23 вересня 2009, 21:21

Яким він має бути...

великий Державний Герб України?



Вітаю всіх!

Тиждень тому, на прес-конференції в агенції УНІАН, я мала можливість представити Україні проект великого Державного Герба України.

Щоправда, найбільш уважні журналісти помітили законопроект дещо раніше. Першим, здається, було інформаційно-аналітичне агентство "Мост-Харків, а вже потім підключився Комерсантъ-Україна:)

Реакція на проект великого Державного Герба була дуже різною, причому від усіх: журналістів, експертів, читачів.

Нині, інформаційна хвиля вже стихла, отже час перейти до суті справи.

На моє глибоке переконання, великий Державний Герб України має стати тим символом, який об'єднає усіх українців (і громадян України усіх національностей і закордонних українців).

Цей символ має бути підтриманий не лише голосами трьохсот народних депутатів, як того вимагає Конституція України. Він має бути сприйнятий і прийнятий Українським Народом.

Тому, я звертаюсь до усіх читачів Української Правди, звертаюсь до усіх українців: давайте разом визначимо, яким має бути великий Державний Герб України.

Проект, який я вношу на Ваш розгляд:



ОПИС ВЕЛИКОГО ДЕРЖАВНОГО ГЕРБА УКРАЇНИ

Великий Державний Герб України – є символом, який відображає стрижневі засади зародження, формування та оформлення української державності. В ньому віддзеркалюється історія України, генезис українського народу, процес трансформації спільноти людей, які проживали на одній території, в українську націю.

У просторі часу великий Державний Герб України є уособленням об'єднання української історії: прадавніх часів, величі княжої доби, героїзму козацької епохи, періоду національно-визвольних воєн, відновлення незалежності Української держави. Цей символ відображає процеси формування принципів демократії, ідеї соборності та державного суверенітету.

В основу великого Державного Герба України покладений малий Державний Герб України (золотий тризуб), увінчаний символом християнства – хрестом, що відображає апостольність християнської віри Київської Держави, захист Божественної сили над українським народом та землею. Тризуб – знак княжої держави Володимира Великого, символізує єдність небесної і земної, духовної і природної сфер Українського Світу.

Особливе місце в символіці герба надається колоссю злакових. Два пучки золотих колосків (жита, пшениці і ячменю) розміщені по краях герба.

Колоски є символом однієї з найбільших святинь українського народу – хліба, символом урожайності та процвітання.

Вони відображають працьовитість і єдність народу та є символом родючості української землі. Кожен злак має своє смислове навантаження.

Головним елементом композиції є пшениця, яка символізує вічність.

Жито – символ життя, плодючості, достатку, щастя, знак добробуту і злагоди в сім'ї.

Ячмінь символізує прадавнє коріння, оскільки він належить до числа найдревніших культурних рослин. Його присутність у структурі герба є заслуженою даниною величезній ролі хліборобства в історії нашого народу. Адже культура вирощування злакових походить із глибини віків прадавньої української історії.

Колоски обвиті жовто-синьою стрічкою (національними кольорами), які символізують велич, красу, є символом безкрайнього неба і безмежних просторів пшеничного поля України. У духовному плані синій колір символізує духовну зрілість, а жовтий – нескінченність людського життя. У поєднанні ці два кольори знаменують взаємозв'язок минулого і майбутнього.

На стрічці золотими літерами девіз – "З нами Бог і Україна", що є уособленням міжчасового об'єднання народу, присутності повсякчасної віри у силу і могутність своєї держави.

В основі Герба перехрещені шабля і мушкет, які символізують героїчну добу в історії українського народу – період козацької держави та національно-визвольних воєн.

Шабля і мушкет займають почесне місце в козацькій символіці і є її невід'ємними атрибутами, є символом подвигів козацтва, його нестримного прагнення до створення незалежної держави, традицій братерства, демократії і повноправності народу. Шабля і мушкет є невід'ємними атрибутами офіційного герба Війська Запорізького (ХVI – XVIII вв.), який, відповідно до статті 20 Конституції України, має бути відображений у великому Державному Гербі України.

Мушкет розташований так, ніби він знаходиться на плечі козака, який стоїть на сторожі. Якщо дивитися на шаблю, то вона нібито знаходиться в піхвах у козака і в будь-який момент її можна схопити, щоб застосувати за призначенням. Включення цих елементів до символіки герба означає, що українська державність знаходиться під надійним захистом.

Шабля і мушкет накриті кетягом калини, символом України-дівчини, символом материнства і любові. Калина є деревом життя, що пов'язує минуле з майбутнім, а тому присутність калини у композиції великого Державного Герба України символізує опору молодших поколінь на корені старших, розвиток і стрімкий рух вперед.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Підвищення правового статусу українських трудових мігрантів дасть поштовх українській економіці

Трудова міграція має стати одним із важливих зовнішньополітичних пріоритетів України. Такою є думка більшості учасників круглого столу "Проблеми правового захисту прав українських трудящих – мігрантів в Європі", що відбувся у Києві 27 травня...

Україна без мільйона матерів

Сьогодні День матері. В Україні це свято офіційно відзначається лише з 2000 року. Прикро, але щонайменше мільйон українських жінок відзначають День матері за кордоном...

Уроки Давосу для України

Працюючи зі своєю командою над передвиборною програмою кандидата в народні депутати, я поставила собі за мету наповнити її конкретними пропозиціями, запропонувати ті рішення, які б реально могли змінити життя як окремих громадян зокрема, так і місцевої громади в цілому...

Зі Святом Покрови Богородиці!

...

Маленька Україночка – за українську!

Моя маленька онука Анна-Марія Білозір у свої 2 роки і 7 місяців підтримує бабусю у захисті державної української мови. Плекаймо і бережімо українську мову – вона душа нашого народу...

Пупа надірвеш, але не повалиш!

Вкотре Верховна Рада стала епіцентром розбрату через "мовний" закон. Нелегітимність його ухвалення є очевидним фактом і я переконана, що члени Комітету з питань Регламенту, члени Комітету з питань культури і духовності ще дадуть відповідні правові оцінки, не кажучи вже про оцінку у моральній площині, яку дадуть громадяни України...