17 травня 2016, 17:20

Помічники депутата-втікача С.Клюєва досі отримують зарплати з держбюджету

Рік тому – 12 травня Генпрокурор подав до Верховної Ради запит надати дозвіл на притягнення депутата Сергія Клюєва до кримінальної відповідальності. Невдовзі Клюєв втік.

Формально за законом Клюєв досі залишається народним депутатом. А отже має право на отримання і зарплати, і виплат на виконання депутатських повноважень, і відшкодування витрат на проїзд та телефонні розмови, і оплати праці помічників.

Я вирішив дізнатися, чи продовжує держава сплачувати гроші депутатау-втікачу? Для цього відправив офіційний запит до Верховної Ради. Попросив надати інформацію щодо витрат на діяльність депутата Сергія Клюєва протягом січня-квітня цього року. Ось яку відповідь отримав:ОФІЦІЙНО: Клюєву не нараховується ані зарплата, ані інші виплати на виконання депутатських повноважень. Натомість справно свою зарплату отримують помічники нардепа-втікача.Відповідно до офіційних даних у Клюєва є 8 помічників на громадських засадах та 2 помічники, які працюють на зарплату відповідно до Закону "Про державну службу". Тобто зарплату отримують Сергій Мальцев та Інна Маєвська.

Дізнатися, що ж такого роблять ці помічники, що держава продовжує справно виплачувати їм зарплату, не вдалося. Вказані телефони – не відповідають.

Тут варто нагадати, що Клюєв є одним з двох депутатів, які не спромоглися подати свої декларації про доходи. Також цей депутат-втікач жодним чином не проявляє себе у законотворчій діяльності. Тож в чому допомагають йому помічники-консультанти?

І тут одна зачіпка знаходиться.

Сергій Мальцев був керівником виборчого штабу Клюєва на виборах 2014-го року. По суті він проводив виборчу кампанію у Бахмуті (колишній Артемівськ) без кандидата. Клюєв на окрузі не з'являвся. Проводити виборчу кампанію без кандидата Мальцеву допомагав Олександр Шинкаренко. Це колишній керівник Партії регіонів в Бахмуті (колишній Артемівськ).

Цей Шинкаренко разом з "помічниками на зарплаті" засвітився в установчих документах громадської організації "Громадянський рух "Разом".Інна Маєвська та Сергій Клюєв є засновниками цієї ГО, Олександр Шинкаренко – виконавчим директором, Сергій Мальцев – членом Ради.Саме від цієї ГО рік тому розповсюджувалися прес-релізи про невинуватість Клюєва.

І саме від цієї ГО у Бахмуті (Артемівську) проводилися різні акції, на яких роздавалися продуктові набори та подарунки від "дяді Клюєва".

Так от ця ГО "Громадянський рух "Разом" продовжує свою роботу.

У квітні представники ГО роздавали пакети з підтримкою чорнобильцям.А в травні провели акцію "Спасибо деду за Победу".За одним з офіційних номерів ГО мені таки вдалося додзвонитися. Чоловік представився Олександром. Запевнив, що ГО продовжує працювати, але займаються нею "інші люди". А Клюєв "не може підтримувати ГО з відомих причин".

Щодо помічників депутата-втікача, то пан Олександр повідомив, що Інна Маєвська "поїхала далеко з Києва і не відомо, коли повернеться". А от Сергій Мальцев продовжує працювати у громадській приймальні С.Клюєва. Навіть прийоми виборців проводить. Але додзвонитися до цієї приймальні також не вдалося. І коли приймальні дні не знає навіть пан Олександр.

От тепер сиджу і думаю. Чи справедливо, що помічники Клюєва за чотири місяці цього року отримали з держбюджету 52 тисячі гривень зарплати, якщо:

а) їхній депутат в бігах і ніякої депутатської діяльності не проводить;

б) самі ці помічники суспільно важливою діяльністю також не займаються. Ну не вважати ж підгодовування виборців Клюєва в кращих регіоналівсько-російських традиціях важливою для України діяльністю.

powered by lun.ua

"Эта любовь"? Ахметов просуває Гройсмана в прем'єри

Цими днями в повітрі літає Купідон. І якось з хмаринок влучає в самі серця. Ось і в Ахметова влучив. Здається, через це у олігарха склалися стосунки з двома експрем'єрами Яценюком та Гройсманом...

"Страна" випередила російських пропагандистів у маніпуляціх на темі мови

Люблю графіки з цифірками. Вони спростовують будь яку брехню. От є якесь медіа в Україні, яке переконує: нє-нє, ми нє такіє, ми – не проросійське медіа, ми – українські журналісти! А потім Інститут масової інформації проводить дослідження, і випливають цифірки, які показують: та вони навіть гірші за російські медіа...

"Подарунок" Зеленському. Медведчук, Порошенко та маргінали шатають "тарифний майдан"

Завтра у Зеленського День народження. І йому готують "подарунок" – протестну акцію. "Тарифний майдан". Уже три тижні по різним містам та містечкам тривають протести...

Шарій приховує це від партійців

Я кілька діб провів в інформаційній "бульбашці" прихильників Шарія. Куди більшість не потрапляє. А тому не знає, що відбувається в середовищі шаріївців...

Наш сайт заблокували в Росії

Наш сайт заблокували в Росії. На вимогу Генпрокуратури РФ. Бо Інститут масової інформації поширює "заклики до масових безладів, ведення екстремістської діяльності"...

Путін із ''Шаріте''

Побачив це фото з пресконференції Путіна. Стало цікаво. Чому це він не в залі, а на екрані? Поцікавився. Кілька висновків. Від менш важливого до більш важливого...