14 квітня 2026, 16:27

Схоже, війна скоро закінчиться

Стільки гучних заяв, яскравих шоу, інтервʼю довірених осіб на кращих телеканалах і тотального піару не було вже давно, напевно з останніх виборів.

Ми вшановуємо безпілотників, зброярів, героїв, демонструємо ракети і дрони, погрожуємо стерти москву балістикою, заявляємо про вихід в космос і розбудову залізного щита не тільки над Україною, а й над всією Європою. В нас все вперше в світі і краще на всієї планеті.

З іншого боку – насильницька мобілізація, зростання соціальної напруги, напади на військових, побиття цивільних, масове порушення закону, штурмові полки, великі втрати.

З одного боку – пропаганда, жорсткий контроль переважної кількості ЗМІ, лояльні блогери, теплі ванни.

З іншого – різкі заяви, правда війни, соціальні сети, відверті приватні розмови.

А ще правоохоронці, репресії, кримінальні справи, посадки неугодних.

І на іншому полюсі – НАБУ.

Існує дві різних України.

В однієї все добре, є бронювання, високооплачувана робота, державні свята і нагороди, перемоги і майбутнє.

Інша ховається від ТЦК, працює нелегально, щоби не вставати на облік, заповнює собою БЗВП, їде в СЗЧ, воює, скалічується і вмирає.

Між цими двома Украінами прірва, яку не можуть заповнити пропаганда, гучні заяви і роздача чергової тисячі.

Є ще третя Україна, яка знаходиться за кордоном, не бачить війни, не боїться мобілізації і більше вірить пропаганді, ніж ті, хто мешкає в країні.

Обʼєднати три України до кінця війни неможливо. Єдність, яка відчувалася на початку війни, сталася тому, що у всіх нас була одна ціль – зупинити ворога, а ще єйфорічна надія перемогти.

Зараз цілі розмиті, чітких планів немає, всі очікують на мир, тому що перемога неможлива, а про поразку ніхто не хоче думати.

Війна без цілей розʼєднує. Бо в тих, хто непогано влаштувався у воєнний час, ціль – продовження війни. В тих, хто ризикує вмерти, ціль – закінчення війни.

Мене написати цей пост підштовхнула заява Буданова, який сказав, що нам всім потрібна єдність для прийняття важливого рішення. Буданов вочевидь натякає на рішення про зупинку війни і втрату території.

Дивно, що саме він, а не Зеленський, зробив таку заяву. А може й не дивно, якщо ролі в післявоєнній політиці вже розписані, і все іде за планом.

Одне можна сказати точно – передвиборча компанія почалася. Значить, скоро війна закінчиться. І нам дійсно знадобиться єдність.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Ніщо не може виправдати знищення людяності

Якщо дійсно те, що говорять про наші так звані "штурмові полки", правда, про ставлення до людей, про вартість людського життя, то це суцільна катастрофа, бо виникає питання, за що ми тоді воюємо...

Про реальну ефективність ППО москви

Майже у всіх ракетних зенітних комплексів є така "мертва" зона, в якій ракета набирає швидкість і не може ще збивати цілі. Для перекриття цієї зони на старий "Панцир" і ставили гармати, але на новому від них відмовились, зменшив "мертву зону" нових зенітних ракет...

Ігор Луценко – совість і честь нашої епохи

Ігор Луценко завжди був моїм героєм. Ми познайомилися на Майдані, він про це не памʼятає, бо це для нього була дрібниця, ввечері першого грудня 2013 року, коли величезний натовп вже розійшовся, бійки закінчились, людей було мало, було трохи ніяково, але на бетонній огорожі виходу з метро стояв Ігор Луценко в лижному костюмі і мотоциклетному шлемі...

В нас з поляками один ворог і спільне майбутнє

В славетному місті Дубно, де я народився, в хаті моїх бабусі і дідуся, на горищі, поруч з запасами борошна і цукру, – бо переживши радянське вторгнення, репресії, страшну війну, вони завжди готувалися до найгіршого, – на тому самому горищі старої хати дбайливо зберігався скарб – старі фотографії тридцятих років, на яких моя люба бабуся в хутряному пальті і поважний дідусь в шикардосовському костюмі в компанії українських мешканців, польських офіцерів, українських і польських митців і бізнесменів...

Ми платимо за все кровʼю

Вчорашню атаку на москву називають рекордною навіть вороги. Такої кількості дронів на болота ніколи не летіло одночасно. В грошах це щонайменше 100 млн доларів за одну добу! Шалені гроші...

Сьогодні в Україні свято – палає московський НПЗ

Сьогодні в Україні свято – картинками палаючого московського НПЗ насолоджується вся країна. Наші українські безпілотники зробили цей день. Я дуже шкодую, що не можу долучитися – мене "вимкнули" з цієї роботи, але як людина, яка розробляла дрони і запускала їх по москві, можу надати свій скромний аналіз...