Ольга Богомолець Народний депутат України, кандидат в президенти

В Україні знищується ще одна стратегічна державна галузь

26 липня 2018, 09:13

Державна система крові в Україні знищується. Міжнародні експерти і громадськість б'ють на сполох і звертаються за допомогою, адже регіональні центри крові тихо передаються в оренду і держава втрачає контроль над стратегічною галуззю переливання крові та виготовлення з неї необхідних компонентів та препаратів.

Така ситуація несе в собі значну загрозу національній безпеці України, оскільки унеможливлює повноцінне функціонування системи та забезпечення стратегічних запасів крові в країні на випадок широкомасштабної війни, стихійних лих чи інших катаклізмів.

Так, рішенням обласних рад комунальні заклади – центри крові – вже віддані в оренду у Харкові, Дніпрі та Черкасах. Відповідне рішення готується у Запоріжжі та інших містах.

Внаслідок таких скоординованих дій МОЗу та окремих обласних рад Україна залишиться без донорської крові, а її громадяни – без шансу на порятунок життя у випадку трагедії. Адже держава повністю втрачає можливість забезпечувати наявність в Україні достатніх запасів цього стратегічного продукту.

Знищення централізованої державної системи крові замість її розбудови в країні, що веде війну – це злочин і диверсія проти національної безпеки України та її народу, який унеможливлює тримання нашою країною довготривалої оборони у випадку загострення бойових дій та появи великої кількості поранених.

Це також і порушення державою взятих на себе зобов'язань в рамках Угоди про асоціацію та Директив ЄС, зокрема щодо забезпечення рівного та своєчасного доступу кожної особи до якісних та безпечних компонентів крові.

Сподіваюся, що правоохоронні органи звернуть увагу на вакханалію, яка відбувається навколо стратегічної для України галузі та притягнуть до відповідальності винних у корупційній змові, якщо така мала місце.

Зі свого боку, разом з робочою групою, що складається з найкращих фахівців галузі, ми готуємо новий закон "Про донорство крові", в якому передбачається створення сучасної, безпечної, ефективної та прозорої державної системи, здатної забезпечити усі потреби країни та її громадян у якісних компонентах крові за стандартами Європейського союзу.

Законопроект ми плануємо внести на розгляд Верховної Ради восени і ситуація, яка складається, змушує нас діяти швидше. Ми маємо встигнути прийняти новий закон до того, як невігласи остаточно знищать стратегічну галузь у державі.

powered by lun.ua
Україна та Європа1065 Aтака Путіна1187 Корупція1288 Уряд реформ392 тітушки18
ОСТАННІ ЗАПИСИ
Віктор Уколов

Стартувала PR-кампанія за зняття санкцій з Росії?

Олексій Гарань

Скільки посад голів комітетів віддала опозиції правляча компартія у 1990 р.?

14
Ірина Федорів

До уваги голови КОДА: Даніш в суді завалює експертизу по каналізації на Бакала

3
Айдер Муждабаєв

Россияне устали от Путина. Это правда. Им нужен Сталин

8
Дмитро Яблоновський

Державні монстри – вбити чи розчаклувати?

3
Сергій Лямець

Авакова и Супрун оставить в правительстве? Зеленский и команда – вы серьезно???

17
Ірина Федорів

Вода з фекаліями: що дала нарада в голови ОДА

12
Артем Петренко

Шанс вырваться из ловушки бедности. Или почему важно, чтобы у Зеленского получилось

24
Сергій Лямець

Коболев получает $1 млн в месяц. Укрзализныця закупает дизель у олигархов. Так зачем нам независимые набсоветы???

7
Сергій Лямець

Зачем Зеленскому стукачи. Что говорит здравый смысл об инициативе платить 10% за доносы

13
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter