Олексій Братущак журналіст

Коаліція сумнівної легітимності. Без складу та Коаліційної угоди

21 квітня 2016, 23:08

У день, коли Верховна Рада в порушення Конституції та законодавства утворювала уряд Гройсмана, мені стало цікаво, на яких підставах взагалі існує парламентська коаліція. 14 квітня я відправив офіційний запит, щоб мені надали:

• електронну копію документу "Коаліційна угода" чинної парламентської коаліції;

• список депутатів, які входять до чинної парламентської коаліції;

• електронну копію документу, під яким народні депутати поставили особисті підписи, якими засвідчили свою участь у чинній парламентській коаліції.

Нічого з цього списку працівники Апарату Ради надати не змогли. Замість утворюючих документів для парламентської коаліції я отримав банальну відписку.Лист-відповідь Апарату Верховної РадиНавіть з такої відписки можна зробити висновок: списку членів коаліції та коаліційної угоди не існує. Більше того: у листі від Апарату Верховної Ради міститься відверта брехня.Брехня N1. Продовжує діяти Коаліція "Європейська Україна"


У першому абзаці листа йдеться, що в Раді продовжує діяти коаліція "Європейська Україна", яка булла сформована на підставі Коаліційної угоди від 27.11.2014. Але це не так.

Ще у 2014-му році коаліцію "Європейська Україна" утворили 5 фракцій, представники якої підписали Коаліційну угоду. Це загальновідомий факт. Чи продовжує діяти ця коаліція? Ні.

Єдиним документом, який регламентував діяльність коаліції "Європейська Україна", була Коаліційна угода. Вона містила додаток "Регламент коаліції".

У цьому Регламенті були передбачені норми припинення дії Коаліції. Так п. 7.1.2 передбачав, що Коаліція припиняє діяльність у разі "зменшення чисельного складу Коаліції до кількості народних депутатів, меншої, ніж визначено Конституцією України". Тобто в момент, коли чисельність Коаліції зменшувалася хоча б до 225, вона переставала існувати.

Це сталося 29 березня 2016 року, коли на пленарному засіданні було оголошено про вихід фракції РПЛ з коаліції.

Того ж дня Володимир Гройсман заявляв: робочим варіантом є це утворення нової коаліції у складі трьох фракцій. А голова фракції "Народний фронт" говорив: нова коаліція має опиратись на ефективну Коаліційну угоду, і ми готові працювати на її формування.

Отже, 29 березня Коаліція "Європейська Україна" зразка 2014-го розпалася. Уже тоді почали говори про створення нової коаліції. Нову так само назвали "Європейська Україна". Але "Європейська Україна – 2014" та "Європейська Україна – 2016" – це дві різні коаліції.Брехня N2. З текстом Коаліційної угоди можна ознайомитися на сайті Верховної Ради


Замість надати чинну Коаліційну угоду автор листа відправляє на сайт Ради. Але вказане у першому абзаці листа посилання – це посилання на стару Коаліційну угоду: http://zakon5.rada.gov.ua/laws/show/n0001001-15.

Під документом стоять підписи Турчинова, Луценка, Березюка, Ляшка та Тимошенко.

Навіть якщо чинна Коаліційна угода слово в слово повторює Коаліційну угоду зразка 2014-го, під нею все одно мали б стояти підписи голів фракцій чинної коаліції: Юрія Луценка від БПП та Максима Бурбака від НФ.Брехня N3. Чинність "старої" Коаліційної угоди підтверджена на пленарному засіданні 12.04.2016


Чинність "старої" Коаліційної угоди автор листа намагається підтвердити виступами уповноважених представників фракцій БПП та НФ на пленарному засіданні Верховної Ради 12 квітня 2016 (див. другий абзац листа).

Щоб пересвідчитися у брехні достатньо ознайомитися зі стенограмою пленарного засідання Верховної Ради від 12.04.2016. У ній – жодного слова про підтвердження чинності "попередньо укладеної Коаліційної угоди" ані від представників БПП, ані від представників НФБрехня N4. Подання списків депутатів-членів коаліції не передбачено


У третьому абзаці листа йдеться, що після змін до Регламенту від 8.10.2010 не передбачено подання списків з особистими підписами членів коаліції. Але тут автор листа потрапляє у свою логічну пастку.

Справа у тому, що в Коаліційній угоді, яку він називає чинною, є речення: "Ми, народні депутати України, підписали цю Коаліційну угоду у Верховній Раді України восьмого скликання, об'єдналися та утворили парламентську більшість". Це не просто якесь гасло. Це норма офіційно зареєстрованого та внесеного до бази законодавства документу: "Документ n0001001-15".

Отже, підписи членів Коаліції є і мають бути невід'ємною складовою Коаліційної угоди. Тому ненадання мені списку членів Коаліції є порушенням норм Закону "Про доступ до публічної інформації".

І тут можна сказати: такого собі навіть Зайчук не дозволяв!

Влітку 2014-го за тих же правових норм, що діють і нині, керівник Апарату Ради надав підписи членів коаліції "Європейського вибору" під коаліційною угодою.ЧИТАЙТЕ: Коаліція: реальність чи міраж?Більше того, своїм листом працівник Апарату підставляє Голову Верховної Ради. Лише кілька днів тому Андрій Парубій пообіцяв оприлюднити список членів коаліції. Коли ж потрібно було документально підтвердити слова спікера, працівники Ради вирішили відповісти відпискою...Підсумок: коаліція має сумнівну легітимність


Побачити Коаліційну угоду та підписи членів Коаліції – це не проста примха. В умовах, коли дві коаліційні фракції нараховують лише 222 народних депутатів, необхідно розуміти:

1) Чи існує коаліція?

2) Чи легітимний уряд?

3) Чи не маємо ми ситуацію узурпації влади?Коаліційні фракції нараховують у своєму складі 222 депутатаЯкщо посадові особи не можуть підтвердити наявність 226 підписів депутатів під коаліційною угодою, то маємо обґрунтовану підозру про відсутність достатньої кількості депутатів для формування коаліції та уряду. І обґрунтовану підозру про узурпацію влади.

powered by lun.ua
Коментарі — 25
LYCIV_OLGA _ 25.04.2016 21:13
IP: 109.251.42.---
Pixel:
Шановний пане Pixel-ю, Ви (у своєму пості 25.04.2016 18:01) до якоїсь "ЛИЦІВ ОЛГИ" звертаєтесь, чи до мене???...
Якщо до мене, то про що саме якісь "ви" мене "прохаєте"?...
А Ваше звернення – "ЗВЕРТАЮ ВАШУ УВАГУ НА ТЕ, ЩО ЦЕ ЗВЕРНЕННЯ ДО ВАС НЕ МІСТИТЬ ЖОДНИХ ТЕРМІНІВ З ВАШОГО ЛЕКСИКОНУ. ТОМУ ЧЕКАЄМО ВІД ВАС, ЩО ВИ ТАКОЖ БУДЕТЕ ЧЕМНОЮ" – точно (!) ніяк до мене не відноситься (!), бо я не використовую в своїх дописах "нелітературні вираження" чи "заборонену (на сайті) лексику"!
Pixel _ 25.04.2016 18:01
IP: 94.178.192.---
-vts-m-:
Pixel:
-vts-m-:
Pixel:

ЛИЦІВ ОЛГА...

...УКЛІННО ПРОХАЄМО ВАС ЦЬОГО НЕ РОБИТИ.

ЗВЕРТАЮ ВАШУ УВАГУ НА ТЕ, ЩО ЦЕ ЗВЕРНЕННЯ ДО ВАС НЕ МІСТИТЬ ЖОДНИХ ТЕРМІНІВ З ВАШОГО ЛЕКСИКОНУ. ТОМУ ЧЕКАЄМО ВІД ВАС, ЩО ВИ ТАКОЖ БУДЕТЕ ЧЕМНОЮ.
- – - – -
Піксель,
а...почему ви такой м y д а к?
- – - – -
фОРУМЧАНИН -vts-m-, ВАС ПОПЕРЕДЖЕНО ЗА ХАМЬОЖ НА ФОРУМІ УП.
НАСТУПНИЙ КРОК – ІГНОР.
- – - – - -
Пашол в ж o п y, з а c p a н є ц!
- – - – - -
фОРУМЧАНИН -vts-m-, ЗА СИСТЕМАТИЧНИЙ ХАМЬОЖ ВИ В ІГНОРІ НА ФОРУМІ УП
OdessitЪ _ 24.04.2016 14:18
IP: 82.193.99.---
@Підсумок: коаліція має сумнівну легітимність@

Коаліція є НЕлеґітимна навіть формально-юридично.

І коаліція та уряд НЕлеґітимні ПОЛІТИЧНО. Оскільки представляють явну меншість. Як парламенту так і народу.

P.S. Чи залишилися від Януковича ще хоча б якісь граблі, на які не ступала нога Порошенка?
LYCIV_OLGA _ 24.04.2016 10:06
IP: 109.251.42.---
Вся ця "КОАЛІЦІЯДА" – типовий "обмін шила на мило", без усунення причин кризи (!) і без ніякої обґрунтованого шляху до виправлення існуючого стану! ОКОЗАМИЛЮВАННЯ ВІД ОЛІГАРХІЧНИХ СТАВЛЕНИКІВ ДЛЯ ЛОХТОРАТУ, виходячи з їх улюбленої приказки "Розводити хохлів – набагато простіше ніж лохів"! ЧЕРГОВА ВЛАДНА ХУЦПА!
LYCIV_OLGA _ 24.04.2016 10:04
IP: 109.251.42.---
Ой, пробачте великодушно!... Ці "біднятка" щезли на газах!... Щиро дякуємо адміну-модератору!
LYCIV_OLGA _ 24.04.2016 10:01
IP: 109.251.42.---
Подякуємо цим рашистам "семижоповим-запердоленкам", нині та тут – татіщевим-тарпіщевим-панфіловим, за їх невтомну, кожноденну працю по наданню наочних і таких яскравих/незаперечних доказів не тільки їх власного ватяного дебілізму, але й остаточної деградації і виродження всього їх "раSSійського світу"! Їх "труд" – воістину незамінний! Ніхто – окрім них самих – не впорався б з таким завданням краще! (Смайлик "smile")
LYCIV_OLGA _ 24.04.2016 09:52
IP: 109.251.42.---
chsaber:
Pavlo Koma:
Без складу та Коаліційної угоди, все одно краща, ніж дострокові вибори

Ну, получается всё у нас как-то не так... Третий тур выборов Ющенко лучше чем..., Хитрая коалиция Тимошенко – лучше чем..., Минские соглашения, заранее невыполнимые – лучше чем война, Липовая коалиция, лучше, чем выборы.
А становится всё хуже и хуже. Может пора эти "улучшения" противозаконные прекратить?
А, ведь, ещё (обратите внимание) – 24 ноября 2014 (!!!): "Что бывает, когда безмозглое большинство перечёркивает смертельный подвиг активного вменяемого меньшинства? Спасти себя это активное меньшинство может, только временно отменив выборы этим большинством. Есть другие варианты? Повторим ещё раз: С ПОРОШЕНКО ВО ГЛАВЕ ПУТИНА НЕ ПОБЕДИТЬ!". (Станислав Овчаренко "О подвигах меньшинства, глупости большинства и наглой лжи власти" (antikor.com.ua)
руслан49 _ 23.04.2016 18:14
IP: 37.52.19.---
Що ви хочете. Як могли, так і зліпили коаліцію. Шановне ж українство забзділо. Як говорив Садовий – "Ой біда, біда в Україні. А мене хочуть поставити керівником Уряду і зробити крайнім. Не піду я туди". А єврей Гройсман не побоявся і пішов.
Андрій Павловський _ 23.04.2016 09:22
IP: 176.36.60.---
В коаліції немає 226 підверджених голосів, тому голова Верховної Ради Андрій Парубій на чисельні прохання журналістів і народних депутатів відмовляється показати підписи під новою коаліційною угодою.
Якщо дотримуватися Конституції, можна стверджувати, що коаліція не утворена, і тому вона не мала права пропонувати президенту кандидатуру прем'єра. Проголосували в неконституційний спосіб за Гройсмана і його уряд.
Батьківщина вже підготувала подання в Конституційний Суд щодо визнання факту призначення Уряду в антиконституційний спосіб!
Андрій Павловський _ 23.04.2016 09:20
IP: 176.36.60.---
Уряд призначений в антиконституційний спосіб, навряд чи буде мати добру перспективу!
Відставка уряду Яценюка була спробою Порошенка розрядити ситуацію, знизивши соціальну напругу в суспільстві.
Незважаючи на те, що Яценюк пішов у відставку, все ж таки його фракція залишається другою за чисельністю, і тому вони разом із блоком Петра Порошенка два тижні фактично ділили посади й фінансові потоки, – в результаті олігархічної змови поміняли ліберальне шило на олігархічне мило!
Партія "Батьківщина" пропонувала нові кроки виходу з кризи і новий курс, визначила 5 пріоритетних напрямків і запропонувала потенційним партнерам по коаліції ухвалити розроблені під ці вимоги законопроекти.
Але діячам з нової "коаліції" це було нецікаво: треба було з'ясувати, хто на яких потоках, на яких портфелях буде сидіти.
В коаліції немає 226
антивірус _ 22.04.2016 22:26
IP: 94.178.72.---
Іван Пилипишин:
!
Час визнати, шо це була революція негідників і давати в рило кожному педерасту з калоліції, який хрюкає Слава Україні, довівши своє населення до рабсько-скотського існування. "Слава Україні" казати маютиь параво тільки воїни з фронту, а не якісь смердячі свині і паразити.
Виходить, що Верховна Рада повинна бути Совєтом солдатскіх дєпутатов, а Уряд – Совєтом народних комісаров, як в 1917 році?
sidor _ 22.04.2016 08:38
IP: 77.52.123.---
Юрий Татищев:
Из Украины сбежали 68 % иностранных инвесторов!

