Для тих, хто хоче зрозуміти, що таке націоналізм і чи існує він у ХХІ столітті
"Президент Байден підписав Указ про посилення закупівель американських продовольчих товарів і забезпечення майбутнього Америки, створеного в Америці усіма працівниками Америки
Джо Байден підписав розпорядження, яким посилив указ свого попередника Дональда Трампа під назвою "Buy American" ("Купуй американське"). Ба більше, Байден розпорядився витрачати кошти федерального уряду виключно на все вітчизняне.
У заяві, опублікованій на сайті Білого Дому йдеться наступне:
"Цим розпорядженням Президент Байден гарантує, що коли федеральний уряд витрачає долари платників податків, вони витрачаються на товари американського виробництва, вироблені американськими працівниками, і на комплектуючі американського виробництва."
Така економічна політика зветься економічним націоналізмом. Вона є абсолютно домінуючою в сучасному РОЗВИНУТОМУ світі. Неважливо, хто при владі в Америці – консервативний Трамп, ліво-ліберальний Байден – економічний націоналізм буде домінувати.
Тільки країнам третього світу, до яких сильні світу сього відносять і Україну, будуть впарювати історії про користь від відсутності економічних бар'єрів чи шкідливість локалізації виробництв на власній території, про те, що протекціонізм – доктрина ХІХ століття. Самі сильні країни в цей же час будуть захищати власні ринки бар'єрами, локалізувати виробництва і створювати протекціоністські перепони.
Для українських національних сил треба чітко зрозуміти: щоби бути актуальними – треба мати відповіді не тільки на мовні, гуманітарні чи безпекові питання, треба вписати у свою доктрину економічний націоналізм, захист вітчизняного виробника, відновлення соціальної справедливості.
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.