Ольга Богомолець Народний депутат України

Не ховайте свої очі...

20 березня 2017, 11:02

Сьогодні в світі живе майже 40 млн сліпих людей, і з них коло 40 тисяч в Україні.

Однією з причин набутої сліпоти – є глаукома. Не всім відомо, що глаукома (хронічне захворювання очей) вважається найпідступнішим з усіх офтальмологічних захворювань. Через нього, як правило, людина втрачає зір непомітно та поступово аж до сліпоти. Ймовірність настання сліпоти на одне око через 20 років після виникнення глаукоми складає 27%, а на обидва ока – 9%.

В Україні за останні десятиліття показник поширеності глаукоми зріс на 30%.

14 березня в парламенті пройшов день Глаукоми. Професором кафедри офтальмології Київського національного медичного університету імені академіка О.О.Богомольця Оксаною Вітовською, її колегами та учнями було обстежено 214 працівників апарату ВРУ, народних депутатів та їх помічників, журналістів, тощо (всього – 428 очей). Вік обстежених коливався від 21 до 76 років. Серед них 92,5 % працездатного віку.

Раніше діагностована глаукома була на 17 очах (3,98 %). В той же час, у зовні здорових людей було виявлено підвищений тиск в 13,3 % (57 очей).

З них у 86 % – підвищений внутрішньоочний тиск було виявлено вперше. Всім були надані рекомендації щодо подальшого обстеження та лікування.

Оскільки в Україні зареєстровано понад 200 тисяч хворих на глаукому серед дорослого населення, що складає приблизно 0,5% від всього населення України, на підставі результатів скринінгу, проведеному в парламенті України, можемо припустити значну кількість недіагностованих випадків хвороби в нашій державі. Саме це може бути однією з причин зростання рівнів інвалідності внаслідок глаукоми. Тому – не ховайте ваші очі, адже своєчасно діагностована глаукома – добре піддається лікуванню!

Ще одна болісна проблема – відсутність, обіцяної Міністерством охорони здоров'я ще в минулому році, реімбурсації (часткового або повного відшкодування вартості ліків) і неспроможність оплатити вартість ліків (потреба близько 800 грн в місяць) тими пацієнтами, яким вже встановлено такий діагноз...

Що потрібно знати кожному, щоб своєчасно звернутися до лікаря? Якими є перші ознаки підступної глаукоми?

Якщо у вашій родині хтось уже хворів на глаукому, чи у вас інколи з'являються райдужні кола при погляді на джерело світла, літають "мушки" перед очима; чи бувають болі в очах зранку, можливо затуманювання зору; ви старше 40 років; маєте супутню судинну патологію (цукровий діабет, ішемічна хвороба серця, гіпертонічна хвороба); схильні до вазоспазмів (часто холодні кінцівки рук та ніг); відчуваєте зоровий дискомфорт при керуванні авто; ваша робота пов'язана із хронічним стресом; палите. Якщо 2 або більше з цих ознак можна застосувати до вас – не зволікайте, зверніться до спеціаліста офтальмолога та пройдіть профілактичний огляд.

80% ВИПАДКІВ СЛІПОТИ ВНАСЛІДОК ГЛАУКОМИ МОЖНА УНИКНУТИ, ЯКЩО ВЧАСНО ВИЯВИТИ ЗАХВОРЮВАННЯ!

Без навчання основ культури здоров'я і перших ознак хвороб ще зі шкільної лави здорову націю побудувати буде дуже складно!

Саме тому привертаю в парламенті увагу журналістів і всіх небайдужих до висвітлення необхідності ранньої діагностики всіх захворювань!

І на завершення – погляд на очі від Івана Франка...

Твої очі, як те море

Супокійне, світляне;

Серця мого давнє горе,

Мов пилинка, в них тоне.

Твої очі, мов криниця

Чиста на перловім дні,

А надія, мов зірниця,

З них проблискує мені.

Іван Франко

16.IV 1883

Коментарі — 15
Микола Злочевський _ 21.03.2017 13:47
IP: 188.163.34.---
:
Приветик инцесторожденный, посредством снохачетва зачатый! Ты уже определился со своей ориентацией – будешь и дальше педофильствовать с педофильным окурком, или педераствовать в келье с Кэрылом-пэдрылом? Хотя ты, как многостаночник, успеваешь и там, и там...
Алексей Дворецков _ 21.03.2017 11:40
IP: 35.187.117.---
Пані Ольго, наскільки ви стали багатшою після Революції Гідності?
Елена Величко _ 20.03.2017 17:01
IP: 37.53.143.---
Юрій Бобровницький:
Що означає "сприймати буквально"? А я що вам "НЕ БУКВАЛЬНО" відповіла? ("буквально" – по-літерах на укр.). Ви знаєте скільки лікування коштує? А умови праці знаєте? ВИ НІЧОГО не знаєте. що ви заперечуєте?
"Робіть щось" – це загальні рекомендації уряду до людей. Нема грошей – "робіть щось",захворіли – "робітьщось", корупція – "робіть щось"... ЦЕ СПРАВА УРЯДУ РОБИТИ для людей, а не "робіть щось",
гроші витрачають – а де результат? Собі про ЗП та доходи ниють,іншим -..."робітьщось"? Для того,щоб робити – УМОВИ ПОВИННІ БУТИ та КОШТИ.
Юрій Бобровницький _ 20.03.2017 14:34
IP: 176.37.164.---
Елена Величко:
Інформацію слід сприймати буквально, а не як привід пожалітися на життя. Ніхто не примушує сидіти день за комп'ютером та харчуватися чіпсами.
Vyacheslav Panchuk _ 20.03.2017 14:07
IP: 94.230.200.---
Це не тільки з глаукомою. Думаю зі всіма іншими захворюваннями в Україні схожа ситуація.
Vyacheslav Panchuk _ 20.03.2017 14:06
IP: 94.230.200.---
Перечитав двічі, так і не зрозумів, що автор хотіла донести нового. Що в нас хворі ліки повинні купувати за свої гроші? Що в нас лікарям треба приплатии, щоб щось зробили навіть якщо за це вони отримують офіційну зарплату? Що люди не довіряють лікарям, і звертаються до них тільки в крайньому випадку? І як наслідок люди самі повинні дбати про своє здоров'я, бо якщо захворіють, то все – "гайки".
Елена Величко _ 20.03.2017 14:00
IP: 37.53.136.---
Юрій Бобровницький:
Саме загальний станв державі – і є основним,бо це є й причина й фактор, рівень життя -то фактор, можливість лікуватись- фактор,що їси – фактор, умови на роботі – скільки людина сидить за компьютором, -фактор, зараз умови праці -жахливі – майже у темряві працюють, по 10-12 годин – це фактор та інше.
Інакше – то просто рекомендації невідомо кому – чи депутатоам ВР, так про це не треба у блогах,бо вони у Феофанії та у інших умовах...
Юрій Бобровницький _ 20.03.2017 13:41
IP: 176.37.164.---
Мова не про загальний стан медицини, а про конкретне захворювання, глаукому. То не є щось надумане, як, напр., простатит, а одна з причин сліпоти.
Автор пише, що потрібно глаукому вчасно діагностувати, і тоді або лікувати (напр., тискознижуючими препаратами), або хоча б прибрати фактори ризику (паління, стрес) -бо інакше сліпота.
Василь Сірко _ 20.03.2017 13:30
IP: 193.0.205.---
Гроші, гроші, гроші, гроші – всі помішані на грошах.
Моя знайома старенька вчителька за кожним відвідуванням лікарки для виписку рецепту сувала їй в кишеню халату 50грн. Одного разу вона ніяк не могла попасти рукою до кишені халату і тоді почула від молодої зажирівшої лікарки: "Что ви трясётесь, вроде кладете миллион". Відтоді старенька, яка більше 40!!! років віддала дітям, яких ніколи не ввжала чужими, а своїми, рідними, сказала – більше не піду до лікарів, не буду рвати залишки свого серця, бо ж і їм мої колеги віддавали частки свої сердець, буду помирати. Сумно до сліз.
Елена Величко _ 20.03.2017 13:06
IP: 37.53.136.---
Автору.
Пані Богомолець, Ви пройшли через випробування Майдану,ризикували,й...
Не тільки медицина,а УСЯ система життєзабезпечення, що повинна грунтуватись на ЦИВІЛІЗОВАННІЙ економічній системі, – зруйнована.Ви, як депутат відповідальні не тільки за медицину, а йЗА ВСІ ланки, найголовніші в якій – безпека та економіка. Взивати – ідіть лікуйтеся, коли лікуватись в нас можна тільки за не малі кошти – то лукавство. НАЛАГОДИТИ систему – то ваш обов"язок, бо я ніколи не думала,що Україна та люди в Україні можуть бути такими бідними,а інші жирувати на очах у всіх,таще й в ВР, особливо після Майдану.
Елена Величко _ 20.03.2017 13:00
IP: 37.53.136.---
Shtaller Sergey:
Отож. В Ізраілі кажуть добра медицина,а от в Німеччині – ДОСТУПНА, що є ознакою того,що є економіка та така,що цивілізована. А Ви не знаєте,що наразі в Україні та які ресурси,от Богомолець – знає.
Тому звернуся до неї.Якщо напишете як зроблено медицину в Ізраілі та чи доступна вона УСІМ – то буде цікаво.
Анатолій Осипенко _ 20.03.2017 12:59
IP: 46.200.114.---
Наша країна хвора на голову- а голова у нас це ВР. І нічого тут не зробиш, бо за дурною головою і рукам нема спокою...і не тільки глаукома, основна хвороба – корупція, вона ж є наслідком всіх бід. Але "МИ" не хочемо цього розуміти... а країна розпадається, нація вимирає і розбігається...
Роман Свистун _ 20.03.2017 12:26
IP: 93.75.219.---
Яким треба бути сліпим, щоб за Брауна голосувати?
Елена Величко _ 20.03.2017 12:17
IP: 37.53.136.---
Елена Величко:
НЕМА ліків-то я мала на увазі, що до аптеки ТЕЖ вже майже не ходять – бо то ВИСТАВКА стала для багатьох, так як і інші магазини, ЗАТЕ ЧЕРГ НЕМА. Ліки Є- а купити – НЕМОЖЛИВО,бо грошей нема, усі гроші чи то за борги віддаються, чи по деяких гаманцях, а ЕКОНОМІКУ ніхто не розвиває,тому ЛІКІВ як і багато іншого для людей – НЕМА, бо щоб було, - потрібні доходи співставні з цінами – це основне правило в економіці, інакше систему можна назвати як рабську.
Елена Величко _ 20.03.2017 12:12
IP: 37.53.136.---
Shtaller Sergey:
Ви знаєте як живе весь світ? Виявляється,що в розвинутих країнах дають дотації на їжузначнійчастині населення. В Великобританії державна медицина,не знаю як в Ізраілі. А головне в медицині – це те,щоб вона була. В нас перекошене все стало – бо ввели усе за гроші, у поліклініках сидять лікарі без ділаЮ
або удають, що вони є – десь в іншому місці працюють,коли повинні бути на роботі, – ЛЮДИ ВЖЕ ПЕРЕСТАЛИ ходити до лікаря,бо всеузруйнували та НЕМА ЛІКІВ. Страхова – то в нас буде кінець медицині,
бо на ту страховку НЕМА ГРОШЕЙ У ДЕРЖАВИ – це як субсидії для усіх.Без економіки та ЗП – НІЧОГО не буде.
Уряд реформ308 Корупція1100 Aтака Путіна1113 Україна та Європа918 Свобода слова545
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter