"Почує кожного". Чому Зеленський питає про довічне для корупціонерів (ВІДЕО)
У Володимира Зеленського проблеми. Він – на межі провалу на виборах його "слуг". Тому Офіс президента запускає сценарій "почую кожного". Про це у відео:
5 запитань від Зеленського – взагалі не важливі. Це звичайна політтехнологія.
Рейтинг Зеленського розхитують зі всіх боків: з одного – Порошенко, з іншого – Медведчук, третій фронт – Коломойський зі своїм новим фаворитом Палицею. З різних сторін підносить патрони Юлія Тимошенко. І все це підприрають регіональні еліти.
У підсумку місцеві вибори перетворюються на такий собі референдум з довіри самому Зеленському. І тому він вступає в цей бій. Опитування – це технологія мобілізації своїх виборців, намагання збільшити результат партії на виборах.
Ще влітку Зеленському провели соціологічне дослідження: чи підете ви на вибори, якщо одночасно з ними буде проводитися опитування від президента? Результат – опитування може збільшити явку та підтримку президентської партії – додати аж до +10%.
Тому у Зеленського і вирішили вкинути у суспільство 5 запитань, провести "президентське опитування". І самому Зеленському це продали як оригінальний та нестандартний крок.
Відверта розмова, народовладдя, майже народний референдум. Усе це – стара заїжджена політтехнологія. Яку сьогоднішні критики Зеленського вже використовували.
Порошенко, Тимошенко, Медведчук у різні часи проголошували необхідність проведення референдуму, теж бажали дізнатися думку народу з важливих питань.
Найбільше запам'яталась ця технологія у виконані Януковича. На вибори 2010-го він йшов з гаслом "Почую кожного".
Ось і черга Зеленського дійшла до того, щоб "почути кожного". Усе заради того, щоб не програти вибори. Бо далі опозиційні до центральної влади більшості у місцевих радах продовжать хитати. Хто зна, що медведчуківці почнуть ухвалювати у радах на Сході країни...
На самому початку сценарію "президентське опитування" планувалося, що під це змінять законодавство. Щоб воно виглядало пристойно. Але ухвалити закон не встигнули. Турборежим монобільшості зламався.
І тепер "опитування" виглядає відверто непристойно. У суспільство вкидують 5 запитань, які нібито мають визначити якусь стратегію держави. На обговорення цих нібито важливих проблем відводять менше двох тижнів. Вибачте, але так званий "референдум у Криму" і то більше готували.
Перше запитання про довічне за корупцію в особливо великих розмірах красиво виглядає.
Проте мало хто знає, що "особливо великі розміри" – це не мільйони та мільярди. За українським законодавством хабар службовій особі в особливо великих розмірах – це менше за 20 тисяч баксів. В'язниць для "довічників" може не вистачити.
Але ж проблема не в тому, що корупціонери швидко виходять з в'язниці. У нас взагалі не саджають топ-корупціонерів. Тому красиве запитання від Зеленського звичайна пустишка.
Коли у Зеленського говорять про народовладдя, то забувають, що воно має дві форми. Демократія – зі всіма відповідними стандартами. За цією формою живуть у Європі та Америці.
"Опитування від Зеленського" – це інша форма народовладдя. Охлократія. Це вироджена форма демократії, коли популістична влада спирається на суспільні настрої. І, здається, у нас вагома заявка на головного охлократа країни.
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.