19 вересня 2021, 15:51

ДОЗ-2021: Рахункова палата проти Міністерства оборони

14 вересня Міністерство оборони України оприлюднило на своєму сайті заяву щодо інформаційної кампанії навколо виконання Державного оборонного замовлення.

В ній йдеться: "Поширення недостовірної інформації про те, що нібито "Міністерство оборони не виконує оборонне замовлення" набуло характеру спланованої інформаційної операції.

На жаль, цю брехню поширюють вже не тільки певні блогери та деякі ЗМІ, але й окремі народні депутати. Поширення фейків щодо стану виконання оборонного замовлення вводить в оману суспільство, підриває довіру до оборонного відомства, завдає шкоди інтересам держави та є елементом інформаційного впливу, спрямованого на дискредитацію влади".

Далі в заяві зазначається, що виконання зобов'язань оборонного замовлення-2021 з боку Міноборони відбувається відповідно до графіків, планово, ефективно та без зривів. З 22,4 млрд гривень бюджетних асигнувань на сьогодні вже розміщено замовлень на 82% від вказаної суми, а на решту коштів Міноборони має планові заходи та чітко визначені напрями їх застосування, строки, виконавців та постачальників.

Начебто, все зрозуміло. Вороги поширюють і дискредитують, на те, вони і є ворогами.

Але тут така цікава річ. На офіційному веб-порталі Верховної Ради України розміщено інформацію про те, що 15 вересня на своєму засіданні Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки серед іншого, заслухав інформацію Голови Рахункової палати України Валерія Пацкана про використання коштів МОУ та стан виконання оборонного замовлення.

Зміст виступу Голови рахункової палати на комітеті оприлюднили окремі депутати. Наприклад, нардеп "Голосу" Роман Костенко на своїй сторінці у Facebook зазначив, що згідно з доповіддю голови Рахункової палати, за останні роки спостерігається тенденція до збільшення суми невикористаних коштів за загальним та спеціальним фондами бюджету Міноборони. Так за даними Рахункової палати не було використано:

у 2019 – 1, 347 млрд грн;

у 2020 – 1,649 млрд грн;

за 8 місяців у 2021 році – 7,8 млрд грн, а за прогнозами Рахункової палати в грудні ця сума може становити 14,8 млрд грн.

Тобто, Рахункова палата прогнозує, що до кінця року Міноборони не встигне, або не зможе використати близько 15 млрд з виділеного бюджетом фінансування.

І тепер не зрозуміло, чи Міноборони користується не зовсім коректною інформацією, чи то Рахункова палата почала "сплановану інформаційну операцію" проти оборонного відомства з метою "дискредитації влади".

powered by lun.ua

ДОЗ-2021: Рахункова палата проти Міністерства оборони

14 вересня Міністерство оборони України оприлюднило на своєму сайті заяву щодо інформаційної кампанії навколо виконання Державного оборонного замовлення...

"З бліднажа за ґрати": історія про тих, хто не зламався

Буває, на життя людини випадає важке випробування. Деяким "везе", і таких випробувань у їхньому житті декілька. Є чоловіки, яким у вік тіктоків, Грет Тунберг і всього "прогресивного" довелося пройти через вічні Війну і Тюрму...

Плазуни української влади

Сучасний стан української влади та її перспективи дуже влучно описуються короткою цитатою Оноре де Бальзака: "Брехня й підлабузництво не можуть продовжити життя поганої книжки"...

Смерть і Олімпіада

За інформацією українських військових керівників, на фронті відбувається перманентне загострення обстановки й зростання кількості жертв, а головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний говорить про те, що Збройні Cили готуються відбивати повномасштабний наступ ворога...

Постанова імені Януковича

На тлі яскравих картинок з параду та "Кримської платформи" майже непомітно для українців "офісом Єрмака" було впроваджено в життя документ, значення та вплив якого на подальший розвиток подій в державі буде дуже значним...

Для них війни немає

Вчора вранці з інтервалом у дві години відбулися потужні обстріли українського населеного пункту Авдіївка, поранено військових, зруйновано домівки місцевих мешканців та автомобілі, завдано шкоди інфраструктурі, змінено напрям руху поїздів...