19 вересня 2021, 15:51

ДОЗ-2021: Рахункова палата проти Міністерства оборони

14 вересня Міністерство оборони України оприлюднило на своєму сайті заяву щодо інформаційної кампанії навколо виконання Державного оборонного замовлення.

В ній йдеться: "Поширення недостовірної інформації про те, що нібито "Міністерство оборони не виконує оборонне замовлення" набуло характеру спланованої інформаційної операції.

На жаль, цю брехню поширюють вже не тільки певні блогери та деякі ЗМІ, але й окремі народні депутати. Поширення фейків щодо стану виконання оборонного замовлення вводить в оману суспільство, підриває довіру до оборонного відомства, завдає шкоди інтересам держави та є елементом інформаційного впливу, спрямованого на дискредитацію влади".

Далі в заяві зазначається, що виконання зобов'язань оборонного замовлення-2021 з боку Міноборони відбувається відповідно до графіків, планово, ефективно та без зривів. З 22,4 млрд гривень бюджетних асигнувань на сьогодні вже розміщено замовлень на 82% від вказаної суми, а на решту коштів Міноборони має планові заходи та чітко визначені напрями їх застосування, строки, виконавців та постачальників.

Начебто, все зрозуміло. Вороги поширюють і дискредитують, на те, вони і є ворогами.

Але тут така цікава річ. На офіційному веб-порталі Верховної Ради України розміщено інформацію про те, що 15 вересня на своєму засіданні Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки серед іншого, заслухав інформацію Голови Рахункової палати України Валерія Пацкана про використання коштів МОУ та стан виконання оборонного замовлення.

Зміст виступу Голови рахункової палати на комітеті оприлюднили окремі депутати. Наприклад, нардеп "Голосу" Роман Костенко на своїй сторінці у Facebook зазначив, що згідно з доповіддю голови Рахункової палати, за останні роки спостерігається тенденція до збільшення суми невикористаних коштів за загальним та спеціальним фондами бюджету Міноборони. Так за даними Рахункової палати не було використано:

у 2019 – 1, 347 млрд грн;

у 2020 – 1,649 млрд грн;

за 8 місяців у 2021 році – 7,8 млрд грн, а за прогнозами Рахункової палати в грудні ця сума може становити 14,8 млрд грн.

Тобто, Рахункова палата прогнозує, що до кінця року Міноборони не встигне, або не зможе використати близько 15 млрд з виділеного бюджетом фінансування.

І тепер не зрозуміло, чи Міноборони користується не зовсім коректною інформацією, чи то Рахункова палата почала "сплановану інформаційну операцію" проти оборонного відомства з метою "дискредитації влади".

"Визнання ОРДЛО": чого чекати від Путіна і на що сподівається Зеленський

Звернення Держдуми до президента Росії Путіна, яке ще в січні було ініційовано комуністами, а вже направлене йому на підпис, проливає деяке світло на ті події, які ми спостерігали довкола України з кінця листопада...

Черговий ''Гетьман'' піднімає Армію з колін. Або виступ Зєлєнського в Раді

Відчуваю, що скоро в ОП треба буде вводити окрему посаду – перекладач із зеленської на загально людську. Той спіч, який ми сьогодні почули, більше схоже на марення, ніж на повноцінну промову Верховного Головнокомандувача...

Стан українського оборонно-промислового комплексу та війна з Росією: диверсія чи саботаж?

Минулої суботи взяв участь у дуже корисному та своєчасному заході – національному круглому столі "Єдність народу. Захист демократії. Безпека держави", організованому в рамках Київського безпекового форуму...

Оборонний бюджет та депутатські субвенції

Враховуючи зростання напруженості на кордонах України, наша держава має терміново вживати заходи щодо посилення свого оборонного потенціалу. Попри бадьорі заяви чинної влади про нашу готовність до будь-яких сценаріїв, нам вже зараз необхідно шукати додаткові ресурси всередині країни для збільшення оборонного бюджету...

ДОЗ-2021: Рахункова палата проти Міністерства оборони

14 вересня Міністерство оборони України оприлюднило на своєму сайті заяву щодо інформаційної кампанії навколо виконання Державного оборонного замовлення...

"З бліднажа за ґрати": історія про тих, хто не зламався

Буває, на життя людини випадає важке випробування. Деяким "везе", і таких випробувань у їхньому житті декілька. Є чоловіки, яким у вік тіктоків, Грет Тунберг і всього "прогресивного" довелося пройти через вічні Війну і Тюрму...