5 липня 2017, 15:48

Довгий кінець фільму "Чи є яйця у Луценка?"

Третій день поспіль країна дивиться он-лайн-шоу про зняття депутатської недоторканості. Це шоу багатьма ЗМІ подається та багатьма "експертами" коментується як протистояння Генпрокурора з регламентним комітетом. Це зовсім не так.

Навіть після третьої серії цього шоу мало хто зможе перерахувати усіх "акторів" з регламентного комітету. Там бодай 2-3 прізвища членів комітету назвати. І це демонструє, що головні герої цього шоу далеко знаходяться далеко за межами комітету.

Регламентний комітет більше 2,5 років існує без голови. У двох розуміннях цього вислову. 1-й заступник голови Павло Пинзеник прямо під час засідання отримає смски з вказівками. Та й рішення цього колегіального органу ухвалюється десь в іншому місці.

Де?

Давайте подивимось на склад комітету. З 11 членів 7 представляють "коаліційні фракції" – БПП та Народний фронт. Цих голосів достатньо, щоб ухвалювати рішення комітету.

Ну а тепер давайте згадаємо, де ухвалюються "стратегічні" рішення цих двох політичних проектів. Пам'ятаєте про "стратегічні наради" на Банковій? Ну ті, на які збираються Порошенко, Гройсман, Турчинов, Яценюк, Аваков. Ну і Луценко.

От саме на цих "стратегічних" зустрічах Генпрокурору варто з'ясовувати, чому його подання про зняття депутатської недоторканості блокуються. Бо регламентний комітет та його окремі члени – не рівень Генпрокурора. З'ясовувати питання квіточок та яєць варто не з Пинзеником та Довгим, а з Аваковим та Порошенком. Саме в останніх розмовах потрібно показувати наявність яєць.


Якось Мустафа Найєм написав, що Порошенко "лично озабочен неприкосновенностью Олеся Довгого". Насправді, справа не лише і не стільки у самому Довгому. Він був ключовим гравцем команди Черновецького, але далеко не єдиним. І нині деякі гравці команди Черновецького є ключовими гравцями команди Порошенка. Ось їхньою долею Порошенко дійсно переймається. Бо за Довгим мали або могли б бути Березенко з Кононенком.



Березенко щодо перспективи бути одним з наступних вже давно "висловлював занепокоєння", активність Генпрокурора у справі Довгого йому не подобалась.

І ось тут перед Луценком стоїть важливе питання: чи готовий він йти проти своїх колег по "стратегічній" групі? Що там з принциповістю та яйцями? Є готовність почати власну гру, вчасно зійти з тонучого корабля?



Результати засідань регламентного комітету можуть задовольнити основних гравців.

Депутати залишаться зі своєю недоторканістю. І завтра вже ніхто не згадає прізвищ тих, чиїми руками це робилося.

А Луценко завжди зможе згадувати: я був єдиним Генпрокурором, який був готовий пачками саджати нардепів. Але кругова порука серед парламентарів стала мені на заваді. І от коли я стану __________ (потрібне вписати), тільки тоді "бандитам тюрми" і все таке.



До якої краватки приміряється Луценко?



Я б взагалі не розділяв на опонентів Луценка та регламентний комітет з усіма тими, хто стоїть за членами комітету. Генпрокурор – це плоть від плоті нинішнього парламенту та влади.

Варто згадати, що утворена у 2014-му році парламентська коаліція у коаліційній угоді проголошувала рівність усіх посадових осіб держави перед законом та скасування депутатської недоторканості. З січня 2015-го у Верховній Раді лежить президентський законопроект про скасування депутатської недоторканості. Відповідні зміни до Конституції Порошенко відправив депутатам з грифом "невідкладно".

Документ до Конституційного суду відправили голосами 365 депутатів. Ну а далі все заглохло. Минуло 2,5 роки. Більшість цього часу Луценко очолював найбільшу фракцію – БПП.



ЧИТАЙТЕ: Недоторканність народних депутатів буде скасовано у 2015 році – Юрій Луценко



Тож закликаю до шоу регламентного комітету ставитися як до кінофільму. У ньому кожен грає свою роль: хтось позитивного героя, хтось негативного. Але яким би довгим не був кінець фільму, по завершенні зйомок кожен актор отримує свій гонорар. І потім "герой" та "злочинець" можуть разом вийти на сцену за Оскаром.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Харлан – легенда!

ЗО-ЛО-ТО! "Ми – олімпійські чемпіони!", – каже Харлан в камеру одразу після перемоги. І як же це неймовірно! Ми наздоганяли суперниць увесь поєдинок...

Fight!

Захоплююсь такими історіями! Коли все проти тебе. Коли не йде. Коли усе твоє спортивне життя та спортивна кар'єра стоять перед прірвою. Коли програєш 11-5...

Благали про допомогу – врятовані! Неймовірна історія з Херсона

Неймовірна історія з хеппі-ендом. На лівому березі Дніпра під Херсоном застрягла жінка з хлопчиком та дівчинкою. Вода поступово підіймалася, вони рятувалися на другому поверсі, на даху будинку...

Я потрапив у Херсон

Я потрапив у Херсон. Одразу зателефонував своїй редакторці Жені Моторевській, сказав, що буде репортаж з окупованого міста. Але чомусь вона такій новині від мене не зраділа...

Гол усього життя. За це і воюємо

За такі моменти ми любимо життя. Наприкінці матчу Динамо проти Евертона на поле вийшов ось цей чоловік. Він – вболівальник з Евертона. Але на поле він не вибіг, як іноді роблять фанати...

Легенди ЗСУ. Позивний "34"

Герой України танкіст Сергій Пономаренко має позивний "34" – по номеру його танка в АТО. Цю цифру "34" добре запам'ятали російські окупанти...