Ольга Богомолець Народний депутат України, кандидат в президенти

Відверту правду про якість ліків намагаються приховати від людей

18 березня 2019, 13:33

Чиновники МОЗ саботують виконання закону, який змушує виробників ліків оприлюднювати інформацію про побічні ефекти і ускладнення від ліків, які заходять до України, і які можуть привести до важких хвороб та смерті. Відмовляються всупереч закону N2519, який був прийнятий парламентом ще 4 вересня 2018 року.

Через відвертий та наглий саботаж рішень Верховної Ради Комітет ВР з питань охорони здоров'я звернувся до прем'єр-міністра Володимира Гройсмана з офіційним листом з вимогою втрутитись у ситуацію та розібратися зі своїми підлеглими.

Нагадаю, що до цього часу результати клінічних досліджень ліків та інформація про побічні ефекти від них – засекречені. Ніхто, крім чиновників, не знає, які справжні наслідки для здоров'я мають ті чи інші препарати.

Ризикувати здоров'ям українців, які через псевдореформи та розвал системи охорони здоров'я дедалі більше займаються самолікуванням – ми не можемо. Саме тому і був прийнятий закон, який вимагає відкрити дані, щоб громадяни могли об'єктивно оцінити всі загрози, які несе їм той чи інший препарат.

Цей закон абсолютно відповідає вимогам ч.1 ст. 222 Угоди про асоціацію між Україною та ЄС та Директиві 2001/83/ЄС "Про Кодекс спільноти відносно лікарських препаратів, призначених для споживання людьми". Він є реформаторським та приводить ситуацію на фармацевтичному ринку до європейських стандартів.

Але МОЗ – не зацікавлений в оприлюдненні інформації, яка може завадити заробляти гроші на неякісних ліках нечесним виробникам, і вирішив підмінити собою парламент та проектом розпорядження Кабміну спаплюжив закон, залишивши за собою право на власний розсуд вирішувати – відкривати чи не відкривати результати клінічних випробувань.

Де ж поділася "європейська" та "реформаторська" риторика чиновників МОЗ? Чи ті препарати, які європейцям не можна вживати – цілком можна збути українцям, як людям третього сорту?

Нагадую чиновникам, що закон має вищу силу, і виконавча влада та постанови Кабміну не мають права нівелювати пункти закону! Ані МОЗ, ані Кабмін ніхто не уповноважував вирішувати, чи відкривати результати клінічних випробувань, чи ні. Є закон – і його треба виконувати!

Чого вони бояться? В мене є стійка підозра, що деякі очільники МОЗ діють в інтересах фармацевтичної мафії, що постачає до України низькоякісні препарати, і через це будь-якими способами блокують впровадження закону та оприлюднення результатів клінічних досліджень.

Але ми це так не полишимо і будемо робити все, щоб суспільство взнало, чим його труять, і які наслідки для здоров'я людей матиме вживання тих чи інших препаратів.powered by lun.ua
ONLINE
Корупція1346 Aтака Путіна1232 Україна та Європа1093 Донбас18 Зеленський29
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter