21 серпня 2015, 20:30

За що Яценюк звільнить міністрів (+ документ)

Два тижні тому Прем'єр-міністр Арсеній Яценюк анонсував кадрові чистки в уряді. У своїй "соціальній 10-хвилинці" він розповів, що поставив кожному міністру "чіткі завдання":



Мною було заслухано звіти усіх міністерств і поставлено чіткі завдання кожному міністру у галузях, за які вони відповідають. У вересні буде зрозуміло, що з цього виконано.



Цим словам Яценюка я одразу не повірив. Бо зазвичай звільнення міністра – це політичне рішення, а не питання ефективності його роботи.

Я б скоріше повірив у переформатування уряду з наcтупних причин:

• злиття та переформатування політичної карти України напередодні місцевих виборів;

• розплата за 300 голосів за зміни до Конституції;

• невдоволення закордонних донорів України.

Але прем'єр сказав "чіткі завдання", то треба їх побачити. Хоча б для того, щоб восени об'єктивно подивитися, чи виконав звільнений міністр "чіткі завдання" прем'єра.

Тож я відправив офіціний запит в Кабмін, щоб мені надали документи, якими міністрам визначені ці "чіткі завдання". Відповідь надійшла на 34 сторінках формату А4. Це доручення прем'єра, які оформленні за результатами кількох нарад. Але чи є вони "чіткими завданнями"?

Будь-який менеджер знає основи визначення завдання. У ньому обов'язково має бути: виконавець, часове обмеження (дедлайн), точне завдання, можливість виміряти результат, досяжність завдання, відповідність загальній меті.

Аналіз наданих урядом документів дозволяє казати, що визначенні прем'єром завдання у переважній більшоті не є чіткими. Вони усі містять виконавців, а от з іншими складовими "чіткого завдання" якось не вийшло. Наприклад, чіткі дедлайни мають лише 2 з 5 завдань.



Як видно з діаграми уже минули дедлайни у кожного четвертого завдання. І найменша частина завдань ще має час на виконання. Тож в принципі можна вже нині припустити, яка доля чекає міністрів восени. Якщо, звичайно, у питанні звільнення виходити суто з виконання цих завдань.

Найменше за всіх може хвилюватися за своє місце в уряді міністр інформаційної політики Юрій Стець. Справа у тому, шо він отримав від прем'єра 4 завдання. З них два мають дедлайн значно пізніше за вересень, коли прем'єр анонсував ротації в Кабміні. Так до 30 листопада Юрію Стецю потрібно забезпечити відновлення та поширення телерадіомовлення на території Донецької та Луганської області. А до 1 грудня – активізувати поширення інформації про Україну в світі. Як бачимо, Яценюк ще не скоро може об'єктивно оцінити, чи виконав цей міністр "чіткі завдання" прем'єра)

Скоріше за все не звільнять і Арсена Авакова. Бо він, наприклад, має завдання від прем'єра щомісяця інформувати уряд про створення поліцейських патрулів в усіх регіонах країни.

А як вам таке завдання міністру внутрішніх справ: вжити вичерпних заходів, спрямованих на докорінну зміну ставлення працівників міліції до виконання службових обов'язків? Як це перевірити (виміряти результат), чи вжив Аваков "вичерпні заходи"? Це так само "вічне завдання", яким можна пояснити, чому Яценюк має залишити свого соратника в уряді.

Або взяти міністра Кабміну Оксану Онищенко. Прем'єр доручив їй виконати аж одне завдання: опрацювати питання запровадження посади заступника міністра КМУ з питань енергетичного комплексу та житлових субсидій. Прямо скажемо: завдання нескладне. І теж можемо припустити, що з його виконанням у пані Онищенко не буде складнощів. Інша справа: навіщо міністру Кабміну такий заступник, якщо до сфери її компетенцій енергетика жодним чином не належить?

Також прем'єр не матиме об'єктивних претензій і до міністра оборони Степана Полторака. Бо пан Яценюк не поставив цьому міністру жодного завдання.

А от хто має попотіти, щоб виконати завдання прем'єра, так це ТОП-5 міністрів, які отримали найбільший об'єм роботи: Наталія Яресько, Айварас Абромавичус, Павло Петренко, Андрій Пивоварський, Володимир Демчишин.



Повний набір завдань для кожного міністра можна подивитися нижче у документах.

Серед них, наприклад:

• опрацювати спеціальний порядок індексації доходів громадян (Розенко та Яресько);

• оптимізувати (читай скоротити) мережу загальноосвітніх навчальних закладів (Квіт);

• забезпечити підготовку проектів актів законодавства, необхідних для реалізації змін до Конституції в частині децентралізації (Зубко);

• завершити ремонт дороги Львів – Івано-Франківськ (Пивоварський, строк – вересень 2015);

• активізувати інформаційно-роз'яснювальну роботу з надання житлових субсидій (Розенко, 1 вересня).

І на останок.

Так чи інакше, а міністрів звільнятимуть. І рівень виконання кожним міністром свого переліку "чітких завдань" від прем'єра може бути показником, чи дійсно пан Яценюк тримає слово і діє як ефективний менеджер. Чи за красивими словами він знову спробував приховати кулуарні політичні домовленості.



Читайте документ: усі "чіткі завдання Яценюка".

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Харлан – легенда!

ЗО-ЛО-ТО! "Ми – олімпійські чемпіони!", – каже Харлан в камеру одразу після перемоги. І як же це неймовірно! Ми наздоганяли суперниць увесь поєдинок...

Fight!

Захоплююсь такими історіями! Коли все проти тебе. Коли не йде. Коли усе твоє спортивне життя та спортивна кар'єра стоять перед прірвою. Коли програєш 11-5...

Благали про допомогу – врятовані! Неймовірна історія з Херсона

Неймовірна історія з хеппі-ендом. На лівому березі Дніпра під Херсоном застрягла жінка з хлопчиком та дівчинкою. Вода поступово підіймалася, вони рятувалися на другому поверсі, на даху будинку...

Я потрапив у Херсон

Я потрапив у Херсон. Одразу зателефонував своїй редакторці Жені Моторевській, сказав, що буде репортаж з окупованого міста. Але чомусь вона такій новині від мене не зраділа...

Гол усього життя. За це і воюємо

За такі моменти ми любимо життя. Наприкінці матчу Динамо проти Евертона на поле вийшов ось цей чоловік. Він – вболівальник з Евертона. Але на поле він не вибіг, як іноді роблять фанати...

Легенди ЗСУ. Позивний "34"

Герой України танкіст Сергій Пономаренко має позивний "34" – по номеру його танка в АТО. Цю цифру "34" добре запам'ятали російські окупанти...