2 квітня 2023, 15:16

МАТРИЦЯ ПЕРЕМОГИ УКРАЇНИ 2023

Денис Богуш та аналітична група "8 сов"

Україна, Київ, березень 2023

Прогнозування можливе

Заглянути у майбутнє та прогнозувати події і сценарії в наш час, дуже невдячна справа. Прогнозування нападу на Україну і можливі показники і параметри цієї війни переважна більшість аналітичних центрів світу прогнозували невірно. Старі інструменти прогнозування та невірні оцінки відкритих і закритих даних показали межі своїх можливостей. Сучасне захоплення великими базами даних та віртуальними інструментами показало, що ними неможливо виміряти силу української армії і українського народу та можливості опору та виживання на війні. Багаторічний страх перед російською армією ("другою армією світу") всього Заходу, НАТО, армії США виявилось базувалися на російській пропаганді та на блефі і російських фейках. В реальній ситуації, перед силою української армії, російські війська виявились малопрофесійними, погано навченими, слабкими у всіх сенсах, з купою металобрухту в руках. А ще це виявились кримінальні злочинці, мародери і насильники, а не воїни. Хвалені танки, літаки, гелікоптери, кораблі і ракети виявились в бойових умовах не такими ефективними як росіяни описують в рекламних буклетах на ринку озброєнь.

Але і в цих умовах прогнозування потрібно. Потрібно розробляти свої підходи і методи аналізу в нових сучасних умовах турбулентності подій і змін.

Наш новий підхід, я маю надію, привідкриє трохи бачення майбутніх подій і дасть інформацію для прийняття тих чи інших рішень. В цій статті я не буду давати повне розшифрування кожного сценарія та факторів. Але і в такому вигляді, маю надію, ви бачите багато корисної інформації для роздумів і планування рішень.

10 майбутніх сценаріїв щодо України

Події, які відбудуться в майбутньому будуть мати дуже конкретні показники. Це лінія кордону між Україною і росією, економічний, військовий та соціальний статус України та росії. Стійкість і можливість країни виживати в таких умовах. Також важливі коаліції та союзники які утворюються та рівень співпраці та допомоги.

З боку росії ми бачимо різну співпрацю та допомогу від Білорусі, Ірану, Північної Кореї, Китаю тощо. Ця співпраця по-різному впливає на хід війни. У росії, на сьогодні, достатньо сил і засобів в такому режимі, як сьогодні воювати ще 2-3 роки. Але виходячи з катастрофічно неефективного використання військового ресурсу, цей показник на рівні 1-2 роки.

Для України працює багато країн Заходу, країни НАТО та формат "Рамштайн". Багато країн, таких як США, Великобританія, Польща, Франція, Німеччина допомагають в двусторонньому форматі, просто узгоджуючи надання військової допомоги Україні з партнерами. На жаль, Україна не утворює антикремлівську коаліцію, та не поставила економіку на військові рейки. Ця війна має таку інтенсивність, що для перемоги потрібно тільки снарядів 4-5 мільйона, не говорячи вже про більш серйозні боєприпаси. Без власного виробництва Україна буде все більше і більше залежати від постачання західної зброї та боєприпасів.

Війна вийшла у стратегію виснаження військових та економічних ресурсів і тому важливо, яка країна зможе максимально швидко відновлюватись та виробляти зброю та боєприпаси.

10 МОЖЛИВИХ СЦЕНАРІІВ ЗАКІНЧЕННЯ ВІЙНИ

1. Зупинка бойових дій на сьогоднішніх кордонах. Перемир'я.

Найсприятливіший сценарій для рф. Це потрібно росіі для накопичення ресурсів і продовження війни через 1-2 роки.

2. Звільнення українських територій до стану на 23 лютого 2022.

Самий можливий сценарій для України в 2023 році. Для цього заплановані сили і засоби, як в Україні так і у колективного Заходу. Правовий статус Донбасу і Криму залишається у невизначеному стані. Росія продовжить війну через 2-3 роки.

3. Звільнення всіх українських територій, окрім Криму.

Сценарій можливий в 2023 році, але при повній підтримці країн Заходу. Також важлива стратегія реінтеграції звільнених тимчасово окупованих територій в правове поле України. Росія продовжить війну через 2-3 роки.

4. Звільнення всіх українських територій на кордонах 1991 року.

Сценарій умовно-можливий в 2023 році, але при повній консолідації і підтримці країн Заходу, та переведення економіки країни на військові рейки. Побудова десятків військових підземних заводів в Україні. Повне розуміння реінтеграції звільнених тимчасово окупованих територій в правове поле України та підготовки кадрів для утримання влади в цих регіонах. Починають звучати слова "репарації" та "трибунал".

5. Звільнення всіх українських територій та демілітаризація прикордонних до України областей рф.

Сценарій неможливий у 2023 році. Для цього потрібна антикремлівська коаліція або союз за ініціативи України. Це сценарій капітуляції росії та міжнародного тиску. Виплата репарацій та відбудова знищених міст та інфраструктури. Зміна влади в рф та підписання відповідних документів та доправлення військових злочинців до міжнародного кримінального суду. Визначення 200-кілометрової демілітаризованої зони від кордонів України.

6. Звільнення всіх українських територій. Відділення від рф одного-двух субʼєктів. Ядерна зброя у одного великого субʼєкта рф.

Сценарій неможливий у 2023 році. Зміна влади в росії. Відділення одного-двух субʼєктів рф і локальні військові конфлікти. Основна влада концентрується в Москві і силове утримання влади в областях. Поділ влади не на області, а на військові округи. Україна – регіональний лідер Східної Європи.

7. Звільнення всіх українських територій та розпад рф на більше ніж три субʼєкти. Ядерна зброя у одного великого субʼєкту рф.

Сценарій неможливий у 2023 році. Повна зміна центральної влади і структури регіональної влади в росії. Національні суб'єкти, які відділяються від рф будують свою вертикаль влади. Локальні військові конфлікти перетворюються на громадянську війну національних республік проти етнічних росіян. Західні країни допомагають утримувати владу і ядерну зброю тій частині росії, якою буде керувати Москва і Санкт-Петербург. Україна – військовий і політичний лідер регіону. Поява нових військових союзів з Україною в числі лідерів. Українські спеціалісти направляються в різні структури влади в республіках, які від'єдналися від рф.

8. Звільнення всіх українських територій та розпад рф на більше ніж три субʼєкти. Ядерна зброя у декількох субʼєктів рф.

Сценарій невигідний колективному Заходу і Україні. Початок глобальної нестабільності. Перемовини зі всіма утримувачами ядерної зброї.

9. Звільнення всіх українських територій та хаотичний розпад рф. Ядерна зброя в неконтрольованому управлінні у декількох гравців.

Сценарій можливого початку ядерної війни на планеті. Спроба побудови нової глобальної системи безпеки. Нові глобальні союзи на планеті.

10. Ескалація конфлікту на інші країни. Глобальна війна

Таблиця для аналізу можливих 10-ти сценаріїв.Корисні посилання

50 підземних заводів та антипутінська коаліція

https://blogs.pravda.com.ua/authors/bogush/639d89c652e6d/

THE STRUCTURE AND CONTROL OF PROPAGANDA IN PUTIN'S RUSSIA IN 2022

https://blogs.pravda.com.ua/authors/bogush/63716cf6b8884/

ПЯТЬ КРОКІВ ФРАГМЕНТАЦІЇ РОСІЇ, 29 серпня 2022 року

https://blogs.pravda.com.ua/authors/bogush/630d1423b78f8/

СТРАТЕГІЧНІ ПРІОРИТЕТИ УКРАЇНИ 2022, 12 сепня 2022 року

https://blogs.pravda.com.ua/authors/bogush/62f65f7037d16/

До чого дійде війна? 6 червня 2022 року

https://blogs.pravda.com.ua/authors/bogush/629e5a4e2c0ac/

П'ять безпекових сценаріїв російської війни в Україні на 2024-2025 роки: наслідки та політичні рекомендації західним партнерам (GLOBSEC)

Вийшло важливе дослідження майбутніх сценаріїв цієї війни у #globsec Приймав участь в цьому дослідженні. Це дослідження організувала Юлія Осмоловська з командою GLOBSEС https://www...

VICTORY MATRIX OF UKRAINE 2023

Denys Bohush and the "8 owls" analytical group Ukraine, Kyiv, March 2023 Forecasting is still possible Looking into the future and predicting events and scenarios in our time is a very thankless business...

МАТРИЦЯ ПЕРЕМОГИ УКРАЇНИ 2023

Денис Богуш та аналітична група "8 сов" Україна, Київ, березень 2023 Прогнозування можливе Заглянути у майбутнє та прогнозувати події і сценарії в наш час, дуже невдячна справа...

Розмінування української території (слухання у Конгресі США)

130 000 кв. км української території на сьогодні забруднено вибуховими пристроями та заміновано. За даними Гельсінської комісії Конгресу США та українців, щоб її очистити, знадобиться понад 20+ років і понад 73 мільярди доларів...

ЩЕ РАЗ ПРО 9 КІЛЕЦЬ І ГАРЕМ ПУТІНА

Те, що росіян на цій війні називають орками, а росію – мордором, команда путіна вирішила зробити собі на користь. Так як у творі "Властелин колец" є єпізод, що утворилося Братство з дев'яти персонажів для боротьби зі злом, то вони вирішили це використати...

50 підземних заводів та антипутінська коаліція

Що є Перемогою України? Таке питання звучало вчора на форумі "Розвиток подій у російсько-українській війні: оцінки експертів" Який організувала Академія Фольке Бернадотта та Центр безпекових досліджень "СЕНСС"...