Ольга Богомолець Народний депутат України, кандидат в президенти

Чому не можна різати курку, яка несе золоті яйця

28 березня 2017, 15:03

Коли політики і чиновники, включно до найвищого рангу, намагаються уникнути відповідальності за свої справи, ховаючись за паспортами далеких острівних держав, я можу зрозуміти Президента України, який подає законопроект про заборону подвійного громадянства.

Однак прийняття цього закону (принаймні в його нинішній редакції) несе за собою низку ризиків. Головним чином, для кількох мільйонів наших трудових емігрантів, котрі прагнуть бути корисними для своєї історичної батьківщини.

З чиновниками (від голови сільради до голови держави), депутатами (від ради сільської до Верховної), очільниками українських політичних партій, керівниками великих державних підприємств і військовими – гадаю, все зрозуміло. Маючи представницький мандат від своєї держави, не можна служити державі іншій. Дружній чи недружній (тим більше тій, із якою нині війна) – це без різниці.

Інша справа – пересічні українці, котрі не мають стосунку до державної служби і тяжко працюють за кордоном, не маючи можливості прогодувати свої родини в Україні. Те, що у багатьох із них є по два і навіть більше паспортів – вже давно не секрет.

Виглядає цілком природно користуватися конституційними правами тієї країни, де ти зміг знайти себе як підприємець, митець і просто як людина, але водночас не втрачати зв'язок із тією країною, де батьки дали тобі життя. І якщо є люди, які до того ж мають бажання долучитися до економічного відродження свого краю, то нераціонально було би їх відштовхувати.

За даними НБУ, за 11 місяців 2016 року наші трудові емігранти перерахували в Україну $ 7 млрд. Ця цифра не враховує різні неофіційні перекази, котрі, за даними НБУ, складають до 40% від усіх грошей, що переказуються трудовими емігрантами на батьківщину.

Для порівняння: іноземні інвестори, включно з різними міжнародними кредиторами вклали в українську економіку за той же проміжок часу $3,76 млрд. Тобто майже вдвічі менше.

Тому, одна справа, коли на український ринок приходить іноземний інвестор з власною віддаленою метою, інша – коли власні громадяни перетворють власний капітал з зовнішньої у внутрішню інвестицію. І, як безкоштовний додаток до нього – набуті за нормальних умов досвід і розуміння, "як усе насправді має бути". Це, погодьтеся, теж інвестиція, і не менш важлива, ніж гроші.

Не можна забути і про моральне задоволення від почуття виконаного обов'язку перед країною, де ти з'явився на світ.

Відтак виглядає щонайменше нерозумно позбавляти громадянських прав тих, хто годує свою країну – навіть якщо вони мають додатково паспорт тієї країни, де вони працюють.

Окрім економічної еміграції, котра за останню чверть століття стала важливою частиною світової української діаспори, існують також чисельні усталені українські громади в різних країнах світу. Історія цих громад нараховує понад сто років. Подорожуючи світом з своїми концертами авторської пісні в минулі роки, співаючи українцям по світу, я мала можливість познайомитися з українськими громадами Польщі, Франції, Швеції, Португалії, Америки та інших країн. Зрозуміти їх бачення України і не бажання втратити з Батьківщиною зв"язок.

Днями я була запрошена прийняти участь у скайп-конференції, до якої долучилися представники українських громад. За результатами спільних перемовин було підготовлено колективний лист від українських громадських організацій США, Канади та інших європейських країн.

І, якщо моя реакція на згаданий вище законопроект, поданий Президентом України про заборону подвійного громадянства якось утримувалася в рамках здорового раціоналізму, то автори і підписанти листа не приховують своє відкрите незадоволення і занепокоєння!

"Ми, представники українських громадських організацій США, Канади та європейських країн, обурені реєстрацією в парламенті проекту закону про заборону подвійного громадянства, що має на меті відрубати здорову гілку генетичного дерева світового українства – позбавивши громадянства понад 5 мільйонів закордонних українців (Такою є кількість українців, які працюють за кордоном, за даними Державної служби зайнятості України станом на початок 2017 року. – О. Б.). Тих українців, котрі роками підтримують економіку своєї Батьківщини щорічними, як мінімум $5-ти мільярдними інвестиціями, що перевищують отримані Україною кредити МВФ. Тих українців, які стали волонтерами і допомогли поставити на ноги знищену вщент українську армію. Тих українців, котрі стали найбільшим і найсильнішим лобі України в Америці та Європі. Яку загрозу для України становить подвійне громадянство цих співвітчизників? Чи тих, що заробивши достойну пенсію, прагнуть повернутись додому, інвестуючи чималі кошти в економіку України?", – йдеться у листі.

Окрім того, підписанти пропонують наступне: "Заборонити подвійне громадянство на законодавчому рівні необхідно: депутатам, державним службовцям усіх рівнів, військовим з допуском до державної таємниці, керівникам політичних партій. За порушення Закону, приховування інформації про інше, окрім українського, громадянство, повинно бути введене суворе покарання".

Як народний депутат України, я обіцяю докласти всі зусилля, аби зберегти українське громадянство для тих українців, хто в цей тяжкий для Батьківщини час допомагає їй своєю працею. Дякую авторам листа (а це очільники одинадцяти закордонних українських організацій) за те, що вони виявили довіру у висвітленні і вирішенні цього питання. Україну ми маємо будувати разом.

powered by lun.ua
Коментарі — 14
Микола Загородній _ 01.04.2017 15:15
IP: 37.52.73.---
В проблемі, яку Ви озвучили,вияв обмеженості системного мислення.По-перше,як депутату ВР необхідно знати Конституцію і дотриуватися її.По-друге.звернення міжнародних організацій-це добре.Їх преставники мають право на свої погляди.Ваші пропозиція співзвучні з представниками опозиуійного блоку.По- третт"є, відсутня пропозиція щодо пенсійного забеспечення.По-четверте,для вагомості аргументації Ви навели суму переказів івалюти на половину більшу.По- п"яте,як у депутата ВР, якмй має піклуватися про інтереси всього суспільства, відсутня пропозиція щодо оподаткування доходів працюючих за кордоном (прийде час отримувати пенсію, а відсутній пенсійний стаж.Суспільство вимушене буде надавати таким особам соціальну пенсію. На якій підставі?Третина депутатів мають подвійне громадянство,а тому таке відношення (безвідповідальність, некомпетентність) до реформування суспільних проблем
Kovaljov _ 29.03.2017 09:16
IP: 85.90.206.---
Пані народний депутат, Ви Конституцію України читали? Нагадаю стаття 4.
Будь ласка, перечитайте.
Kovaljov _ 29.03.2017 09:14
IP: 85.90.206.---
Кацапский придурок с риской, ти про свою) (уйлостанію написав?
Про блини з лопати та півнів з гімна?
mihaylenco _ 29.03.2017 07:20
IP: 93.170.65.---
Anatol Zubenko
А я вот не пойму, а как пенсии будут получать люди с двойным,тройным гражданством.? В нескольских странах? Тогда может и стоит?

Луган донці отримують по дві пенсії – нашу, і ватну. Кримчани – також.
Дикий Мяв _ 29.03.2017 01:59
IP: 35.187.34.---
"користуватися конституційними правами тієї країни, де ти зміг знайти себе як підприємець, митець..."

грузчик, дворник
Andrey Kononenko _ 29.03.2017 00:36
IP: 188.163.73.---
Petro Prigoda:
Для настоящего патрийота Украины нет большего наказания, чем жити на Батьківщині!!!
Так ты патриот или нет?
Anatol Zubenko _ 28.03.2017 21:30
IP: 35.187.99.---
:
Anatol Zubenko:
:
Anatol Zubenko:
]Как там мои земляки не сбежали ещё от тебя, сам то как держишься, не думаешь в Россию возвращаться, а то поздно будет и на дорогу коштив не хватит, и на гроб не наберёшь!?
Не хотел отвечать, но ладно, все равно ты тут пасешься. Одному твоему земляку оформил документы в Польшу за 12тыс. гр., а другой передумал, у него свое хозяйство, жена молодая, правда у нее сахар, но работает. А насчет гробов, так я перечисляю каждый месяц по 500 гр. для отправки ватников в Воронеж...
Бегут от тебя работники, сам то как, не пожалеешь, что гривнями раскидываешься, я тебя читал тут, ты не раз жаловался, что в ДНР всё дешевле, а ты зубы на полку ложишь в неньке.
-будь не расточительным, впереди нехорошие времена у тебя.
Времена может быть. Как и у тебя.А пока приезжай, я и тебе работу найду, все таки-это Украина!
Anatol Zubenko _ 28.03.2017 21:06
IP: 130.211.62.---
:
Anatol Zubenko:
А я вот не пойму, а как пенсии будут получать люди с двойным,тройным гражданством.? В нескольских странах? Тогда может и стоит?
Как там мои земляки не сбежали ещё от тебя, сам то как держишься, не думаешь в Россию возвращаться, а то поздно будет и на дорогу коштив не хватит, и на гроб не наберёшь!?
Не хотел отвечать, но ладно, все равно ты тут пасешься. Одному твоему земляку оформил документы в Польшу за 12тыс. гр., а другой передумал, у него свое хозяйство, жена молодая, правда у нее сахар, но работает. А насчет гробов, так я перечисляю каждый месяц по 500 гр. для отправки ватников в Воронеж...
Anatol Zubenko _ 28.03.2017 20:39
IP: 94.153.158.---
А я вот не пойму, а как пенсии будут получать люди с двойным,тройным гражданством.? В нескольских странах? Тогда может и стоит?
soborportygal _ 28.03.2017 19:20
IP: 104.155.21.---
Дякую за оперативність,я як представник трудової міграції в Португалії,був здивований законопректом нашого президента.Тепер появилася альтернатива. Надіюся депутати підтримають ваш законопроект.Разом до перемоги.
mihaylenco _ 28.03.2017 18:43
IP: 194.28.6.---
Має бути закон, який забороняв би державним службовцям тримати бодай які активи в неукраїнських банках. Це ще важливіше, ніж питання громадянства. Хочеш на державну службу – всі гроші поверни в Україну. І після закінчення державної служби така заборона має тривати ще 10 років.
Andrey Kononenko _ 28.03.2017 16:44
IP: 188.163.73.---
Как видим, от инициатив Порошенка бывает только вред.
Федор Микула _ 28.03.2017 16:29
IP: 46.133.236.---
Згідно Конституціі Украіни, ніхто насильно не може громадянина Украіни, який народився і був тут зареєстрований, без його згоди позбавити його громадянства Украіни...
Федор Микула _ 28.03.2017 16:21
IP: 46.118.141.---
Якщо держава буде карати украінців за двойне громадянство, позбавленням УКРАІНСЬКОГО громадянства, то невдозі в Украіні залишаться одні НАЦМЕНИ – громадяни інших держав...А може, так задумали міжнародні таємні товариства (масонські ложі)...Щоб в Украіні не було украінських громадян?...
Корупція1296 Україна та Європа1068 Aтака Путіна1189 тітушки19 Уряд реформ392
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter