14 квітня 2009, 20:45

Гральний бізнес знову відкупився від депутатів

Видається, що лобісти грального бізнесу в чергове знайшли "вагомі аргументи" щоб переконати депутатів відкласти прийняття закону.

Зранку відчувала певне напруження, готуючись захищати свої поправки до проекту Закону України "Про державне регулювання грального бізнесу" (проект Кабміну), який стояв у порядку денному на сьогодні.

Поправки стосувались кількох принципових моментів: винесення грального бізнесу за межі населених пунктів (якщо б ця поправка не пройшла, мала іншу – гральні заклади розташовуються не менше ніж за 300 метрів від шкіл, лікарень, житлових будинків і т.д.), встановлення кримінальної відповідальності за порушення закону, заборони грати недієздатним особам і т.п.

І хоча ще два тижні тому, під час проведення брифінгу на тему: "Як російський гральний бізнес лобіює свої інтереси в українському парламенті", у спілкуванні з одним із журналістів сама ж сказала, що буде робитися все можливе, аби навіть цей, вихолощений законопроект, не був прийнятий, не сподівалася, що дії "грального лобі" будуть настільки зухвалими.

І, раптом, о 12-30, після перерви, Голова Верховної Ради Володимир Литвин заявляє, що Погоджувальна рада прийняла рішення перенести розгляд законопроекту у зв'язку з необхідністю розглянути у профільному комітеті проект Закону України "Про заборону грального бізнесу в Україні" (реєстр. N4268).

Я щиро поважаю своїх колег Григорія Смітюха і Валерія Писаренка, але здається їх "благі наміри" були використані не з тією метою.

Видається, що лобісти грального бізнесу в чергове знайшли "вагомі аргументи" щоб переконати депутатів відкласти прийняття закону.

А зареєстрований депутатами законопроект став лише красивою ширмою для того, щоб в черговий раз відкласти прийняття Закону про державне регулювання грального бізнесу.

Після сьогоднішніх подій у мене немає жодної впевненості в тому, що законопроект буде розглянутий 14 травня, як це обіцяв Голова Верховної Ради України Володимир Литвин.

Підведемо короткий підсумок: спочатку рік не розглядали депутатський законопроект; три місяці "волинили" законопроект Кабміну; тепер відклали ще на місяць.

А потім буде ще, ще і ще...

І так, аж до чергових виборів. Під час яких усі політики знову обіцятимуть "негайно навести порядок у сфері грального бізнесу, заборонити, покарати і т.д.".

Чому ж не навести цей порядок вже сьогодні?

P.S.: Приношу вибачення тим, хто звертався до мене з проханням звільнити їх міста і села від гральних автоматів. Змушена визнати: без Вашої підтримки, без масового тиску виборців на Голову Верховної Ради України, на Погоджувальну раду, на голів депутатських фракцій, на депутатів, побороти засилля гральних закладів практично не можливо.

Буду вдячна за пропозиції щодо підтримки. Мій мейл: oksana@bilozir.com

Підвищення правового статусу українських трудових мігрантів дасть поштовх українській економіці

Трудова міграція має стати одним із важливих зовнішньополітичних пріоритетів України. Такою є думка більшості учасників круглого столу "Проблеми правового захисту прав українських трудящих – мігрантів в Європі", що відбувся у Києві 27 травня...

Україна без мільйона матерів

Сьогодні День матері. В Україні це свято офіційно відзначається лише з 2000 року. Прикро, але щонайменше мільйон українських жінок відзначають День матері за кордоном...

Уроки Давосу для України

Працюючи зі своєю командою над передвиборною програмою кандидата в народні депутати, я поставила собі за мету наповнити її конкретними пропозиціями, запропонувати ті рішення, які б реально могли змінити життя як окремих громадян зокрема, так і місцевої громади в цілому...

Зі Святом Покрови Богородиці!

...

Маленька Україночка – за українську!

Моя маленька онука Анна-Марія Білозір у свої 2 роки і 7 місяців підтримує бабусю у захисті державної української мови. Плекаймо і бережімо українську мову – вона душа нашого народу...

Пупа надірвеш, але не повалиш!

Вкотре Верховна Рада стала епіцентром розбрату через "мовний" закон. Нелегітимність його ухвалення є очевидним фактом і я переконана, що члени Комітету з питань Регламенту, члени Комітету з питань культури і духовності ще дадуть відповідні правові оцінки, не кажучи вже про оцінку у моральній площині, яку дадуть громадяни України...