Ольга Богомолець Народний депутат України

Діти, в яких батьки забрали щастя

27 грудня 2017, 11:59

Важкі травми від опіків в минулому році отримали майже 7 тисяч дітей в Україні. На все подальше життя у них залишаться невиліковні шрами, в багатьох з них – назавжди зіпсована зовнішність та зламана доля.

І все це – через власну неуважність або недбалість батьків, які не вжили необхідних заходів безпеки та вчасно не запобігли катастрофі.

Найбільше від опіків страждають найменші – малюки віком від 0 до 5 років, які обпікаються кип'ятком, переважно під час недбалого приготування батьками їжі. Майже 90% всіх трагічних випадків припадає саме на цю вікову категорію.

На жаль, не всі батьки усвідомлюють, що у віці до 5 років малюки вчаться ходити, активно досліджують навколишній світ, а тому часто зазирають до посуду з гарячою рідиною на плиті та перекидають його на себе.

За хвилину неуважності дорослого дитина потім розплачується власним щастям все своє подальше життя.

Статистика вражає. Обпечені діти в минулому році провели в лікарнях 84000 дитино-днів, що складає 230 років одного життя.

Майже щогодини в нашій країні обпікається одна дитина!

Понад 1 млрд грн сукупно витратили держава і батьки на лікування обпечених дітей, майже 30 дітей, нажаль, не вдалося врятувати – тяжкі опіки були не сумісні з життям.

І всім цим жахливим наслідкам неуважності і недбалості догляду можна було б запобігти, якби батьки були достатньо підготовлені до догляду за малечею.

Тому команда Громадської платформи Ольги Богомолець спільно з ГО "Проти опіків" розпочинає всеукраїнську кампанію з попередження опіків, яка включатиме в себе інформаційну, просвітницьку та профілактичну роботу.

Перш за все, для подальшої роботи ми вирішили вивчити топографію опіків і визначити рейтинг областей України, в яких протягом останніх років стабільно реєструється найбільша кількість опіків у дітей від 0 до 14 років. Саме на цих областях, насамперед, і будуть зосереджені основні зусилля нашої команди у 2018 році.

Особливим регіоном є Київ, який демонструє одні з найгірших показників. Такі дані пояснюються тим, що у столиці мешкає значно більше людей, ніж зареєстровані офіційно – майже 4 мільйони при тому, що реєстрацію мають лише 2,9 мільйони громадян.

З рейтингом інших найбільш небезпечних з точки зору дитячих опіків областей ви можете ознайомитися в інфографіці. Віртуальні нагороди отримують переможці рейтингу і антирейтингу дбайливих/недбайливих батьків за даними минулого року з різних областей України.

А поки що звертаємося до всіх батьків, представників ЗМІ, пожежників, соціальних працівників, вчителів, вихователів садочків, сімейних лікарів, педіатрів, акушерів-гінекологів, фельдшерів поліклінік та інших закладів охорони здоров'я – звернути увагу на проблему, яку просто і легко вирішити, якщо захотіти. Ваша увага, зауваження, добре слово чи своєчасний урок – можуть врятувати дитині життя і щастя бути здоровою. Головною причиною опіків у дорослих є власна недбалість, головною причиною опіків у дітей – є недбалість чи неуважність батьків. Виварки з білизною, тази з вареннням, чайники і чашки в руках недбалих батьків є реальною загрозою для життя і здоров'я наших дітей.

Вже на початку наступного року ми запропонуємо державі та суспільству Програму попередження опіків у дітей, в якій буде передбачений чіткий алгоритм спільних дій, зокрема, комплексні профілактичні та просвітницькі заходи для зниження кількості опіків у дітей в масштабах усієї держави.

Ми маємо забезпечити опіку без опіків для кожної дитини в Україні. І спільними зусиллями ми цього обов'язково досягнемо!

Корупція1117 Свобода слова546 Україна та Європа932 Уряд реформ316 Aтака Путіна1114
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter