Оксана Білозір Народний депутат України трьох скликань, Міністр культури і туризму України (2005 р.)

Як Уряд бореться з кризою

01 липня 2009, 20:37

Завдяки діяльності чинного українського Уряду в Україні відкрито новий економічний закон: кількість урядових чиновників прямо пропорційна темпам падіння економіки держави.

Юлія Тимошенко: "... питанню оптимізації управлінського апарату центральних і місцевих органів виконавчої влади та видатків державного бюджету на їх утримання Уряд приділяє постійну увагу"

16 квітня ц.р. групою народних депутатів України від Єдиного Центру (Віктор Тополов, Василь Петьовка, Оксана Білозір, Михайло Полянчич) було подано депутатський запит Прем'єр-міністру України Тимошенко Ю.В. про надання пояснень щодо доцільності, в умовах економічної кризи, збереження посад 140 заступників міністрів, що в середньому складає сім заступників на одного міністра, а також доцільності введення посади одинадцятого заступника Міністра транспорту та зв'язку України.

Наступного дня цей запит було оголошено на пленарному засіданні Верховної Ради України.

На жаль, попри вимоги статті 15 Закону України "Про статус народного депутата України", яка зобов'язує керівника органу, до якого направлено запит, дати відповідь на нього у п'ятнадцятиденний строк, відповіді довелося чекати півтора місяці. Мабуть дуже складне питання задали депутати.

Що ж, довелося вносити подання до відділу контролю Верховної Ради України про притягнення Прем'єр-міністра України Юлії Тимошенко до адміністративної відповідальності за статтею 188-19 Кодексу України про адміністративні правопорушення (невиконання законних вимог Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, Рахункової палати, народного депутата України).

Але про "притягнення", сподіваюсь, поговоримо окремо, а зараз повернемось до суті справи.

6 червня Прем'єр-міністр України все ж зважилася (настільки мені відомо, після додаткового листа Голови Верховної Ради України Володимира Литвина) дати відповідь на депутатський запит.

Відповідь дуже цікава. Пропоную ознайомитися з нею повністю:

"Розглянувши депутатський запит, оголошений на засіданні Верховної Ради України 17 квітня 2009 р., про доцільність збереження в умовах економічної кризи кількості посад заступників міністрів, повідомляю, що питанню оптимізації управлінського апарату центральних і місцевих органів виконавчої влади та видатків державного бюджету на їх утримання Уряд приділяє постійну увагу.

Так, Кабінет Міністрів України постановою від 22 жовтня 2008 р. N943 затвердив заходи щодо економного та раціонального використання бюджетних коштів, передбачених для утримання органів державної влади, а постановою від 26 листопада 2008 р. N1036 визначив з метою сприяння стабільному функціонуванню бюджетної системи ряд конкретних завдань органів виконавчої влади, спрямованих на скорочення видатків державного бюджету.

Стосовно скорочення управлінського апарату міністерств слід зауважити, що за період діяльності попередніх урядів накопичилося багато проблем, які потребують невідкладного розв'язання керівництвом відповідних центральних органів виконавчої влади. Тому проведення сьогодні радикального скорочення кількості керівного складу вказаних органів призведе до погіршення керованості у відповідних секторах економіки та сферах діяльності суспільства.

До того ж кількість заступників міністрів визначалася відповідно до чинного законодавства у межах видатків, передбачених Державним бюджетом України на відповідний рік.

Для обмеження на законодавчому рівні кількості заступників керівників центральних органів виконавчої влади Уряд доручив Мін'юсту підготувати відповідні пропозиції. За повідомленням Мін'юсту порушене питання передбачається врегулювати у законопроекті про міністерства та інші центральні органи виконавчої влади, який на даний час ним доопрацьовується.

Крім того, слід зазначити, що відповідні заходи щодо ефективності державного управління, зокрема з оптимізації управлінського апарату центральних і місцевих органів виконавчої влади, передбачає здійснювати в рамках проведення адміністративної реформи.

Такі заходи, на думку Уряду, доцільно проводити комплексно з урахуванням потреби у забезпеченні раціонального використання бюджетних коштів, виділених на утримання консультативних, дорадчих та інших органів і служб, утворених Президентом України. Наприклад, Секретар Ради національної безпеки і оборони України має трьох перших заступників та шістьох заступників (Указ Президента України від 17 березня 2009 р. N162), а Глава Секретаріату Президента України – одного першого заступника та вісьмох заступників (Указ Президента України від 7 листопада 2008 р. N1002).

При цьому повноваження, покладені на міністерства, за обсягом та складністю ніяк не можуть порівнюватися з тими, що виконують Секретаріат Президента України та Апарат Ради національної безпеки і оборони України.

