Соломія Бобровська Народна депутатка України

Росія спрагла за українським морем

11 вересня 2020, 16:12

Нинішня українська влада ледь намагається вирішувати тільки сьогоднішні проблеми, абсолютно не будуючи планів на завтра. Тому за них це робить наш ворог – РФ. Ми давно вважаємо себе глибоко континентальною державою, не враховуючи той факт, що Чорне море могло б зробити нас сильною морською державою.

Є припущення, що найближчим часом агресор може здійснити наступ з боку моря. Нашого Чорного моря.

Експерти давно наголошують на тому, що Україна не достатньо готова до нового військового наступу на південні регіони України. На сьогодні три дивізії армії РФ розташовані безпосередньо на кордонах з Україною, а ще три – розпорошені у військових округах, що прилягають до території України. Будівництво нових військових баз для їхньої дислокації розпочалося ще у 2016-му році, і минулого року майже було завершене. Про те, що РФ готова здійснпити нову інтервенцію в Україну, припускають не лише українські експерти.

Наприклад, цьогоріч 15 липня екскомандувач збройних сил США в Європі, Бен Годжес, коментує можливу російську атаку з Криму:

"Я справді думаю, що на півночі Криму, в Херсонській області зростає небезпека. Усе через водну кризу, що викликана посухою та відсутністю води у Північно-Кримському каналі, який Україна перекрила 2014-го. І правильно зробила. Я вважаю, що кінцевою метою росіян є або володіння, або контроль над усією частиною України, яка розташована на Чорному морі", – каже генерал-лейтенант.

Хочу акцентувати увагу на цих словах саме тому, що варто пам'ятати: посадовці такого статусу бити на сполох на пустому місці не будуть. Також варто розуміти, що це не є його особистою думкою. Якщо ці слова прозвучали, то вони були обдумані та узгоджені з іншими міжнародними експертами, військовими і дипломатами.

Але в українському інформаційному полі ці слова Годжеса швидко "зашикали", а через декілька днів повели на екрани командувача Операції об'єднаних сил ЗСУ, Сергія Наєва, щоб той заявив, що не бачить зараз безпосередньої загрози вторгнення військ РФ на територію України.

Самовпевненості Наєва можна позаздрити, адже не треба бути експертом, щоб зрозуміти, наскільки беззахисним є українське море, в тому числі, у правовому полі.

Якщо говорити фактами, то Україна навіть не починала займатися одним з ключових питань національної безпеки України, а саме – встановленням морського кордону між Україною та РФ в Чорному та Азовському морях, а також у Керченській протоці.

В цьому контексті також слід розуміти, що українські морські території для РФ є надто привабливими.

РФ вже давно показала свої амбіції стосовно Чорного моря: на захоплених газових родовищах вона встановлює спостережні пункти, зупиняє і проводить огляди суден, що йдуть Керченською протокою і так далі. Більше того, РФ є країною, що претендує на домінування в Чорному морі. Для того, щоб контролювати Чорне море зі свого боку, РФ передусім потрібно мати контроль над двома точками – Кримом і Керченською протокою.

Абхазький сектор Чорного моря, який належить Грузії, перебуває під фактичним контролем РФ. Далі – берегова лінія вздовж Кримського півострова, а потім йдуть Херсонщина, Миколаївщина, Одещина – три південні області України. Тому не випадково, що ці регіони є частиною російського плану "Контроля Юго-Востока Украины" чи проекту "Новороссия".

Не сумніваюсьу тому, що РФ вичікує зручного моменту, щоб завести свої військові кораблі в порти південних областей на Україну з Чорного моря. І не просто чекає, а провокує його.

Підготовка до навчань почалася ще на початку року, а активна фаза "Кавказу-2020" запланована на 21-26 вересня. Росія збирається задіяти в навчаннях близько 120 тисяч військових, 500 танків та 300 літаків. Загалом заплановано провести 4,8 тисяч навчань та більш як 9 тисяч практичних заходів бойових навчань.

І навіть росіяни пишуть, що ці навчання стануть наймасштабнішими заходами бойової підготовки в цьому році. У маневрах візьмуть участь військові Вірменії, Білорусі, Ірану, М'янми, Пакистану, а 10 вересня до групи держав приєднався ще й Китай.

Міністр оборони України Таран зазначає, що ми очікуємо на підтримку Європи та НАТО на період проведення навчань РФ. Але жодної конкретики про спроможність та готовність захищати кордони ми досі не отримали, немає інформації про це і у публічному просторі. Відповіддю України стали навчання "Об'єднані зусилля", про які, на жаль, майже нічого невідомо.

Все це наштовхує на думку про те, що Україна або зовсім не готова реагувати на реальні виклики, або ж ми готуємось здавати свої морські позиції.

Маю надію, що ці навчання лишаться лише навчаннями, і РФ встоїть перед спокусою чергового порушення міжнародного права.

