7 жовтня 2009, 20:16

Імідж України: український космос

В останній час про імідж України часто згадують в негативному сенсі, але є декілька факторів, за якими ми – провідна країна світу з космічними технологіями. Прикольно, що про це нагадала "А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА" цікавою книжкою "Український космос".

Якщо торкатися теми іміджу України в Європі та світі, то в останній час цей імідж (завдяки сваркам в нашій владі) значно погіршився. Це показують як дослідження так і суб'єктивні думки людей в різних країнах. Не буду говорити про негативні та нейтральні фактори іміджу та репутації нашої держави (мої статті на УП), а хочу привернути увагу до однієї з наших переваг. Її можна ефективно використовувати в рекламних та PR-кампаніях України за кордоном.

Одною з таких переваг є те, що ми – держава з космічними технологіями. Багато країн Європи про такий статус навіть не мріють (!) і це практично всі країни східної Європи. В НАТО чи не в НАТО, а такими технологіями в Європі володіють тільки Франція, Велика Британія, Німеччина, Італія, Росія і Україна. А відносяться до України в Європі як до незрозумілої африканської країни. І винні в цьому ми самі. Ми самі так себе сприймаємо і транслюємо сьогодні негативні новини з України в такому ключі.

Я хочу, щоб ми транслювали більше позитивних новин та повідомлень – як назовні, так і в Україні. На мою думку у нас є три супер-потенціали: аграрний, туристичний та науково-технічний. Нам потрібно просувати Україну, як космічну державу, до речі, це невигідно ні Росії, ні багатьом країнам Європи. В конкурентному світі важко, але важливо бути сильними.

Скептики кажуть про спадок СРСР, але цей спадок формували українці! І багато що ми зберегли...

При такій позитивній кампанії на ЄВРО 2012 будуть їхати туристи не в маловідому слабеньку країну, яку не приймають в ЄС та НАТО, а в сильну країну високих технологій. Це стосується тільки PR та рекламної сторони, а організаційно-господарчу частину, влада повинна підготувати найкращим чином.

І це не мрії, це реальність, яку ми робимо зараз!7 ФАКТІВ УКРАЇНСЬКОГО КОСМОСУ (з сайту "А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГИ"):

- За версією французького Космічного Журналу серед п'яти найвидатніших радянських головних і генеральних конструкторів – четверо українців: С.Корольов, М.Янгель, В.Челомей, В.Глушко.

- Серед понад трьох десятків радянських головних і генеральних конструкторів майже 20 українців.

- Перший радянський ракетний полігон "Капустин Яр" створював і 30 років ним керував генерал Василь Вознюк (народжений на Вінниччині). Корольов доручив йому знайти місце і для нового – потужнішого – космодрому, що пізніше став відомий як "Байконур". А очолив його будівництво генерал М.Григоренко з Луганщини.

- Так сталося, що двоє найвизначніших конструкторів протиракетних систем (ПРО), народившись у сусідніх українських областях (у Запорізькій і Дніпропетровській відповідно), "воювали" за дві найбільші держави: Григорій Кисунько розбудовував радянську ПРО, а Едвард Гінцтон створював ПРО США.

- Унікальний радіотелескоп РТ-70 у Євпаторії бере участь у найпередовіших міжнародних дослідженням глибокого космосу. Він міг би вловити, наприклад, світло від сірника на Місяці.

- Сьогодні провідні українські космічні підприємства беруть активну участь у понад 50 потужних міжнародних космічних проектах. Ракета-носій Європейського космічного агентства "Вега" літає з надпотужним українським реактивним двигуном. З наступного року перестають літати американські шатли. Для доставки вантажів на Міжнародну космічну станцію Україна разом зі США створює космічну ракетну систему "Таурус-ІІ", яка стартуватиме з американських космодромів.

- Улюбленою піснею Сергія Корольова була пісня "Дивлюсь я на небо та й думку гадаю: чому я не сокіл, чому не літаю?..." Ця пісня стала однією із спонук, які привели майбутнього основоположника практичної світової космонавтики до зацікавлення Космосом. Коли Корольов запустив ракету з першим українським космонавтом Павлом Поповичем, той заспівав з Космосу для головного конструктора його улюблену пісню "Дивлюсь я на небо..."

До речі, 8 жовтня 2009 року о 12-30 в "Укрінформі" відбудеться презентація енциклопедії "Український космос".

Чи можливо приймати бюджет країни без програми Уряду?

Сьогоднішня ситуація з Державним бюджетом України показує що у країни немає стратегії. Тільки на рік і тільки у вигляді бюджету. Це не новина, адже Уряд Дениса Шмигаля давно працює без власної програми...

Вірусна загроза 2022

Коли розпочалася паніка у зв'язку з розповсюдженням нового вірусу по планеті в кінці 2019 на початку 2020 року, багато хто подумав, що це сезонний вірус по типу "пташиного або свинячого грипу", або навіть, простого грипу і за пару місяців він сам зникне без допомоги вакцин і різних карантинів...

ЧИ МОЖЛИВИЙ НОВИЙ ПОЛІТИЧНИЙ ПРОЕКТ В УКРАЇНІ?

Вибори – це стратегічна гра, але дуже різна для всіх, хто приймає участь. Одні вирішують і стратегічно контролюють процес, а інші – тільки споглядають, і не все бачать...

УКРАЇНА-2020: ВІДСУТНІСТЬ ЛОГІКИ

Україна вже більше ніж півтора року живе з новим президентом і новою владою. Президентом, який "із простого вчителя став Президентом", депутатів, які пишалися тим, що вони не були в політиці, державному управлінні і не мають досвіду...

ДЕНЬ ДИСКРЕДИТАЦІЇ ГІДНОСТІ

Сьогодні в Росії вже святкують проведення вдалої інформаціонної спецоперації по дискредитації Майдану Гідності і гордості українців за подвиг Небесної сотні...

ШОУ РОЗСЛІДУВАННЯ

Прийшли часи коли розслідування кримінальних справ проводять як шоу, з великим екраном, спікерами для телевізору і суд не має значення... І Президент України до суду (!) зовсім не тисне на слідство (!)...