Стосовно введення ще однієї додаткової посади заступника Міністра транспорту та зв'язку, то таке рішення Уряду прийнято з урахуванням специфіки діяльності Мінтрансзв'язку, яка має багатофункціональний характер і полягає у реалізації державної політики в галузях авіаційного, автомобільного, залізничного, морського і річкового транспорту, а також у сфері використання повітряного простору України, забезпечення безпеки Руху, навігаційно-гідрографічного забезпечення судноплавства, торговельного мореплавства, надання послуг поштового зв'язку, телекомунікацій та інформатизації, користування радіочастотним ресурсом України. До того ж було взято до уваги, що до складу Мінтрансзв'язку входить Держспецтрансслужба, через Міністра транспорту та зв'язку спрямовується та координується діяльність Держкомінформатизації та Укравтодору. Також у системі зазначеного Міністерства діє п'ять урядових органів, чотири з яких очолюють заступники Міністра транспорту та зв'язку".


Коментарі зайві. Лиш додам, що 24 червня Кабмін ввів додатково дві посади заступників міністрів:

1) у справах сім'ї, молоді та спорту – на цю посаду призначено Івана Крулька, представника Народного руху України;

2) палива та енергетики України – Ігоря Кирюшина, який нещодавно, із-за рішення суду, втратив посаду в.о. голови правління ВАТ "Укртранснафта".


ТЕКСТ ДЕПУТАТСЬКОГО ЗАПИТУ

Прем'єр-міністру України

ТИМОШЕНКО Ю.В.

ДЕПУТАТСЬКИЙ ЗАПИТ

Про надання пояснень щодо доцільності, в умовах економічної кризи, збереження посад 140 заступників міністрів, що в середньому складає сім заступників на одного міністра, а також доцільності введення посади одинадцятого заступника Міністра транспорту та зв'язку України

Шановна Юліє Володимирівно!

Україна гостро відчуває наслідки світової фінансової кризи, із-за якої у нашій державі склалася тяжка соціально-економічна ситуація.

Падіння промислового виробництва, зниження рівня заробітної плати, зростання числа безробітних громадян спричинили зниження надходжень до Державного бюджету, що ставить під загрозу виплату заробітної плати працівникам бюджетної сфери, соціальних виплат, виплату пенсій тощо.

В таких умовах найважливішим завданням держави є збалансування дохідної та витратної частин бюджету.

З метою скорочення державних видатків, у багатьох країнах світу, які також відчувають наслідки світової фінансової кризи, реалізуються заходи щодо оптимізації державного апарату, скорочуються державні видатки.

Для України, яка є однією з найбільш постраждалих від світової фінансової кризи країн, питання зниження витрат на утримання державного апарату є особливо актуальним.

У зв'язку з цим, викликає стурбованість той факт, що Кабінетом Міністрів України так і не було здійснено заходів щодо оптимізації управлінського апарату міністерств. Зокрема, на сьогодні, на 20 міністерств припадає 140 посад перших заступників та заступників міністрів.

Крім того, Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 25 березня 2009 року N310-р було введено додаткову посаду першого заступника Міністра транспорту та зв'язку України, що стала 11 посадою заступників даного Міністерства.

Враховуючи вищезазначене, просимо Вас, шановна Юліє Володимирівно, проінформувати народних депутатів України про доцільність, в умовах економічної кризи, збереження посад 140 заступників міністрів (перших заступників міністрів), що в середньому складає сім заступників на одного міністра, а також доцільність введення посади одинадцятого заступника Міністра транспорту та зв'язку України.

З повагою

Народні депутати України

Віктор Тополов;

Василь Петьовка;

Оксана Білозір

Михайло Полянчич

Повний перелік депутатських запитів доступний на моєму сайті.

