1 квітня 2009, 18:44

Як депутати відмовились боротися з корупцією у сфері міждержавного усиновлення

Я не розумію позицію своїх колег, які не підтримали законопроект про приєднання України до Конвенції про захист дітей та співробітництво з питань міждержавного усиновлення, поданий до парламенту Президентом України Віктором Ющенком.

Саме Гаазька Конвенція про захист дітей та співробітництво з питань міждержавного усиновлення 1993 року мала стати гарантом інтересів, прав та свобод українських дітей.

Цей законопроект спрямований на вирішення багатьох проблемних питань, які нині існують у сфері міждержавного усиновлення.

Перш за все, законопроект захищає тих дітей, які вже усиновлені іноземними громадянами. Приєднання до Конвенції, яку, до речі, ратифікували 75 країн, дає державі право і можливість відслідковувати долю таких дітей.

Завдяки ініціативі Президента України Віктора Ющенка, який виніс процес всиновлення сиріт на державний рівень, питання почало нарешті вирішуватись і в Україні.

Але необхідно не забувати, що є ще діти, процес усиновлення яких в Україні відбувається дуже складно.

Мова йде про дітей з обмеженими фізичними або розумовими здібностями.

На сьогодні, нормальне виховання таких дітей в Україні є практично неможливим. Вони живуть в інтернатах, де інколи жахливі умови перебування. Українці не бажають всиновлювати таких дітей, оскільки у нас в країні немає можливості їх нормально виховувати.

Однак, іноземці, з соціально розвинутих країн, згодні їх всиновлювати, адже в цих країнах є відповідна інфраструктура, яка створювалась десятки років. Більш того, в них є ціла система інтеграції таких дітей у суспільство. Наприклад, в Німеччині діти з синдромом Дауна навчаються в звичайних школах.

З нашим рівнем економічного та соціального розвитку в найближчі 10-15 років це неможливо. То чому ж ми відмовляємо таким дітям у достойному розвитку?

Більше того, неприєднання України до Конвенції сприяє корупції у сфері міждержавного усиновлення.

Сьогодні у сфері міждержавного усиновлення працюють десятки фірм. Всі процеси відбуваються кулуарно. Мені називали дані, що усиновлення однієї дитини сьогодні може коштувати іноземцю 20-30 тисяч доларів. Ці гроші йдуть посередникам і на хабарі. І мої колеги своєю невиваженою позицією, на жаль, відмовилися припинити цю корупцію.

Підвищення правового статусу українських трудових мігрантів дасть поштовх українській економіці

Трудова міграція має стати одним із важливих зовнішньополітичних пріоритетів України. Такою є думка більшості учасників круглого столу "Проблеми правового захисту прав українських трудящих – мігрантів в Європі", що відбувся у Києві 27 травня...

Україна без мільйона матерів

Сьогодні День матері. В Україні це свято офіційно відзначається лише з 2000 року. Прикро, але щонайменше мільйон українських жінок відзначають День матері за кордоном...

Уроки Давосу для України

Працюючи зі своєю командою над передвиборною програмою кандидата в народні депутати, я поставила собі за мету наповнити її конкретними пропозиціями, запропонувати ті рішення, які б реально могли змінити життя як окремих громадян зокрема, так і місцевої громади в цілому...

Зі Святом Покрови Богородиці!

...

Маленька Україночка – за українську!

Моя маленька онука Анна-Марія Білозір у свої 2 роки і 7 місяців підтримує бабусю у захисті державної української мови. Плекаймо і бережімо українську мову – вона душа нашого народу...

Пупа надірвеш, але не повалиш!

Вкотре Верховна Рада стала епіцентром розбрату через "мовний" закон. Нелегітимність його ухвалення є очевидним фактом і я переконана, що члени Комітету з питань Регламенту, члени Комітету з питань культури і духовності ще дадуть відповідні правові оцінки, не кажучи вже про оцінку у моральній площині, яку дадуть громадяни України...