7 жовтня 2009, 20:16

Імідж України: український космос

В останній час про імідж України часто згадують в негативному сенсі, але є декілька факторів, за якими ми – провідна країна світу з космічними технологіями. Прикольно, що про це нагадала "А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА" цікавою книжкою "Український космос".

Якщо торкатися теми іміджу України в Європі та світі, то в останній час цей імідж (завдяки сваркам в нашій владі) значно погіршився. Це показують як дослідження так і суб'єктивні думки людей в різних країнах. Не буду говорити про негативні та нейтральні фактори іміджу та репутації нашої держави (мої статті на УП), а хочу привернути увагу до однієї з наших переваг. Її можна ефективно використовувати в рекламних та PR-кампаніях України за кордоном.

Одною з таких переваг є те, що ми – держава з космічними технологіями. Багато країн Європи про такий статус навіть не мріють (!) і це практично всі країни східної Європи. В НАТО чи не в НАТО, а такими технологіями в Європі володіють тільки Франція, Велика Британія, Німеччина, Італія, Росія і Україна. А відносяться до України в Європі як до незрозумілої африканської країни. І винні в цьому ми самі. Ми самі так себе сприймаємо і транслюємо сьогодні негативні новини з України в такому ключі.

Я хочу, щоб ми транслювали більше позитивних новин та повідомлень – як назовні, так і в Україні. На мою думку у нас є три супер-потенціали: аграрний, туристичний та науково-технічний. Нам потрібно просувати Україну, як космічну державу, до речі, це невигідно ні Росії, ні багатьом країнам Європи. В конкурентному світі важко, але важливо бути сильними.

Скептики кажуть про спадок СРСР, але цей спадок формували українці! І багато що ми зберегли...

При такій позитивній кампанії на ЄВРО 2012 будуть їхати туристи не в маловідому слабеньку країну, яку не приймають в ЄС та НАТО, а в сильну країну високих технологій. Це стосується тільки PR та рекламної сторони, а організаційно-господарчу частину, влада повинна підготувати найкращим чином.

І це не мрії, це реальність, яку ми робимо зараз!



7 ФАКТІВ УКРАЇНСЬКОГО КОСМОСУ (з сайту "А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГИ"):

- За версією французького Космічного Журналу серед п'яти найвидатніших радянських головних і генеральних конструкторів – четверо українців: С.Корольов, М.Янгель, В.Челомей, В.Глушко.

- Серед понад трьох десятків радянських головних і генеральних конструкторів майже 20 українців.

- Перший радянський ракетний полігон "Капустин Яр" створював і 30 років ним керував генерал Василь Вознюк (народжений на Вінниччині). Корольов доручив йому знайти місце і для нового – потужнішого – космодрому, що пізніше став відомий як "Байконур". А очолив його будівництво генерал М.Григоренко з Луганщини.

- Так сталося, що двоє найвизначніших конструкторів протиракетних систем (ПРО), народившись у сусідніх українських областях (у Запорізькій і Дніпропетровській відповідно), "воювали" за дві найбільші держави: Григорій Кисунько розбудовував радянську ПРО, а Едвард Гінцтон створював ПРО США.

- Унікальний радіотелескоп РТ-70 у Євпаторії бере участь у найпередовіших міжнародних дослідженням глибокого космосу. Він міг би вловити, наприклад, світло від сірника на Місяці.

- Сьогодні провідні українські космічні підприємства беруть активну участь у понад 50 потужних міжнародних космічних проектах. Ракета-носій Європейського космічного агентства "Вега" літає з надпотужним українським реактивним двигуном. З наступного року перестають літати американські шатли. Для доставки вантажів на Міжнародну космічну станцію Україна разом зі США створює космічну ракетну систему "Таурус-ІІ", яка стартуватиме з американських космодромів.

- Улюбленою піснею Сергія Корольова була пісня "Дивлюсь я на небо та й думку гадаю: чому я не сокіл, чому не літаю?..." Ця пісня стала однією із спонук, які привели майбутнього основоположника практичної світової космонавтики до зацікавлення Космосом. Коли Корольов запустив ракету з першим українським космонавтом Павлом Поповичем, той заспівав з Космосу для головного конструктора його улюблену пісню "Дивлюсь я на небо..."

До речі, 8 жовтня 2009 року о 12-30 в "Укрінформі" відбудеться презентація енциклопедії "Український космос".

Українські війська на території Росії – що це означає?

6 серпня 2024 року українські регулярні війська ввійшли у Курську область російської федерації. Ця подія кардинально змінила сприйняття російсько-української війни, яка почалась у 2014 році і в 2022 році продовжилась з широкомасштабним вторгненням в Україну...

П'ять безпекових сценаріїв російської війни в Україні на 2024-2025 роки: наслідки та політичні рекомендації західним партнерам (GLOBSEC)

Вийшло важливе дослідження майбутніх сценаріїв цієї війни у #globsec Приймав участь в цьому дослідженні. Це дослідження організувала Юлія Осмоловська з командою GLOBSEС https://www...

VICTORY MATRIX OF UKRAINE 2023

Denys Bohush and the "8 owls" analytical group Ukraine, Kyiv, March 2023 Forecasting is still possible Looking into the future and predicting events and scenarios in our time is a very thankless business...

МАТРИЦЯ ПЕРЕМОГИ УКРАЇНИ 2023

Денис Богуш та аналітична група "8 сов" Україна, Київ, березень 2023 Прогнозування можливе Заглянути у майбутнє та прогнозувати події і сценарії в наш час, дуже невдячна справа...

Розмінування української території (слухання у Конгресі США)

130 000 кв. км української території на сьогодні забруднено вибуховими пристроями та заміновано. За даними Гельсінської комісії Конгресу США та українців, щоб її очистити, знадобиться понад 20+ років і понад 73 мільярди доларів...

ЩЕ РАЗ ПРО 9 КІЛЕЦЬ І ГАРЕМ ПУТІНА

Те, що росіян на цій війні називають орками, а росію – мордором, команда путіна вирішила зробити собі на користь. Так як у творі "Властелин колец" є єпізод, що утворилося Братство з дев'яти персонажів для боротьби зі злом, то вони вирішили це використати...