powered by lun.ua
Коментарі — 189
перо _ 06.09.2009 15:55
IP: 80.84.184.---
Следователь прокуратуры А Беляков сделал уголов дело на моего мужа, вымогая взятку.Когда муж отказался дать, Беляков возбудил дело и отвёз его в Запорожье своему другу судье Бочарникову.БЕЗ ЕДИНОГО ДОКАЗАТЕЛЬСТВА мужа посадили на 8лет! Он отсидел 5 и должен был выйти.Но ко мне явился Беляков и потребовал 50000S Когда я ответила что таких денег я отродясь не видела,Беляков потребовал продать квартиру.Я отказалась.Не могу я сдвумя детьми жить на улице.При выходе моего мужа из тюрьмы,его уже ждал Беляков с новым уголовным делом, возбуждённым им по рапорту инспекторов угро из Запорожья,которые написали что им стало известно, что якобы мой муж В ФЕОДОСИИ в2002 ГОДУ ПОЛУЧИЛ ВЗЯТКУ И "ПРИВЕЛИ ДОКАЗАТЕЛЬСТВА" из сфабрикованого Беляковым дела по которому мой муж уже отсидел.Мужа снова арестовали:Беляков определил меру пресечения: арест.все мои жалобы вСБУ, к гаранту в суды,попадают к Белякову! Помогите, кто-то в состоянии помочь!Телефон 8-050-624-24-74 Вербицкая Инна владим
Джиджула _ 06.07.2009 17:24
IP: 91.202.0.---
А Білозір молодець, що підняла це питання. В умовах кризи воно справді актуальне. Якраз на таких прикладах і показується як уряд турбується за людей. Якби справді так Юля за людей переживала в кризу, то і витрати б на уряд зменшувала і помічників скорочувала, а так – жирують на наших шиях і горя не знають
ПесБарбос _ 06.07.2009 15:01
IP: 193.19.152.---
До речі, а куди це БЮТівські підлизи подівалися??? Невже зарплату заборгували?
ПесБарбос _ 06.07.2009 15:00
IP: 193.19.152.---
РРРРРРРР:
На Юлін уряд уже сил немає просто. То інфляцію подає, то безробіття. Я розумію, що криза і кругом зараз не просто, але ж де ще такий бардак в економіці як у нас є. Юля кричить з кризою боремося, а сама ще й досі антикризову програму не склала і не затвердила. Так що от як вона цим всім переймається.
А шо, у нас є економіка???
Джиджула _ 06.07.2009 12:40
IP: 194.106.208.---
Та при Ющенкові прем'єрові були у декілька разів менше заступників, але рівень ККД від їх роботи був куди вищий, аніж від роботи заступників міністрів сьогоднішніх. та й міністри не ахті. В цьому уряді мабуть жодного не лишилося, щоб в корупції не звинувачували. всі до єдиного попалися. У Юлі, як на підбір команда – аферистів
РРРРРРРР _ 06.07.2009 12:37
IP: 194.106.208.---
На Юлін уряд уже сил немає просто. То інфляцію подає, то безробіття. Я розумію, що криза і кругом зараз не просто, але ж де ще такий бардак в економіці як у нас є. Юля кричить з кризою боремося, а сама ще й досі антикризову програму не склала і не затвердила. Так що от як вона цим всім переймається.
corbie _ 06.07.2009 00:22
IP: 93.72.170.---
Кстати, а ведь Юля хочет назначить еще двух вице-премьеров. А это деньжата покруче, чем у министров
corbie _ 06.07.2009 00:20
IP: 93.72.170.---
Джиджула:
Португалия. Министр экономики Мануэль Пинью подал в отставку. Причина – во время заседания парламента он обиделся на критику лидера фракции коммунистов и в ответ показал ему "рожки". Этот жест в Португалии считается неприличным.
А у нас, що тільки не побачш. І морди б'ють і показують непристойні жести і хоч би що. Ніякої тобі моралі, чи поваги
Ага, а наши на всех "кладут" и хоть бы шо
valetik _ 04.07.2009 09:59
IP: 92.113.169.---
Все бюрократические структуры, как раковая опухоль, стремятся саморазрастаться. Поэтому Кабмин должен в этом смысле Контролировать Верховную Раду, а она Кабмин
Бумеранг _ 03.07.2009 21:39
IP: 69.183.245.---
той, хто має хоча крапельку клепок в голові, добре знає, хто в країні працює, а хто трутень.
повторюю ще раз, що Оксані Білозір народ один раз вже пробачив, другого шансу у неї не буде,
народ її прокляне, так само як прокляв Ганну Герман, котра в свій час переступила межу того цинізму, через що не переступається...
час пішов і бумеранг завис над її головою...
РРРРРРРР _ 03.07.2009 18:38
IP: 194.106.208.---
Тимошенко говорила і обіцяіла контрактну армію. от вона її і забезпечила. Армію заступників міністрів, які отримують свої гроші не відомо за що. тільки штани просиджують і все
РРРРРРРР _ 03.07.2009 17:18
IP: 194.106.208.---
Щоб там хто не казав, але молодець Білозір, що це питання підняла. Нехай люди бачать кого по вибирали і як вони за нас переживають. Коли в інших країнах, навпаки, витрати зменшують, то у нас Юля жирує на наші гроші, а люди кінці кінцями зводять, погрузши по вуха в кризі
Ух_ти _ 03.07.2009 17:16
IP: 194.106.208.---
