5 лютого 2014, 18:26

Солідарність, взаємодопомога

Всім вітання! Щасливий відкрити блог на УП інформацією про надзвичайно гідну ініціативу "Гуманітарна солідарність", яку започаткували Сергій Жадан, Оксана Забужко, Андрій Курков та Василь Князевич. Нижче – їх заява, оприлюднена сьогодні.

ГУМАНІТАРНА СОЛІДАРНІСТЬ

благодійна програма допомоги лікуванню та реабілітації постраждалих під час масових протестів

Масові акції протесту, які розпочалися 21 листопада 2013 року, сколихнули Україну. У Києві та багатьох регіонах, сотні протестувальників, випадкових громадян, журналістів та медиків, а також службовців МВС зазнали поранень. Що найжахливіше – загинули люди.

Тут ми не даємо оцінку правим і винуватим у цьому спровокованому конфлікті, який загрожує громадянському миру і самому існуванню української держави. Народ, історія винесуть своє судження. Сьогодні і для нас, і для всієї України найголовнішою є наша національна солідарність задля припинення кровопролиття та надання, насамперед, медичної допомоги всім постраждалим.

Ми засуджуємо будь-яке насильство щодо потерпілих громадян та медиків, які надавали їм медичну допомогу.

Ми закликаємо всі сторони не допускати політизації надання медичної допомоги.

Ми заявляємо про неприпустимість перешкоджання медичним працівникам у здійсненні їх гуманітарної місії та професійних обов'язків.

З цією метою ми оголошуємо про започаткування благодійної програми адресної допомоги на лікування та реабілітацію постраждалих під час масових протестних акцій "Гуманітарна солідарність".

"Гуманітарна солідарність" збирає благодійні пожертвування для надання цільової адресної допомоги на лікування та реабілітацію всім постраждалих під час протестів.

Оскільки у багатьох випадках лікування може бути пов'язаним з захистом прав потерпілих на доступність медичної допомоги та лікування, діяльність благодійної програми сприятиме також вирішенню правових питань у кожному окремому випадку.

Рішення щодо адресної допомоги прийматиметься Експертною радою, в яку входять незалежні авторитетні лікарі й юристи.

Ми, члени Наглядової Ради, гарантуємо власним ім'ям чесність, підзвітність і максимальну ефективність використання зібраних коштів.

Організаційний, адміністративний і інформаційний супровід цієї ініціативи здійснюватиме Міжнародний фонд "Відродження".

"Гуманітарна солідарність" приймає благодійні пожертвування у відкритий спосіб. Інформація про пожертвування оприлюднюється за бажанням благодійників.

Реквізити для отримання благодійних пожертв у національній валюті:

Отримувач – Міжнародний фонд "Відродження", код ЄДРПОУ 03358819

Рахунок #26009200043189 в ПАТ "Сітібанк" в Україні, МФО 300584

З всіма питанням та пропозиціями звертайтеся. будь-ласка human_solidarity@irf.ua, (044) 484 04 87; 050 383 0 555.

http://www.irf.ua/index.php?option=com_content&view=article&catid=27&id=42149&Itemid=25

КРЕАТИВНИЙ МІНІСТР КРЕАТИВНОЇ КУЛЬТУРИ

Як давній кріт громадського активізму, буду чесним: не люблю, скажу так стримано, хвалити владу. Це, певний, набутий за роки незалежності, зокрема і майданів, демократичний інстинкт небайдужого громадянина супроти косної системи-держави...

ГРА В СИМЕТРІЮ НА ТЛІ КАХОВСЬКОЇ ТРАГЕДІЇ

Рік тому всесвітньо відомий філософ ліберальної демократії та процедурної справедливості, Юрген Габермас, виправдовував кончу необхідність мирних перемовин з Росією...

НЕСТЕРПНА ЛЕГКІСТЬ ВІЙНИ

У близькій до мене кофейній ятці на прилавку стоїть скляна банка-копілка для маленьких пожертв, на який написано: "На нерви, як у Арестовича"...

90 РОКІВ ЕСТАФЕТИ КОЛЕКТИВНОГО ЗЛОЧИНУ 1932-1933/2022-2023

Досі дипломатично коректні європейські керівники намагаються відокремити два злочини – Голодомору/Геноциду 1923-33 від злочину Холодомору/Геноциду 2022-23 рр...

ІНСТИТУТ МАЙДАНУ І МАЙБУТНЯ ДОЛЯ ВЛАДИ

"21-24 листопада 2013: непідписання Угоди про Асоціацію України з ЄС та початок демонстрації представників громадських об'єднань та студентської молоді на самій площі Майдан (2-3 тисячі людей щодня)...

ЯК КОНСТРУЮЄТЬСЯ і ВБИВАЄТЬСЯ ГЛОБАЛЬНА БРЕХНЯ

Якщо довго повторювати достатньо велику брехню, люди в неї повірять, – не безпідставно вважав Геббельс. Яку саме брехню і чому обов'язково велику, він мав на увазі? Це була нацистська брехня про расову перевагу німців-арійців та висока державна посада гитлерівського пропагандиста...