3 жовтня 2023, 20:47

Відставка спікера парламенту Канади через українця, або успішна російська інформаційно-психологічна операція

Ентоні Рота, спікер Парламенту Канади, заявив про свою відставку через вшанування Ярослава Гунька – живого бійця з рашизмом ще 80 років тому.

Найтрагічніше в цій історії – що українська держава, аплодуючи в особі Президента, Першої Леді та керівника ОП в залі парламенту опісля, не вступилась за Ярослава Гунька бодай заявою нашого посла.

Чи можливо було не знати кому аплодисменти? Переконана, що протокол все чітко доповів.

Найболючіше в цій історії, що пан Ярослав змушений був на 98-році життя залишити Канаду і переїхати до Латинської Америки доживати свій вік через масове цькування. Те, що навіть університет Альберти допустив повернення коштів пану Ярославу свідчить швидше про дуже нефахове поспішне рішення, що не зовсім притаманне науковим спільнотам.

Вчергове кдб/фсб посміялося над світом, абсолютно блискавично вивівши з рівноваги канадський політикум і вчергове перетворивши українців, які борються з рашизмом, на нацистів та антисемітів. До речі, тут згадалось, як майстерно очорнили Симона Петлюру після вбивства, називаючи його ледь не першим світовим антисемітом. Таким чином провернувши дискредитацію головнокомандувача УНР в західній аудиторії. І перемогли.

До слова про пана Ярослава Гунька:

1. У 1950-х обвинувачення бійців Ваффен СС "Галичина" були відкинуті владою Канади як "комуністична пропаганда". І за жодним рішенням Нюрнберзького трибуналу у 1945 році не було виявлено ознак воєнних злочинів, у жодному з 42 томів матеріалів суду обвинувальних вироків щодо українців просто немає. Дивізія входила до структури не загальних СС (Allgemeine SS), які брали участь у Голокості й інших каральних операціях на окупованих територіях, а до так званих Військ СС (Waffen SS) і була призначена для бойових дій на фронті поруч із Вермахтом.

2. У 1986 році комісія Дешена, яка була створена урядом Канади, підготувала звіт, в якому жоден з емігрантів – колишніх учасників дивізії "Галичина", не був визнаний винним у скоєнні воєнних злочинів під час Другої світової війни. Також було визнано, що членство в дивізії не могло бути підставою для судового переслідування в Канаді, і не існувало підстав для позбавлення громадянства чи переслідування ветеранів дивізії в Канаді.

3. Щодо самого пана Ярослава. Народився на Тернопільщині. У 1943 році записався добровольцем до Дивізії зброї СС "Галичина". Опісля був відправлений до вишкільного (тренувального) табору Гайделягер, що на території сучасної Польщі. Згодом був на вишколі ППО в Мюнхені. Тут його й застав кінець ДСВ у Європі.

Росія, яка зараз ніби-то веде боротьбу з "нацистським режимом в Києві" радо вчепилася в міф про причетність СС "Галичини" до єврейських чи польських погромів – які є нічим іншим, як ще радянською пропагандою, що садистично маніпулює складними темами минулого. І неймовірно вдало використовує цей міф 80 років після Другої Світової війни, наче їхні методички і правда ніколи не втратять цінності та ефективності. Росія добилась цією іпсошною операцією всього, що можна було уявити: дестабілізувала канадську політику, канадсько-українсько-польсько-єврейські відносини, зацькувала Ярослава Гунька, натравила євреїв на українців і навіть поляків на нас, приправили скандал присмаком антисемітизму, ну і змусила українців похилити голову, і показати що ми досі не можемо розібратись в історії і бути здатними захистити своє.

Надто довго наша історія ставала приводом для маніпуляцій, пора вносити прозорість і жорсткість у нашу позицію.

Дуже сумно і соромно, що наше МЗС та Президент промовчали на цькування пана Ярослава Гунька. Бо це не лише про конкретну історію українця з трагічною долею, це про дозвіл росіянам знищувати нашого. Несправедливо і на рівному місці.

P.S. До слова, як правильно зауважив український історик Володимир Бірчак, росія чи єврейські організації влучно мовчать про, наприклад, погруддя Вернеру фон Брауну в НАСА. А це розробник ФАУ-2 (і не тільки), штурмбанфюрер СС. Власне на дослідних заводах, де виготовлялися ці ракети, що знаходилися під його керівництвом, загинули у нелюдських умовах праці тисячі в'язнів концтаборів у тому числі євреїв.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

"Більшовизм-рашизм" головного мозку і невивчені уроки історії

Я перестала розуміти за ці 3 роки, ЩО ми відзначаємо в ці дні, яку перемогу і яке примирення; розумію лише скорботу і памʼять за загиблими...

Хто б'є з темряви: що ми знаємо про українське підпілля

15-17 березня на росії і на тимчасово окупованих територіях відбуваються "вибори". Нам вони цікаві лише тим, що їхня підготовка і форма проведення є безпрецедентними...

Відставка спікера парламенту Канади через українця, або успішна російська інформаційно-психологічна операція

Ентоні Рота, спікер Парламенту Канади, заявив про свою відставку через вшанування Ярослава Гунька – живого бійця з рашизмом ще 80 років тому...

Командування Медичних Сил і вуха корупції

Коли ти Начальник відділу закупівель Управління медичного постачання КМС Прудніков, то вивести протягом війни 66 мільйонів гривень на компанію невістки – питання суто технічне...

"Гонєніє": Священники УПЦ МП Рівненщини і нацбезпека

Рівненська область колись була на передньому краю боротьба за помісну українську церкву. А зараз – є розсадником руского міра на Правобережжі...

Обережно: зрадники!

Не секрет, що російсько-українська війна із самого свого початку у 2014 році велася на різних напрямках, і військовий – лише один з них. Безумовно, успіхи нашої армії, що локалізувала війну з росіянами у 2014 році в межах Донецької та Луганської областей, не давши метастазам "русcкого міра" розповзтися всією територією нашої держави у 2014-15 роках, та рішучі дії наших Збройних cил під час повномасштабного вторгнення російської федерації стали ключовими для того, щоб більша частина нашої держави і сьогодні була вільною від ворога та відносно мирною територією...