Мінекономіки переписує рішення РНБО задля Укроборонпрому?
У Фейсбуці розгорнулася жвава дискусія щодо рядового на перший погляд законопроекту, яким вносяться зміни до Закону "Про ліцензування видів господарської діяльності". Кабмін (в обличчі Мінекономрозвитку) пропонує ліцензувати розроблення, виготовлення, реалізації, ремонту, модернізації та утилізації озброєння, військової техніки, військової зброї і боєприпасів до неї.
Галас зчинив народний депутат від Самопомочі Ярослав Маркевич:
Правительство пытается создать дополнительные препятствия для развития ОПК в Украине: законопроектом N5698 пытаются вернуть процедуру лицензирования для всех, кто разрабатывает и ремонтирует технику для армии. Кстати, это уже не первая попытка. "Государственным мужам" давно не дает покоя идея заново впихнуть это дополнение в Закон. Кабмин Яценюка уже вносил подобный законопроект (N2039а от 08.06.2015), которым также пытались вернуть это лицензирование. Более того, тогда Президент Порошенко даже определил проект как неотложный и требовал рассмотрения вне очереди. Благо, на профильном комитете мне с коллегами удалось отстоять нашу позицию и не допустить возобновления лицензии.
Сейчас мы тоже будем настаивать на своем и не допустим монополизации государственным концерном "Укроборонпром" сферы разработки, изготовления и реализации оружия. Украине нужна здоровая конкурентная среда гос- и частных компаний в ОПК. Нельзя допустить возобновления лицензии на выпуск оружия, ведь это шаг назад в развитии ОПК, очередные усложнения для участников рынка и большие коррупционные риски, присущие самой процедуре лицензирования.
У відповідь заступник міністра економічного розвитку та торгівлі Юрій Бровченко спробував заспокоїти:
Масла в огонь підлив Вадим Кодачигов, який входив до Ради волонтерів Міноборони:
Итак, во первых: Вопросы по лицензионной комиссии. Частично правы те, кто заявляет о том, что никакой комиссии нет. ПОКА не утвердили. На самом деле она была подана, и список этой самой комиссии, которая должна будет принимать столь основополагающие решения – как ни странно, но совершенно засекречен. Об личностях, пытающихся получить этот уникальный инструмент влияния на развития ОПК Украины, знают только "особы приближенные к императору" (простите за сарказм, но других слов не нашлось).
Теперь скажите мне, если бы меня, человека, направленного на исключительную демонополизацию данного сегмента, включали бы в состав этой комиссии – меня бы кто-то секретил?? Да упаси Боже... Все бы знали об этом в тот же день. А в совокупности с тем, что сама процедура Лицензирования не прописана – напрашивается совершенно простой и логичный вывод – нам готовят очередную схему, согласно которой этот бизнес должен будет либо сразу отдать всю предполагаемую прибыль – года этак за два вперед в виде взятки- либо просто свернуться и покинуть вотчину Укроборонпрома.
Тут я спробував пожартувати у стилі працівників МЕРТ, що пан Вадим, можливо, не зовсім розібрався у питанні. Але знову з'явився пан Бровченко і пояснив: МЕРТ врахувало усі запропоновані пропозиції від інших міністерств та відомств.
Що "врахувало" Мінекономрозвитку, можна побачити, якщо порівняти два документи.
Перший – текст законопроекту, який 30 серпня 2016-го з'явився на сайт МЕРТ.
Другий – текст законопроекту, який 23 січня 2017-го зареєстрований у Верховній Раді.
Ось, у чому різниця:
Як бачимо, хтось запропонував МЕРТу значно розширити сфери діяльності, які потрібно ліцензувати.
А тепер найцікавіше.
Цей законопроект розроблявся у відповідності до рішення РНБО від 20 травня 2016-го. Радбез давав уряду місяць на те, щоб документ був внесений на розгляд Верховної Ради. Зірваний на кілька місяців дед-лайн не дивує, у чиновників завжди є "об'єктивні обставини".
Дивує інше. МЕРТ насмілився корегувати рішення РНБО:
1. Кабінету Міністрів України:
1) забезпечити розроблення та внести на розгляд Верховної Ради України:
а) у місячний строк проект закону України про внесення змін до Закону України "Про ліцензування видів господарської діяльності" щодо ліцензування господарської діяльності з розроблення, виготовлення, реалізації, ремонту, модернізації та утилізації озброєння.
Як бачимо, 20 травня 2016-го рішення РНБО було сформульовано як у законопроекті "на вході" в МЕРТ. Військову техніку, зброю та боєприпаси до законопроекту додали вже в процесі обговорення.
Правда ж цікаво почути, хто вирішив трактувати рішення РНБО по-своєму?
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.