Чи є різниця, якою мовою говорити?
Минуло понад 30 років відтоді, як українська стала державною, та тиждень від запровадження обов'язкової української мови у сфері послуг. Ресторани, спортзали та магазини по всій країні навіть у соцмережах починають писати рекламні тексти українською. Вата ж – іще більше горлати по Медведчуківським каналам про "нелюдські" утиски "корінного" російськомовного населення.
Які проблеми сьогодні існують у російської мови? Ніяких. Взагалі. Мені їх навіть вигадати складно, щоб звучало правдоподібно.
Які проблеми сьогодні існують в української мови? Чимало, як на державну. Досі у нас немає якісного культурного продукту, який збирав би більше аудиторії, ніж російський.
Вата постійно говорить, що захищати українську не потрібно тому, що російська мова з'явилася внаслідок "конкуренції". Ніби українці самі "обрали" її як свою рідну, як президента-клоуна у 2019 році. А тепер їй для чогось потрібен "захист".
Та пригадаймо шкільний курс історії – російську на Українських землях захищали найбільше, знищуючи "конкурентів". Взяти хоча б Валуєвський Циркуляр та Емський Указ, які забороняли українську мову та дозволяли знищувати тих, хто її популяризував. Перераховувати усі 134 задокументовані факти утисків української мови немає потреби. Їх легко можна знайти у шкільних підручниках з літератури та історії України.
Активно популяризувати українське в Україні почали відносно недавно – з початком Революції Гідності та війни на Сході. Під приводом "захисту російськомовного населення" у 2014 році до України вторглися окупанти. Сьогодні наші полонені на території ОРДЛО сидять у в'язницях. Вони змушені говорити російською, щоб мати шанс вижити та дочекатися української армії. Ось вам і наслідки "захисту російської мови від конкуренції".
Що ж робити тим, хто любить Україну, але все життя говорить російською? Все просто – вчіть державну мову. За 30 років Незалежності це можна було зробити без проблеми. Звичайна людина може за рік навчитися вільно говорити будь-якою мовою. За півроку – якщо живе у мовному середовищі.
Чи є різниця, якою мовою говорити? Так, є.
Мова – це природній та культурний кордон. Він окреслює ареал проживання народу. Він єднає нас із попередніми поколіннями українців. Це – те, що треба захищати завжди.
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.