Украинский бизнес переживает сильнейшую депрессию со времен мирового кризиса 2008-ого года.
Об этом заявил украинский экономист Сергей Крухмалев.
По его данным, количество юридических лиц за период с 2014 по 2016 гг. сократилась на 28,3% с 1 млн 370 тысяч до 800 тысяч. Среди них, частных предпринимателей стало меньше на 27,5%, фермерских хозяйств – на 22%. Также за это время с карты Украины пропало более 42% госпредприятий. Количество иностранных инвесторов сократилось в три раза – из более чем 2 тысяч в 2014 году сегодня осталось лишь 576 иностранных компаний.
"Дояр! Бросай ведро и скотину! Интернету важно твое мнение про Украину".
Шамиль Абдулахман _ 22.04.2016 08:03
IP: 82.193.97.---
mihaylenco:
Кааліція. А для чого її потрібно було прописувати законом? Для спекуляцій? Для блокування роботи парламенту? Чи навпаки, для продовження його агонії?

Як на мене, прописана законом коаліція,є дурницею. Вона не дає ніяких гарантій нормальної роботи парламенту. Навпаки, служить інструментом численних спекуляцій, і намаганням узурпувати владу.
Кому потрібно давати гарантії?!... Кретинам і ідіотам населяючим україну, що обирають собі президентами януковича і порошенку?... А потім ще і такий депутатський корпус, в якому немає місця гриценку, а є місце довгому?... Так їх ніхто за людей не вважає!... І, мабуть, справедливо...
Шамиль Абдулахман _ 22.04.2016 07:57
IP: 82.193.97.---
Майдан без політиків – майдан без толку!... Чого хотів майдан?... В європу?... Без політикі можна тільки в... (По рифмі)... Навіщо пролили кров студентів, художників, інженерів?... Якби це була революція гідності, то міністри януковича були би в небесній сотні, а не в президентах!
mihaylenco _ 22.04.2016 06:16
IP: 37.55.146.---
Кааліція. А для чого її потрібно було прописувати законом? Для спекуляцій? Для блокування роботи парламенту? Чи навпаки, для продовження його агонії?

