Львівське сміттєзвалище. Як Садовий своїх виборців обіцянками годував
Сьогодні один мій друг запитав: а що ти думаєш про історію зі сміттєзвалищем у Львові. Насправді, я про це взагалі не думав. Ну де я, а де сміття львів'ян. Це вони мають думати як їм жити. Але на вечір вирішив все таки подивитися: а що обіцяв своїм виборцям кандидат у мери Андрій Садовий. Бо завтра ж він може балотуватися в президенти:)
І от виявилося, що на останніх місцевих виборах Садовий мав програму "Львів-2020". На відповідному сайті він проводив опитування, які пріоритети мають бути у роботі мера. У розділі "Інфраструктура" будівництво сучасного полігону ТПВ та сміттєсортувального комплексу пріоритетним визначили 15% опитаних. Це третій пріоритет у цьому розділі.
![](http://blogimg.pravda.com/images/doc/5/2/525ff-lviv02020.jpg)
Програма Садового "Львів-2020"
Хтось може сказати, що ці зобов'язання Садовий мав би виконати до 2020 року. Можливо. Але є й інші документи. Наприклад, Програма поводження з побутовими відходами у м.Львові на 2010-2013 роки. Почитайте, дуже цікавий і ґрунтовний документ. Ще навесні 2010-го місцевій владі було відомо про масштаб проблеми. Ось витяг з цієї Програми:
Згідно з розрахунками термін експлуатації полігону можливий до 2012 року. При умові розробки гудронових озер і заповнення їх відходами продовження терміну експлуатації полігону ТПВ можливе до 2014 року.
І це теж з тієї ж Програми:
Зважаючи на спливаючий термін служби полігону, потрібно вирішити питання щодо замовлення та виготовлення проектно-кошторисної документації, будівництва нового сучасного полігону з належними інженерними системами, системою збору фільтрату, а також утилізацією полігонного газу.
На першому етапі виконання програми планували вибрати місце та виконати проектні роботи з будівництва сміттєсортувального комплексу планували ще на першому етапі. На другому етапі – виконати будівельні роботи на сміттєсортувальному комплексі.
![](http://blogimg.pravda.com/images/doc/5/1/51a89-96e5510b0e43d04ca20bfde0c65f2b364ac50mw10240n0s1.jpg)
Львівське сміттєзвалище мали закрити до 2014 року
Якщо ви думаєте, що це єдина провалена місцевою владою програма щодо вирішення проблеми сміття, то дуже помиляєтеся. Восени 2012-го міськрада ухвалила Комплексну екологічну програму на 2012-2016 роки для міста Львова. Вона також передбачала будівництво полігону та упорядкування сміттєзвалищ.
Уже весною 2014-го один з місцевих прокурорів зробив гучну заяву: через зволікання чиновників міської ради Львів може потонути у смітті.
Зокрема, прокурор нагадав, що "15 квітня (2014-го року) експлуатація Грибовицького сміттєзвалища повинна бути зупинена".
Сьогодні у Львові 2016-ий...
Ну а завтра (умовно) нам йти на чергові вибори. І кожен українець у Львові, Києві, Херсоні має згадати: що з обіцяного вже виконали ті, хто прагнуть знову переобратися? Чи не обіцяють вони знову виконати те, чим "годували" нас на попередніх виборах?
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.