Білозір сама була міністром. Хто, хто, а вона я думаю попросту не говорила б про велику кількість заступників, якби не знала стільки треба. А так, говорить, бо знає, що їх там багато і вони займають не роботою, а просижуванням штанів. І я в цьому її підтримую. навіщо тримати тих, які ніякої користі не приносять для держави, або короче кажучи – дармоїдів
Джиджула _ 03.07.2009 17:13
IP: 194.106.208.---
Молодець все таки Білозір. Щоб там хто на неї не наговорював, але так співати як вона співає і ще й в політиці не останню роль грати. Я б точно так не зміг. 100% її підтримую. Ось так і треба, щоб депутати захищали своїх виборців
Швець _ 03.07.2009 17:02
IP: 95.135.232.---
Білозір Оксана, саме співачка, яку докоряють тим, що вона є професіоналом в усьому, що робить, вже рік як подала законопроект про упорядкування грального бізнесу. Литвин із Юльою нехотів ставити на голосування цей законопроект. БЮТ блокувало його прийняття у березні і травні. І лише, коли загинули люди у Дніпропетровську – Тимошенко розвиднилося. На кістках мерців попіарилась, поспіхом прийняли закон. Так скільки ще потрібно смертей Білій Юлі, щоб вона почала робити?
Таке враження, що уряд тільки й набирає дармоїдів і корупціонерів.
Юлія_ _ 03.07.2009 16:57
IP: 95.135.232.---
А уряд взагалі бореться із кризою?
Як на мене, то їм за виборчою компранією Тимошенко зовсім не до кризи. Це давня традиція відкладати на потім – авось саме розсосеться.
Джиджула _ 03.07.2009 16:06
IP: 194.106.208.---
Португалия. Министр экономики Мануэль Пинью подал в отставку. Причина – во время заседания парламента он обиделся на критику лидера фракции коммунистов и в ответ показал ему "рожки". Этот жест в Португалии считается неприличным.
А у нас, що тільки не побачш. І морди б'ють і показують непристойні жести і хоч би що. Ніякої тобі моралі, чи поваги
васьок_ _ 03.07.2009 15:34
IP: 194.106.208.---
так там же кажуть у Юлі окрім того, що таких заступників куча, то ще й якісь закордонні експерти радять, за яких платяться гроші із державного бюджету. таке враження, що у нас немає своїх експертів, толкових професіоналів, що ще й на це треба гроші витрачати іщз казни
Мафка _ 03.07.2009 14:54
IP: 95.134.210.---
Взагалі багато міністрів і заступників не потрібно. Треба декілька толкових людей і все запрацює. А як набирають в уряд, вибачте за слово, баранів з великої дороги, то їх там хоч стадо буде, а толку ніякого не дочекаєшся.
Ух_ти _ 03.07.2009 14:53
IP: 194.106.208.---
Як би було б добре, щоб світ перевернувся і всі ці міністри, прем'єри і їх заступники опинилися в тій ситуації із тими зарплатами, що ми маємо зараз. От тоді б весело було, коли заступник міністра отримував би 500 грн. зарплату, а бабуся 20000 пенсії. За таких умов країна б точно зажила по повній
ага_ _ 03.07.2009 14:45
IP: 194.106.208.---
Дай Юле разгуляться, так она так раздует " кумовство", что цифрой 10 (заместителей) никого не удивишь!!! Другой вопрос- да пусть их хоть 20 будет, лишь бы работали в интересах государства, а не своих личных! Так нет же – свои карманы набивают
РРРРРРРР _ 03.07.2009 14:33
IP: 194.106.208.---
Фонд державного майна давно вже не здійснював великої приватизації та не має повноцінного керівника – зате там є шість заступників голови. Що вони там роблять, невідомо. Зате гроші на їх утримання ідуть і ми з вами платимо за це. З власних кишень
РРРРРРРР _ 03.07.2009 14:30
IP: 194.106.208.---
2 квітня Тимошенко видала розпорядження про скорочення по одній посаді першого заступника і заступника державної митниці. Однак, на цьому все і закінчилося. В решті відомств як плодилися зами, так і далі плодяться. І мотиви різні: в кого кума на роботу, з ким розплатиться за послугу – по різному
Мафка _ 03.07.2009 12:40
IP: 95.134.210.---
Коли вже дійсно в Україні почне працювати професійний, народний уряд? Зараз на верхушках крутяться тільки бізнесмени і олігархи, які думають лише про себе і забезпечення свої друзів і близьких. А також беруть на роботу потрібних людей, які їм допомагають налагоджувати свій бізнес. Гроші, корупція і безвідповідальність – ось що являє собою уряд Юлі Тимошенко.
РРРРРРРР _ 03.07.2009 11:34
IP: 194.106.208.---
То як запровадити додаткового заступника в райдержадміністрацію, то Юля кричить, що грошей немає, хоча може ця людина якраз і дуже потрібна, по роботи по горло. А як заступників набирати один за одним, то тут Юля рада старатись. певно ні при кому не було такого роздування штату, як при Тимошенко. І це називається вона з кризою бореться
Aтака Путіна1186 Уряд реформ391 Корупція1287 Україна та Європа1064 тітушки18
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter