14 серпня 2015, 21:06

Жебрівський вважає, що "Гітлера міг перемогти тільки Сталін". Хто ж тоді переможе Путлєра?

Шукаючи аргументи для скасування місцевих виборів на Донбасі голова Донецької військово-цивільної адміністрації (далі – ВЦА) перейшов межу. Його останні заяви не просто спантеличують, вони шокують.

Навіть складно уявити, щоб у незалежній державі, яка прагне утвердження демократичних цінностей та має сусіда Путлєра з тоталітарною системою, будь який чиновник міг навіть розмірковувати про те, що озвучив Павло Жебрівський.

А сказав Жебрівський наступне: "Гітлера міг перемогти тільки Сталін. Тобто тоталітарний режим ми можемо перемогти тільки тоталітарний режим".



Відео: відповідь Жебрівського на запитання ведучого "Чому потрібно створювати ВЦА на Донбасі?"



Жебрівський: Насправді на сьогоднішній день Донецька область у війні. І це маємо усвідомити усі, у тому числі і експерти, які говорять про багато різних речей, що насправді потрібна більша керованість.

Знаєте, Гітлера міг перемогти тільки Сталін. Тобто тоталітарний режим ми можемо перемогти тільки тоталітарний режим. Чому і Франція і багато інших держав потерпіли від війни із гітлерівською Німеччиною? Тому що в принципі вони, як би сказати, були достатньо демократичними. І вони могли опиратися.

Я не кажу про тоталітарний режим. Я кажу про керованість. Про більшу керованість територіями. Про те, що насправді усі ці речі сьогодні ви бачите, що минулої сутки установили рекорд 153 обстріли по всій лінії розмежування української території зі сторони рашистських терористів. І через це для більшої координації дій, для більшої керованості територіями вкрай потрібно створення військово-цивільних адміністрацій.

Я відразу хочу сказати, що створення військово-цивільних адміністрацій і вибори не мають нічого спільного. Насправді сьогодні ці військово-цивільні адміністрації забезпечать більшу керованість. І Генштаб сьогодні заявляє про ймовірність широкомаштабного наступу сторони рашистських терористичних військ. І власне, щоб бути готовими до опору в разі нападу, ми маємо мати таку структуру, керовану структуру, більш воєнізовану структуру. І оце моє подання воно якраз виходить із цієї задачи.

Ведучий: Дуже коротко уточнення, пане Жебрівський. Військово-цивільні адміністрації мають більші повноваження ніж звичайна районна адміністрація чи міська якась рада. Чому саме цивільно-військова адміністрація хочеться дізнатися.

Жебрівський: Насправді власно при військово-цивільних адміністраціях органи місцевого самоврядування не діють. І власно фактично керівник військово-цивільної адміністрації матиме право своїм розпорядженням забезпечувати те чи інше функціонування територій, життєдіяльність території.

По великому рахунку це і забезпечує ту керованість. Не потрібно бігти з якимись речами до сільської ради, до районної ради. І власне якраз РДА більшість голів і будуть призначені керівниками військово-цивільних адміністрацій. Частину буде замінено, хто не зовсім справляється з цими питаннями.

Але якраз на порозі війна і ми не можемо не реагувати на всі ці речі.



* * *



Я не знаю, які книжки, зокрема, історичні читав Жебрівський. Але кожна освічена людина знає, що Сталін був спільником Гітлера у розв'язанні Другої світової війни.

Можна довго розмірковувати про методи Сталіна, які він використовував пізніше у війні проти Гітлера. Але більшість його методів сучасне українське суспільство не сприймає категорично. Сподіваюся.

Ну не може сучасна людина сприймати загороджувальні загони (див. сталінський наказ N227), вважати усіх вітчизняних полонених зрадниками та жадати визволення міст до святкових дат за будь яку ціну.

І цей список вад сталінського керування країною та армією кожен може продовжити.



Дивіться фільм "Рівень секретності 18"



Також варто нагадати, що українські повстанці за незалежну Україну боролися проти Сталіна та радянського тоталітарного режиму. І ця боротьба тривала не лише в роки Другої світової. Ще майже 50 років після неї українці віддавали свої життя, щоб мати свою незалежну та демократичну країну. Під час Революції Гідності ми також демонстрували: прагнемо європейських цінностей, а не чергового "останнього диктатора Європи".

У тій же Європі також здивувалися б заявам Жебрівського. Бо роль Черчилля та Рузвельта Британія та США вважають також суттєвою у перемозі над Гітлером. Та й народи Європи та світу не з поп-корном спостерігали розбори двох диктаторів.

Уся світова історія демонструє, що у протистоянні тоталітарного та демократичного устрою держав перспективу має саме другий. ФРН та НДР, Південна Корея та КНДР, США та СРСР. І саме у такому протистоянні Україна має шанси проти Росії. Ніяк інакше.

І сучасного Гітлера-Путлєра може перемогти не Сталін, а лише демократичний український Президент, який матиме підтримку союзників у Європі і світі. Якщо будь який чиновник вважає інакше, він має бути негайно звільнений. Щоб навіть паростків тоталітаризму не залишилося у владі.

І ще.

Жебрівський каже, що "на порозі війна", і військово-цивільні адміністрації допоможуть відбити агресію. Тоді чому ніхто не закликає створити ВЦА в інших регіонах, які так само є потенційними напрямками агресії РФ?

Як же моя рідна Херсонщина? Вона теж межує з окупованою територію. Там щодня фіксують повітряну розвідку росіян. У Криму російських військових навіть більше, ніж нині на Донбасі. І у разі вторгнення РФ Херсонщина так само буде у вогні. То чому там голова облдержадміністрації не готується до війни, не ініціює створення ВЦА "для підвищення керованості"?

Чому аргументи Жебрівського не сприймають голови ОДА Харківщини, Сумщини, Чернігівщини? Чи може ці прикордонні області сподіваються на "авось", у той час, коли потрібно "підвищувати керованість регіонами"?

Ні, усе простіше. Відповідь на ці питання також є у наведеному вище виступу Жебрівського. "Створення військово-цивільних адміністрацій і вибори не мають нічого спільного". Ось вам і відповідь.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Харлан – легенда!

ЗО-ЛО-ТО! "Ми – олімпійські чемпіони!", – каже Харлан в камеру одразу після перемоги. І як же це неймовірно! Ми наздоганяли суперниць увесь поєдинок...

Fight!

Захоплююсь такими історіями! Коли все проти тебе. Коли не йде. Коли усе твоє спортивне життя та спортивна кар'єра стоять перед прірвою. Коли програєш 11-5...

Благали про допомогу – врятовані! Неймовірна історія з Херсона

Неймовірна історія з хеппі-ендом. На лівому березі Дніпра під Херсоном застрягла жінка з хлопчиком та дівчинкою. Вода поступово підіймалася, вони рятувалися на другому поверсі, на даху будинку...

Я потрапив у Херсон

Я потрапив у Херсон. Одразу зателефонував своїй редакторці Жені Моторевській, сказав, що буде репортаж з окупованого міста. Але чомусь вона такій новині від мене не зраділа...

Гол усього життя. За це і воюємо

За такі моменти ми любимо життя. Наприкінці матчу Динамо проти Евертона на поле вийшов ось цей чоловік. Він – вболівальник з Евертона. Але на поле він не вибіг, як іноді роблять фанати...

Легенди ЗСУ. Позивний "34"

Герой України танкіст Сергій Пономаренко має позивний "34" – по номеру його танка в АТО. Цю цифру "34" добре запам'ятали російські окупанти...