Ольга Богомолець Народний депутат України

12 травня – Міжнародний день медичних сестер

12 травня 2017, 14:18

Вітаю усіх медсестер та медбратів з професійним святом – Міжнародним днем медичних сестер!

Переважна більшість із вас обрали професію за покликанням душі. Адже бути медсестрою/медбратом – це бути дуже відповідальною людиною і щиро прагнути допомагати людям. Сьогодні як і сімдесят років тому тисячі медсестер застосовують свої навички та милосердя рятуючи життя та опікуючись солдатами на фронті та у військових шпиталях. У кризових ситуаціях саме ви є надійною опорою для лікаря, роблячи все можливе, а інколи й неможливе, щоб пацієнт жив. А трапляються стресові ситуації, коли доводиться і самостійно вирішувати проблеми. Іноді уся відповідальність за людське життя лягає саме на вас. Адже щоденно більшість часу з пацієнтами проводите саме ви – і виконання медичних призначень лікаря, медичних маніпуляцій, підтримка пацієнтів – моральна, психологічна – лежить саме на ваших плечах.До речі, Всесвітній день медичних сестер за рішенням Міжнародної організації Червоного хреста відзначають 12 травня, у день коли народилася Флоренс Найтінгейл, англійка котра під час Кримської війни першою організувала службу сестер милосердя.

У 1912 році Товариством Червоного Хреста було засновано медаль Флоренс Нейтінгейл, якою нагороджуються раз на два роки дипломовані медсестри і медбрати "за беззастережну відданість своїй професії та хоробрість під час надання допомоги пораненим і хворим, як у воєнний, так і в мирний час". Перше нагородження відбулось 12 травня 1920 року, відтоді почесної відзнаки були удостоєні понад 1400 осіб. З них майже півсотні – українські медичні сестри. Востаннє наша співвітчизниця була нагороджена 6 років тому, в 2011 році: медаллю імені Флоренс Найтінгейл нагороджено медсестру Людмилу Власову з м. Єнакієве Донецької області за порятунок шахтарів під час аварії на шахті імені Карла Маркса 8 червня 2008 року. Вважаю, що за останні три роки в Україні з'явився не один кандидат для нагородження цією почесною відзнакою. А оскільки номінація кандидатів здійснюється через національні товариства Червоного Хреста або Червоного Півмісяця, закликаю представників українського офісу активніше просувати наших героїв, щоб у 2019 році ми мали привід для гордості.

У свою чергу Комітет з питань охорони здоров'я активно працює над тим, щоб покращити умови роботи та підвищити ваш соціальний статус. Адже якщо у країнах з розвинутою економікою медсестри забезпечені необхідними інструментами і технікою для лікування пацієнтів, то у таких країнах, як наша, де система охорони здоров'я розвалилася в результаті кризи, медсестри продовжують працювати в умовах, що мало відрізняються від тих, які були звичайні за часів Флоренс Найтінгейл. Сьогодні ми на законодавчому рівні впроваджуємо комплексні зміни в системі охорони здоров'я, котрі найближчим часом забезпечать у тому числі і медсестрам доступ до якісної освіти та належне визнання їх праці, в тому числі і фінансове. Для досягнення цієї мети нам усім знадобиться одна з якостей, за які вручається медаль Флоренс Найтінгейл – відданість справі.

Сьогодні ж бажаю усім медичним сестрам звісно, мирного неба над нашою Україною, благополуччя та спокою у родинах і успіхів у благородній справі охорони здоров'я людини.

Коментарі — 1
Pavlo Koma _ 12.05.2017 14:44
IP: 91.124.251.---
Вітаю. Медсестри, то нестримна сила добра і віри для кожного з нас. Особливо для тих, хто у біді і потребує допомоги.
ONLINE
Корупція1100 Aтака Путіна1113 Україна та Європа918 Уряд реформ307 Свобода слова545
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter