31 липня 2023, 11:28

Командування Медичних Сил і вуха корупції

Коли ти Начальник відділу закупівель Управління медичного постачання КМС Прудніков, то вивести протягом війни 66 мільйонів гривень на компанію невістки – питання суто технічне. А коли тебе покривають зверху, то перед тобою відкриваються набагато ширші можливості.

Ти можеш всю війну постачати на фронт отримані без жодної перевірки якості китайські низькосортні IFAK, прикриваючись тим, що треба "брати, що дають", і це при наявності 150 тисяч якісних аптечок на твоїх складах.

Ти можеш штучно створювати гострий дефіцит якісних медичних засобів на передовій, видаючи нові й нові внутрішні нормативні акти, максимально ускладнюючи процес списання військовими виданого тобою неякісного майна, а відповідно і отримання якісного (власне, чому ми і бачимо такий шалений запит на медичні засоби до волонтерів).

Але ти не можеш бути не поміченим, нешановний громадянин Прудніков.

Перед комітетом хочу частково оприлюднити результати волонтерських розслідувань, що ґрунтуються на документах і зверненнях військових. Вони нещодавно потрапили до моїх рук і вже лягли в основу декількох кримінальних справ.

20 липня 2023 року в соц мережах була опублікована інформація про факт неспрацьовування кровоспинних турнікетів під час спроби зупинки кровотечі військовослужбовцями з 82 бригади ДШВ під час виконання бойових завдань. Попри спростування КМС, що турнікети придатні, згодом у мережу потрапили результати тестування даних турнікетів у ДП Укрметртестстандарт, яке було проведене за запитом КМС паралельно з відправкою комісії. Результати тестування підтвердили сумнівну якість даних кровоспинних турнікетів а також те, що КМС приховувало реальний стан справ.

 

Паралельно із запитом на заміну неякісних турнікетів, начальником медичної служби 82 ДШВ, 17.07.2023 на КМС також була надіслана заявка на заміну всіх оклюзійних плівок, що були видані бригаді у складі тих самих аптечок АМЗІ.

При цьому, мені стало відомо, що на складах КМС наразі зберігається більше 150 тисяч дійсно якісних аптечок виробництва з якісними комплектуючими які дійсно відповідають стандартам НАТО! Аптечки з якісними джгутами, бандажами, які постачаються в КМС як гуманітарна допомога за гроші від партнерів з Німеччини. А на жовтень кількість цих аптечок має досягнути 300 тисяч!

Чому КМС за весь час не впровадило контролю якості, враховуючи, що про якість медичних комплектуючих говорять з 2014 року? Перелік якісних виробників та брендів комплектуючих аптечки у всьому світі доволі обмежений, а всій медичній спільноті прекрасно відомий.

Тепер повернімося до персони Пруднікова.

Начальник відділу закупівель Управління медичного постачання КМС Прудніков В., по сумісництву керівник відділу міднародних закупівель, пенсіонер, був призваний на цю посаду Тетяною Остащенко у 2022 році.  

Фігурант скандалу із забезпечення неякісними аптечками і турнікетами АВ фарма 2014-2015 роки.

Протягом 2013 -2015 років працював на такій самій посаді у команді директора Військово-медичного департаменту МО Андронатія В.Б. часів Януковича. Пан Андронатій, до речі, кажуть, частий гість в кабінеті пані Остащенко.

Пруднікова Людмила – невістка громадянина Пруднікова, вона є співзасновником ТОВ "Український медичний дім" ЄДРПОУ 36113325. Дана компанія тільки за 2023 рік "виграла" тендерів від Пруднікова і Командування Медичних сил на суму 66 млн грн.

Окрім цього в іншій компанії ТОВ "ПІК ЕНЕРГО" Пруднікова Людмила має партнера, співзасновника Андрія Богданова, громадянин України але народжений в росіі, і якій внесений до бази Миротворця. https://myrotvorets.center/criminal/bogdanov-andrej-anatolevich/

Ще одна компанія, пов'язана з Прудніковим В.І. – ТОВ "Ксенко", ЄДРПОУ 39330111 що має 77% перемог у закупівлях за останні 3 роки на суму 1.7 млрд гривень і з них на 13 млн з госпіталями МО.

За останні півтора року, компанія невістки Пруднікова "Український медичний дім" стала переможцем тендерів Командування Медичних Сил на суму шістдесят шість мільйонів гривень.

Завдяки тому, що з початком широкомасштабної війни Прудніков був призваний Тетяною Остащенко на керівника департаменту закупівель, він отримав доступ до бюджету. А також можливість спільно з Пашківським С.М. (керівник ВМЦ центрального регiону Вiнниця), у якого, до речі працевлаштований син Пруднікова – Денис Прудніков, та Книгиницьким В.Ф (керівник ВМЦ Захiдного регiону, Львiв), формувати технічні умови, потребу, відповідну тендерну документацію, номенклатуру закупівель, і в подальшому погоджувати її особистими підписами і виходити на торги в Prozorro.

Так, перебуваючи в тендерній комісії разом з Прудніковим, громадяни Книгиницький і Пашківський спочатку готували все до тендеру, формували, узгоджували відповідні лоти з позиціями і термінами виконання, які відсікали потенційну можливість участі інших компаній, і зрештою огололошували закупівлі на prozorro від імені ВМЦ Західного та Центрального регіону.

Для когось дивним, а насправді очікуваним, особливо для Командування Медичних Сил ставало те, що фірма невістки Пруднікова В.І., громадянки Людмили Пруднікової раз за разом почала вигравати тендерні закупівлі.

Спільно з "Українським медичним домом" на торги завжди виходили підставні компанії-партнери, які не мали на меті виграти, а лише створити вигляд конкурентної боротьби. Така практика дуже розповсюджена, особливо коли тендер написаний під визначену фірму.

На завершення.

Станом на сьогодні лише мені відомо про чотири кримінальних провадження пов'язаних з діяльністю Командування медсил, як і знання Командувачки про роль Пруднікова.

Скільки проваджень є насправді і який розмір цього айсбергу проблем – треба ще з'ясовувати, в тому числі на комітеті.

Але навіть неозброєним оком стає очевидним факт жахливої цинічної корупції в лавах КМС.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

"Більшовизм-рашизм" головного мозку і невивчені уроки історії

Я перестала розуміти за ці 3 роки, ЩО ми відзначаємо в ці дні, яку перемогу і яке примирення; розумію лише скорботу і памʼять за загиблими...

Хто б'є з темряви: що ми знаємо про українське підпілля

15-17 березня на росії і на тимчасово окупованих територіях відбуваються "вибори". Нам вони цікаві лише тим, що їхня підготовка і форма проведення є безпрецедентними...

Відставка спікера парламенту Канади через українця, або успішна російська інформаційно-психологічна операція

Ентоні Рота, спікер Парламенту Канади, заявив про свою відставку через вшанування Ярослава Гунька – живого бійця з рашизмом ще 80 років тому...

Командування Медичних Сил і вуха корупції

Коли ти Начальник відділу закупівель Управління медичного постачання КМС Прудніков, то вивести протягом війни 66 мільйонів гривень на компанію невістки – питання суто технічне...

"Гонєніє": Священники УПЦ МП Рівненщини і нацбезпека

Рівненська область колись була на передньому краю боротьба за помісну українську церкву. А зараз – є розсадником руского міра на Правобережжі...

Обережно: зрадники!

Не секрет, що російсько-українська війна із самого свого початку у 2014 році велася на різних напрямках, і військовий – лише один з них. Безумовно, успіхи нашої армії, що локалізувала війну з росіянами у 2014 році в межах Донецької та Луганської областей, не давши метастазам "русcкого міра" розповзтися всією територією нашої держави у 2014-15 роках, та рішучі дії наших Збройних cил під час повномасштабного вторгнення російської федерації стали ключовими для того, щоб більша частина нашої держави і сьогодні була вільною від ворога та відносно мирною територією...