Найбільше обурює небувалий спокій президентського оточення і марення про перемир'я, коли під кордонами вчергове збираються війська агресора РФ.

powered by lun.ua
Коментарі — 14
Володимир Войтко _ 13.09.2020 19:54
IP: 92.113.189.---
Петро Киевский:
Владимир Войтко:
Все это власть прекрасно знает. И из всех сил умилостивлює Путина, чтобы не произошло в начале октября широкомасштабное вторжение России в Украину. Даст ли плоды эта тактика – это второе дело. Ждать осталось недолго.
Не дождемся, мы Европе не нужны, а России тем более, нас оголодавших 35 миллионов.
А що, ОРДЛО Росія годує? Кращі заводи вивезли, російську пенсію не дають. Те ж саме чекає і Україну у випадку окупації. Тільки в набагато гіршому варіанті. В ОРДЛО хоч кричали "Путін пріді!". Але все рівно в близькому оточенні Путін називає жителів ОРДЛО полукакламі.
Володимир Войтко _ 13.09.2020 11:31
IP: 92.113.189.---
Все це влада прекрасно знає. І з усих сил умилостивлює Путіна, щоб не відбулося на початку жовтня широкомасштабне вторгнення Росії в Україну. Чи дасть плоди ця тактика – це друге діло. Ждати осталося недовго.
iip _ 13.09.2020 07:50
IP: 176.37.37.---
Петро Киевский:
Процесс оскотинивание...
Егор Шконка перекрестился в Петю Киевского и героически продолжает процесс само-оскотинивания.
В процессе оскотинивания мокселян славно преуспевает придурошный пукин и шизофреничний крепкий картошек. Егорке-Петьке теперь хреновее стало – топить за кремлёвскую помойку "рузького мира" всё труднее. Воняет невыносимо::))
Grenader45 _ 12.09.2020 14:04
IP: 77.123.93.---
Viacheslav Hryhoriev:
Grenader45:
Автор – авторка, блогер – блогерка (суфікс -к-). Ніяких "авторинь", "авториць" і "блогинь" (навіть для сарказму)!
...) та в курсі, в курсі. Пілот – пілотка, електрик – електричка. Ніякого сарказму, все через суфікс -к-.
Правда є ще іронія – але то для обраних...)
Viacheslav Hryhoriev _ 12.09.2020 09:42
IP: 94.153.9.---
Grenader45:
Автор – авторка, блогер – блогерка (суфікс -к-). Ніяких "авторинь", "авториць" і "блогинь" (навіть для сарказму)!
Viacheslav Hryhoriev _ 12.09.2020 09:38
IP: 94.153.9.---
Щодо розбудови російських баз уздовж кордону – Росія нарешті зрозуміла, що в неї є кордон з Україною, а кордони треба облаштовувати
Viacheslav Hryhoriev _ 12.09.2020 09:35
IP: 94.153.9.---
"Але жодної конкретики про спроможність та готовність захищати кордони ми досі не отримали, немає інформації про це і у публічному просторі"

Усе нормально, така інформація й не повинна бути "у публічному просторі"
Log Log _ 12.09.2020 08:25
IP: 178.133.169.---
Петро Киевский – безмозглый дебил Унитаз Семижопов из Воронежской области
не далеким развитием что бы не где
Бу-га-га
И это русский язык?
Безграмотная "сосиська", хвалился 4G, он тебя и выдаёт.
Скотина двуногая, как ты не держал в руках книги на РУССКОМ языке,
так и в Киеве никогда не бывал.
Учил бы лучше родной язык, чем писать бредятину на Воронежском наречии
с ошибками второклассника...
Своей страной интересуйся, недоумок.
Не суй свой нос потомка гитлеровских оккупантов в Украину.
Log Log _ 11.09.2020 22:01
IP: 178.133.37.---
Влад Дорошенко:
Вже й писати сюди не хочеться
"Не нравится – не кушай" (С)
Ви пишите за вироком суду?
Влад Дорошенко _ 11.09.2020 21:47
IP: 93.72.24.---
Log Log:
Модератори, настав час банити хама Grenader45...
Мої коментарі вже мінімум рік постійно зразу труть із Укрправди, як напишу.
Такого не було при Янику навіть в часи Майдану.
Коли було убито перших 36 чоловік Майдану, я написав на Укрправді про сотню ангелів, що літає над Майданом, захищаючи його учасників. Так само інші коментатори писали – "забанить його", тобто мене.
На другий день виникла назва "Небесна сотня", тоді вже стало убитих сотня.
Вже й писати сюди не хочеться, не знаєш, витруть чи ні, може, на блогах мене не зразу помітять?
Log Log _ 11.09.2020 20:05
IP: 178.133.37.---
Модератори, настав час банити хама Grenader45.
Хамло ображає авторів блогів і читачів з різних боків,
тепер взявся за гендер.
Log Log _ 11.09.2020 20:00
IP: 178.133.37.---
Шконда Егор – безмозглый дебил Унитаз Семижопов из Воронежской области
Все повториться
Не "мля", а безграмотная тля одноклеточная. Ты за полсотни лет не выучил родной РУССКИЙ,
а лезешь в Украину со своим бредом. "Сосиська" слабоумная, хоть одну книгу прочитай.
Понятия не имеешь где ставится мягкий знак, а изображаешь из себя
Соловьёва, умственно отсталый дегенерат. Гори со стыда, тупой недоумок.
"Ослоумный" ты, а не остроумный. Не украинцев ты унижаешь, а свой кретинизм демонстрируешь.
Grenader45 _ 11.09.2020 18:10
IP: 77.123.93.---
"Є припущення, що найближчим часом агресор може здійснити наступ з боку моря. Нашого Чорного моря."
Соломіє, навіщо ви так лякаєте Росію, Румунію, Болгарію, Туреччину та Грузію. Вони певне і не здогадуються, що "юзають" наше Чорне море.
А взагалі, є ще таке припущення "Kinder, Küche, Kirche". Почитаєш деякі блоги, деяких, спраглих політики, авторинь (авторок, авториць, блогинь) і починаєш бачити у наведеному вище припущенні сенс.
Гарного дня.
sanya32 _ 11.09.2020 16:55
IP: 198.16.70.---
Предлагаю Соломию в министры обороны, и генеральское звание. Девка с яйцами.
Корупція1445 Мовне питання190 Україна та Європа1133 Aтака Путіна1291 Зеленський75
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter