Ольга Богомолець Народний депутат України, кандидат в президенти

В Україні зростає захворюваність на дитячий туберкульоз

04 липня 2018, 09:24

Україною шириться дитячий туберкульоз – за 2017 рік захворюваність дітей віком 0-14 років зросла з 8,6 на 100 тис населення до 9,1, а підлітків – з 19,6 до 22,4 на 100 тис населення. Загалом питома вага дитячого туберкульозу серед усіх випадків зросла з 2,8% до 3,8%.

Крім того, зростають показники мільтирезистентного туберкульозу – стійкого до ліків, і за цим показником ми серед п'яти найгірших країн Східної Європи та Центральної Азії.

Головна причина значного зростання захворюваності на туберкульоз серед дітей – низький рівень вакцинації діток внаслідок відсутності вакцин і непрофесійної політики чиновників. На кінець року щеплення БЦЖ мали лише 75% дітей при мінімально допустимому показнику в 95%.

За два роки перебування нової команди в міністерстві не було вжито ніяких заходів для вирішення проблеми – ми бачимо, на жаль, лише погіршення епідеміологічної ситуації в Україні і, що особливо турбує – серед дітей та підлітків.

Ситуація настільки тривожна, що Комітет ВР з питань охорони здоров'я підтримав колег з парламенту стосовно проведення парламентських слухань щодо поширення туберкульозу в Україні та шляхів його подолання. Відповідне рішення Комітету вже є – тепер справа за Верховною Радою.

Сподіваюся, депутати свідомі своєї відповідальності і за проведення парламентських слухань проголосують. А Україна, нарешті, отримає чіткий план боротьби з хворобою, яка щороку забирає 6 тисяч життів.

powered by lun.ua
Зеленський62 Україна та Європа1122 Корупція1413 Aтака Путіна1279 Свобода слова578
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter