Олексій Братущак журналіст

Бунт мажоритарників. Депутатам затримали мільярд на "хабарі"

29 грудня 2018, 21:38

Сьогодні "Економічна правда" повідомила, що Гройсман обманув депутатів під час голосування за бюджет.

Історія дійсно цікава. В якусь мить депутати дізналися, що не отримають закладених до цьогорічного бюджету 5 млрд грн "на округи". Ще влітку Кабмін розписав на ці потреба 2 мільярди. Але замість того, щоб дорозписати ще 3 млрд навпаки урізав до 1 млрд.


"Ігорю, що за фігня?". Приблизно така розмова тривала у залі Верховної Ради зранку 20 грудня. Кілька депутатів-мажоритарників оточили Ігоря Кононенка і щось емоційно з'ясовували з другом Порошенка. За збігом обставин у цей же час мажоритарники почали ігнорувати голосування.

"Я звернусь до мажоритарників. Ми вирішимо усі проблеми... я самостійно буду займатися тим, щоб вирішити цю проблему, яка збурила зал", – намагався залучити їх до голосування Андрій Парубій.

Заклики спікера мажоритарники також ігнорували. Через це не вистачило голосів на ухвалення змін до Земельного кодексу щодо протидії рейдерству, який готувався до розгляду півтора роки.Який же зв'язок між розмовою мажоритарників з Кононенком та їхнім показовим неголосуванням? Яку "проблему" мажоритарників згадував Парубій?

Відповіді на ці запитання ви не знайдете в ЗМІ. Складна тема для молодих парламентських кореспондентів. У ці дні легше було записувати новорічні привітання депутатів на фоні ялинки...

Але ми такі звернули увагу на проблему мажоритарників. Це справді цікава "проблема". Бо йдеться про мільярди гривень, які чомусь називають "хабарем" для мажоритарників. І які можуть вирішити долю наступних президентських та парламентських виборів.Щороку у бюджеті закладають мільярди гривень на соціально-економічний розвиток. Пропозиції куди їх спрямувати вносять депутати. А потім – піаряться на заходах. Лише за 5 місяців цього року "Опора" виявила майже 748 таких випадків.

ЧИТАЙТЕ: Звіт щодо ймовірного використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітаціїЄгор Соболєв прямо називає видатки на соцекономрозвиток хабарем мажоритарникам від уряду.

"Вони (мажоритарники) віддають свої голоси за бюджет, а за це їм дають десятки мільйонів гривень грошей платників податків, які вони потім можуть у себе в окрузі витратити і сказати: от, я вам побудував дорогу... це така форма хабара депутатам", – каже Соболєв.

"Хабарі мажоритарникам". Так у своєму ФБ-дописі екс-міністр Олександр Данилюк назвав гроші соціально-економічного розвитку.Аналіз видатків на соц-економрозвиток демонструє: найбільші суми йдуть на округи депутатів з провладних фракцій.По суті, самі депутати і вирішують, хто з них і яку суму бюджетних грошей отримає на свій округ.

У 2017-му при Мінфіні створили комісію, яка готує пропозиції щодо розподілу відповідних субвенцій. До комісії входять 14 нардепів та 2 представника Мінфіну. Половина від депутатів (7 осіб) – представники БПП, ще 3 – "Народного фронту", по одному – Радикальної партії, "Батьківщини", групи "Воля народу" та позафракційний.Що ж сталося 20 грудня? Чому мажоритарники влаштували бунт?

Усе просто. Вони дізналися про рішення уряду щодо перерозподілу видатків на соціально-економічний розвиток.

Підставою для бунту мажоритарників стало розпорядження Кабміну N934-р від 5 грудня 2018.

Цим рішенням уряд вносив зміни до свого першого розпорядження N423-р від 13 червня 2018 року щодо субвенцій на соціально-економічний розвиток.

Якщо порівняти ці два документи, то можна побачити, що уряд вирішив зменшити видатки на соцекономрозвиток майже на 1 мільярд гривень.Як уряд зменшив на 1 млрд видатки мажоритарникам "на округи". У додатку 1 до розпорядження Кабміну – загальна сума субвенцій на конкретні об'єкти/заходи, у додатку 2 – загальна сума субвенцій місцевим бюджетамОтже, останнім розпорядженням Кабмін вирішив зменшити відповідні видатки. Це рішення Мінфін мав погодити з парламентським бюджетним комітетом. Це питання було у порядку денному засідання комітету на середу 19 грудня. Відповідно до результатів засідання, які розміщені на сайті бюджетного комітету, пропозиція уряду була погоджена.

Як таке сталося, що депутати погодилися по суті самі собі зменшити видатки "на округи"? Як завжди: більшість дала "одабрямс" не вивчаючи документи. Додатки до останнього розпорядження уряду – це 757 сторінок, з яких 45 – внесення змін у суми видатків.

Коли ж мажоритарники побачили, яких сум вони вони не дорахуються у 2018-му, то влаштували бунт.

Історію спробували переграти.

У четвер о 13:07 на сайті бюджетного комітету з'явилося повідомлення про засідання комітету о 14:00. На ньому мали розглянути єдине питання: перерозподіл видатків на соцеономрозвиток.

Нині повідомлення про засідання комітету на сайті відсутнє. Проте Google зберіг його в архіві.Усіх членів комітету про засідання не повідомили. Мали зібратися лише "свої". Але зібрати кворум не вдалося, повідомив згодом член бюджетного комітету Юрій Левченко. За його словами, обіцяні на цей рік гроші перекинули на наступний.

"Багатьох мажоритарників таким чином уряд хоче притримати максимально біля себе до президентських виборів", – вважає Левченко.

Один з яскравих представників мажоритарників, який вже почав агітувати на своєму окрузі Петра Порошенка є Олександр Пресман з фракції "Відродження"."Направление, которое нам задал наш президент Петр Алексеевич Порошенко, мы правильно двигаемся", – вихваляв Порошенка Пресман на своєму окрузі у листопаді 2018-го рокуПресман – екс-регіонал, має сумнівну репутацію та "вора в законі" серед родичів.ЧИТАЙТЕ: Заступника Труханова "звільнив" родич вора в законі "Антімоса"Агітація мажоритарників за Порошенка мала стати однією зі складових виборчої стратегії його штабу. От тільки як тепер поведуть себе ці депутати? Після такого відвертого кидка?

Чи не почнуть мажоритарники поводитись як герої фільму "Свадьба в Малиновке". Ну ті герої, які зрозуміли, що вони "накануне грандиозного шухера"...


powered by lun.ua
Коментарі — 7
Виктор Симович _ 31.12.2018 20:10
IP: 94.244.41.---
Найдут способ компенсировать. Не могут не найти.
Log Log _ 31.12.2018 10:38
IP: 46.133.3.---
Індра:
Log Log:
Яскравий доказ того, що мажоритарка – печерний совковий рудимент.
У Франції Великій Британії – 100% мажоритарні системи голосування. А вони не печерні і не совкові...
А з якого дива нам на них рівнятися?
Там же усім правлять Ротшильди.
Log Log _ 30.12.2018 19:27
IP: 46.133.90.---
Сергей Ботанов:
Наконец то
А безмозглый Унитаз как не знал РУССКОГО языка, так и не знает.
Недоумок, научись дефис ставить.
Дебил в жизни ни одного предложения без ошибок не написал.
Это ты, пещерный кретин, от устной речи перешёл к письму на компьютере.
Этап чтения пропустил.
Уникальный дегенерат проживает в Воронеже. Интеллект четырёхлетнего ребёнка.
Не освоив третьего класса школы, на шестом десятке лет строчит безграмотный бред.
Індра _ 30.12.2018 18:03
IP: 94.76.81.---
Log Log:
Яскравий доказ того, що мажоритарка – печерний совковий рудимент.
У Франції Великій Британії – 100% мажоритарні системи голосування. А вони не печерні і не совкові...
Log Log _ 30.12.2018 14:55
IP: 178.133.84.---
Яскравий доказ того, що мажоритарка – печерний совковий рудимент.
Вибори повинні бути тільки на пропорційній основі.
На данний час технічна можливість організувати голосування по
відкритих списках відсутня, тому нічого страшного нема в закритих списках.
Індра _ 29.12.2018 22:57
IP: 94.76.81.---
Журналісте Братущак, я щойно надіслав вам листа на E-mail редакції: editor@pravda.com.ua --- про дієслова зворотної дії. Людина має навчатися неперервно, а не тільки перебуваючи на лавах університету і після університету вже ніколи нічого не вивчати. Це шлях в нікуди! А мажоритарники не правильні. Всі депутати повинні бути мажоритарними. Але обраними з висуванців, чи подання від громадських активістів та громадських організацій. Розподіл коштів по них не повинен бути, бо не їхня справа вести пряму господарську роботу.
Індра _ 29.12.2018 22:37
IP: 94.76.81.---
депутати дізналися, вони дізналися про -- має бути дізнали;
Кабмін (2), Кабміну (2) -- має бути Кабінет Міністрів;
буду займатися тим -- має бути робити, розвивати і т.д.;
намагався залучити їх до -- має бути прагнули;
спікера -- має бути голови, речника;
який готувався до -- має бути готували до ;
на фоні ялинки -- має бути на тлі ялинки;
йдеться -- має бути сказано, зазначено, мова про;
піаряться -- має бути рекламує, виставляє;
соцекономрозвиток -- має бути спеціальний економічний розвиток;
Мінфіні -- має бути Міністерстві фінансів;
субвенцій -- має бути надходжень/B];
які розміщені на -- має бути які покалдені на;
погодилися по суті самі собі -- має бути дали згоду;
вони не дорахуються -- має бути не буде надходження;
не вдалося -- має бути не змогли.
Корупція1413 Aтака Путіна1279 Зеленський61 Свобода слова578 Україна та Європа1121
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter