Мільйони COVID-тестів від Зеленського. Що не так
Знайшов! Знайшов ті мільйони тестів на коронавірус, про які говорив Зеленський.
Ми не вірили, а їх реально проводять. Мільйони тестів. Це неймовірно!
Але є маленька деталька.
Мільйони тестів проводять у США (6,5 млн на сьогодні), Росії (3,7 млн), Німеччині (2,5 млн), Італії (2 млн), Іспанії (1,5 млн), ОАЕ (1,1 млн), Туреччина (1 млн) та Британія (1 млн). Україна в перелік "мільйонників" не входить.
В Україні офіційно проведено лише 118 тисяч тестів. І ми на 49-му місці в світі по кількості проведених тестів.
Показово, що одразу перед нами Швеція (119 тисяч).
Ви могли чути, що в цій країні витримують "свій особливий шлях" боротьби з коронавірусом. Через позицію головного епідеміолога Андерса Тегнелла країна формує колективний імунітет. Це коли значній частині населення дають перехворіти, щоб сформувати стійкість до вірусу.
Тобто по суті, Тегнелл не бачить проблеми у тому, що буде заражено багато шведів. За його версією, це дозволить країні легше пройти другу хвилю захворювання. Тож нині у Швеції відсутні жорсткі заходи карантину.
Відповідно до головної стратегії є і ставлення до тестування у Швеції. Їх роблять лише особам з симптомами захворювання, які потребують госпіталізації.
А як же інші, які можуть бути заражені, але не мати симптомів, і розносити інфекцію, заражати інших? Логічно, що в рамках шведської стратегії, їх можна не виявляти. Переноять коронавірус у легкій формі – ок. Можуть заразити інших – ок. Швидше буде досягнуто того рівня зараження, коли можна буде говорити про колективний імунітет.
Приблизно така логіка. Її нищівно критикують. Але Тегнелл її витримує.
Повертаємось до наших... справ.
У нас рівень тестування на 1 млн населення у 4,4 разів менший, ніж у Швеції: 2 711 в Україні, 11 833 у Швеції. З країнами-"мільйонниками" прірва ще більше: у США тестів на мільйон населення роблять у 7,3 рази більше, ніж у нас, у РФ – 9,4, Італія та Іспанія – 12,5 і 12,1 відповідно.
Взагалі, за показником кількості проведених тестів на 1 млн населення Україна не потрапляє навіть у сотню країн світу.
То, може, і в нас формують колективний імунітет?
Ні. Наш головний санітарний лікар такий підхід вважає Середньовіччям. Тож, у нас інші причини низького рівня тестування.
Одна з них – просто не можемо проводити багато тестів, не маємо таких спроможностей.
Це об'єктивна реальність. Яку за час карантину кардинально не змінили. А чи хотіли?
Чи ставилася мета не просто мати мільйони тестів, а реально робити їх?
Тут показовий приклад Британії.
Сьогодні міністр охоони здоров'я Великобританії Метт Хенкок заявив: за останній день квітня провели 122 тисячі тестів на коронавірус. Це більше, ніж Україна провела за увесь час (118 тисяч). А вони зробили це за день.
ЧИТАЙТЕ: Target reached as UK tests pass 100,000 a day
Хтось може сказати, що порівнювати Британію та Україну не можна, різні рівні медицини. Так і є. Але. Місяць тому Британія робила лише 10 тисяч тестів на день. Тоді 100 тисяч на день виглядало як зухвала мета. Але це було метою. І її досягли.
"Тестування було необхідно для того, щоб Британія встала на ноги", – сказав сьогодні Хенкок.
І от дивлюсь я на все це і думаю: а навіщо Україні потрібні були ці мільйони тестів? Для чергового відосіка Зеленського? Для красивої картинки "Як Вован з коронавірусом бореться"? А Україні не потрібне масове тестування, щоб стати на ноги?
Сподіваюсь, сам Зеленський зможе пояснити це у своїх наступних відосіках...
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.