувати нові бригади нею вже не вийде – нема чим. Комплектувати прийдеться новою. За які гроші, якими потужностями? Коли зараз ВПК доведена до такого стану, що зриває контракти на виготовлення пари нових танків і декількох десятків БТР на рік.

Отже, що ми маємо в результаті? Фантастичні обіцянки про армію, які дуже легко розбиваються об реальність в очах кожного, хто розуміється на військовій справі та має стосунок до реальної війни.

"Визнання ОРДЛО": чого чекати від Путіна і на що сподівається Зеленський

Звернення Держдуми до президента Росії Путіна, яке ще в січні було ініційовано комуністами, а вже направлене йому на підпис, проливає деяке світло на ті події, які ми спостерігали довкола України з кінця листопада...

Черговий ''Гетьман'' піднімає Армію з колін. Або виступ Зєлєнського в Раді

Відчуваю, що скоро в ОП треба буде вводити окрему посаду – перекладач із зеленської на загально людську. Той спіч, який ми сьогодні почули, більше схоже на марення, ніж на повноцінну промову Верховного Головнокомандувача...

Стан українського оборонно-промислового комплексу та війна з Росією: диверсія чи саботаж?

Минулої суботи взяв участь у дуже корисному та своєчасному заході – національному круглому столі "Єдність народу. Захист демократії. Безпека держави", організованому в рамках Київського безпекового форуму...

Оборонний бюджет та депутатські субвенції

Враховуючи зростання напруженості на кордонах України, наша держава має терміново вживати заходи щодо посилення свого оборонного потенціалу. Попри бадьорі заяви чинної влади про нашу готовність до будь-яких сценаріїв, нам вже зараз необхідно шукати додаткові ресурси всередині країни для збільшення оборонного бюджету...

ДОЗ-2021: Рахункова палата проти Міністерства оборони

14 вересня Міністерство оборони України оприлюднило на своєму сайті заяву щодо інформаційної кампанії навколо виконання Державного оборонного замовлення...

"З бліднажа за ґрати": історія про тих, хто не зламався

Буває, на життя людини випадає важке випробування. Деяким "везе", і таких випробувань у їхньому житті декілька. Є чоловіки, яким у вік тіктоків, Грет Тунберг і всього "прогресивного" довелося пройти через вічні Війну і Тюрму...