Як на мене, прописана законом коаліція,є дурницею. Вона не дає ніяких гарантій нормальної роботи парламенту. Навпаки, служить інструментом численних спекуляцій, і намаганням узурпувати владу.
meua _ 22.04.2016 02:14
IP: 93.74.11.---
Правовой нигилизм, "наплевательское" отношении к законам завели Януковича в Ростов. Порошенко идет по его пути, каждый месяц нарушая все новые и новые законы и Конституцию. Это всегда плачевно заканчивается, для всех.
Он думает, что его сладкие речи по ТВ и пиар на безвизовом режиме ему помогут?
Гарант, который сам нарушает все гарантии, ГОЛЫЙ. Всем уже понятно, что от него ничего хорошего ждать нечего, это значит, что он уже failed president в глазах людей, а его легитимность стремительно уменьшается, догоняя Яценюка.
sidor _ 22.04.2016 00:51
IP: 77.52.123.---
chsaber:
Pavlo Koma:
Без складу та Коаліційної угоди, все одно краща, ніж дострокові вибори

Ну, получается всё у нас как-то не так... Третий тур выборов Ющенко лучше чем..., Хитрая коалиция Тимошенко – лучше чем..., Минские соглашения, заранее невыполнимые – лучше чем война, Липовая коалиция, лучше, чем выборы.
А становится всё хуже и хуже. Может пора эти "улучшения" противозаконные прекратить?
так третий тур Ющера по обоюдному согласию. Был бы Шапкокрад уверен в своей победе – стоял бы на смерть. А шо там за хитрая коалиция Тимошенко? Или так, лишь бы какашки на вентилятор бросить – авось кого то зацепит?
chsaber _ 22.04.2016 00:32
IP: 194.0.206.---
Pavlo Koma:
Без складу та Коаліційної угоди, все одно краща, ніж дострокові вибори

Ну, получается всё у нас как-то не так... Третий тур выборов Ющенко лучше чем..., Хитрая коалиция Тимошенко – лучше чем..., Минские соглашения, заранее невыполнимые – лучше чем война, Липовая коалиция, лучше, чем выборы.
А становится всё хуже и хуже. Может пора эти "улучшения" противозаконные прекратить?
Vova Lutsenko _ 22.04.2016 00:07
IP: 146.148.12.---
у порошенко отец, Герой Украины, имеет судимость
sidor _ 22.04.2016 00:01
IP: 77.52.117.---
Коломойский: Янукович был безграмотным диктатором, а Порошенко – образованный узурпатор.

По его словам Ринат Ахметов, Виктор Пинчук, Сергей Левочкин, Дмитрий Фирташ – все эти олигархи заняли именно то место, которое им отвел президент.
Коломойский заявил, что видел Фирташа в Вене, и единственное, что беспокоило его, это как избежать экстрадиции в США.
Издание пишет, что другие олигархи стали на путь сотрудничества с Порошенко.
Коломойский заявил, что все, чем Порошенко отличается от Януковича, – это "лучшее образование, хороший английский и отсутствие судимости".
Все остальное, по словам олигарха, то же.
"Это та же кровь, перевоплощенная плоть. Если Янукович был безграмотным диктатором, то Порошенко является образованным узурпатором, который добивается абсолютной власти", – сказал он...
антивірус _ 21.04.2016 23:50
IP: 37.55.239.---
Депутати з неба не впали...Лохторат вибрав більшість таких депутатів...Які створюють такі коалцції...Інших нема...Тому народ приречений терпіти все, що вони будуть творити...Поїзд пішов...Після бою нема що руками махати...Народ має таку владу, яку заслуговує.
Grenader45 _ 21.04.2016 23:33
IP: 91.124.6.---
Vova Lutsenko:
авторы блогов, вам не надоело копаться в нарушениях? их было, есть и будет.

От ваших публикаций нет никакого толка
"Король – голий". Щоб це змінити – треба перестати прикривати лайно папірцем, роблячи вигляд, що все гуд. Бо все що наразі маємо, це балачки про нове, реформи і т.ін...
Vova Lutsenko _ 21.04.2016 23:29
IP: 130.211.73.---
кое-кто положил кое-что на блогеров, на украинскую правду, на украинский народ...
Pavlo Koma _ 21.04.2016 23:27
IP: 92.112.213.---
Коаліція сумнівної легітимності. Без складу та Коаліційної угоди, все одно краща, ніж дострокові вибори під час війни, за сценарієм Путіна.
БЛОГ журналіста Олексія Братущака
Vova Lutsenko _ 21.04.2016 23:19
IP: 130.211.83.---
авторы блогов, вам не надоело копаться в нарушениях? их было, есть и будет.

От ваших публикаций нет никакого толка
Зеленський63 Aтака Путіна1280 Корупція1418 Україна та Європа1122 Свобода слова578
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter