Коаліція сумнівної легітимності. Без складу та Коаліційної угоди
У день, коли Верховна Рада в порушення Конституції та законодавства утворювала уряд Гройсмана, мені стало цікаво, на яких підставах взагалі існує парламентська коаліція. 14 квітня я відправив офіційний запит, щоб мені надали:
• електронну копію документу "Коаліційна угода" чинної парламентської коаліції;
• список депутатів, які входять до чинної парламентської коаліції;
• електронну копію документу, під яким народні депутати поставили особисті підписи, якими засвідчили свою участь у чинній парламентській коаліції.
Нічого з цього списку працівники Апарату Ради надати не змогли. Замість утворюючих документів для парламентської коаліції я отримав банальну відписку.
Лист-відповідь Апарату Верховної Ради
Навіть з такої відписки можна зробити висновок: списку членів коаліції та коаліційної угоди не існує. Більше того: у листі від Апарату Верховної Ради міститься відверта брехня.
Брехня N1. Продовжує діяти Коаліція "Європейська Україна"
У першому абзаці листа йдеться, що в Раді продовжує діяти коаліція "Європейська Україна", яка булла сформована на підставі Коаліційної угоди від 27.11.2014. Але це не так.
Ще у 2014-му році коаліцію "Європейська Україна" утворили 5 фракцій, представники якої підписали Коаліційну угоду. Це загальновідомий факт. Чи продовжує діяти ця коаліція? Ні.
Єдиним документом, який регламентував діяльність коаліції "Європейська Україна", була Коаліційна угода. Вона містила додаток "Регламент коаліції".
У цьому Регламенті були передбачені норми припинення дії Коаліції. Так п. 7.1.2 передбачав, що Коаліція припиняє діяльність у разі "зменшення чисельного складу Коаліції до кількості народних депутатів, меншої, ніж визначено Конституцією України". Тобто в момент, коли чисельність Коаліції зменшувалася хоча б до 225, вона переставала існувати.
Це сталося 29 березня 2016 року, коли на пленарному засіданні було оголошено про вихід фракції РПЛ з коаліції.
Того ж дня Володимир Гройсман заявляв: робочим варіантом є це утворення нової коаліції у складі трьох фракцій. А голова фракції "Народний фронт" говорив: нова коаліція має опиратись на ефективну Коаліційну угоду, і ми готові працювати на її формування.
Отже, 29 березня Коаліція "Європейська Україна" зразка 2014-го розпалася. Уже тоді почали говори про створення нової коаліції. Нову так само назвали "Європейська Україна". Але "Європейська Україна – 2014" та "Європейська Україна – 2016" – це дві різні коаліції.
Брехня N2. З текстом Коаліційної угоди можна ознайомитися на сайті Верховної Ради
Замість надати чинну Коаліційну угоду автор листа відправляє на сайт Ради. Але вказане у першому абзаці листа посилання – це посилання на стару Коаліційну угоду: http://zakon5.rada.gov.ua/laws/show/n0001001-15.
Під документом стоять підписи Турчинова, Луценка, Березюка, Ляшка та Тимошенко.
Навіть якщо чинна Коаліційна угода слово в слово повторює Коаліційну угоду зразка 2014-го, під нею все одно мали б стояти підписи голів фракцій чинної коаліції: Юрія Луценка від БПП та Максима Бурбака від НФ.
Брехня N3. Чинність "старої" Коаліційної угоди підтверджена на пленарному засіданні 12.04.2016
Чинність "старої" Коаліційної угоди автор листа намагається підтвердити виступами уповноважених представників фракцій БПП та НФ на пленарному засіданні Верховної Ради 12 квітня 2016 (див. другий абзац листа).
Щоб пересвідчитися у брехні достатньо ознайомитися зі стенограмою пленарного засідання Верховної Ради від 12.04.2016. У ній – жодного слова про підтвердження чинності "попередньо укладеної Коаліційної угоди" ані від представників БПП, ані від представників НФ
Брехня N4. Подання списків депутатів-членів коаліції не передбачено
У третьому абзаці листа йдеться, що після змін до Регламенту від 8.10.2010 не передбачено подання списків з особистими підписами членів коаліції. Але тут автор листа потрапляє у свою логічну пастку.
Справа у тому, що в Коаліційній угоді, яку він називає чинною, є речення: "Ми, народні депутати України, підписали цю Коаліційну угоду у Верховній Раді України восьмого скликання, об'єдналися та утворили парламентську більшість". Це не просто якесь гасло. Це норма офіційно зареєстрованого та внесеного до бази законодавства документу: "Документ n0001001-15".
Отже, підписи членів Коаліції є і мають бути невід'ємною складовою Коаліційної угоди. Тому ненадання мені списку членів Коаліції є порушенням норм Закону "Про доступ до публічної інформації".
І тут можна сказати: такого собі навіть Зайчук не дозволяв!
Влітку 2014-го за тих же правових норм, що діють і нині, керівник Апарату Ради надав підписи членів коаліції "Європейського вибору" під коаліційною угодою.
ЧИТАЙТЕ: Коаліція: реальність чи міраж?
Більше того, своїм листом працівник Апарату підставляє Голову Верховної Ради. Лише кілька днів тому Андрій Парубій пообіцяв оприлюднити список членів коаліції. Коли ж потрібно було документально підтвердити слова спікера, працівники Ради вирішили відповісти відпискою...
Підсумок: коаліція має сумнівну легітимність
Побачити Коаліційну угоду та підписи членів Коаліції – це не проста примха. В умовах, коли дві коаліційні фракції нараховують лише 222 народних депутатів, необхідно розуміти:
1) Чи існує коаліція?
2) Чи легітимний уряд?
3) Чи не маємо ми ситуацію узурпації влади?
Коаліційні фракції нараховують у своєму складі 222 депутата
Якщо посадові особи не можуть підтвердити наявність 226 підписів депутатів під коаліційною угодою, то маємо обґрунтовану підозру про відсутність достатньої кількості депутатів для формування коаліції та уряду. І обґрунтовану підозру про узурпацію влади.
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.