25 квітня 2015, 09:20

Криве Дзеркало

Поважне "Дзеркало тижня" оприлюднило статтю: Навстречу агроколониализму. Авторка Юлия Самаева. Стаття присвячена найактуальнішому питанню – створенню ринку землі, її вільного продажу. Надзвичайно гостре питання для нашої сучасної, сьогоднішньої країни. Питання, яке, дійсно, керівники краіни ставлять та намагаються вирішувати поспіхом, без належної всебічної підготовки – від створення прозорих кадастрів землі та їі власників, створення правових умов для розвитку малого і середнього бізнесу задля розвитку фермерства, й до безумовної необхідності найширшого обговорення й формування максимального консенсусу громадян з цього питання.

Й ось з'являється новітня стаття на цю кричущу тему. Вона наповнена пересторогами щодо цього поспіху. Але не лише. Вона спрямовує інвективи у бік тепершініх очільників краіни та західних компаній і фінансистів, які плекають плани тотальної скупки нашої землі задешево.

Не берусь тут коротко судити, що у цих пересторогах вірно. Суджу лише про те, як авторка переходить від по суті вірних застережень щодо поспіху у прийнятті такого важливого державного рішення до відвертої маніпуляції й брехні. Останнє повторює радянську стилістику тотальної підозри убік підступних класових ворогів-капіталістів. Від маніпуляцій і брехні стаття втрачає довіру й набуває якості розповсюджувача підозри і недовіри до всього, що робиться владою, у тому числі за допомогою Заходу.

А це – фрагмент статті.

"Джордж Сорос в интервью изданию Standard заявил, что готов вложить миллиард долларов (сумма на самом деле довольно скромная) в украинские сельское хозяйство и инфраструктуру... Ведь нет ничего выгоднее, как скупить обесценившиеся ресурсы." Тобто економічний оглядач Дзеркала досить прозоро натякає, що підступний Сорос, який "всегда интересуется кризисными экономиками, более того, сам бывает причастен к созданию этих кризисов", бажає збагатитися завдяки наміру "скупить обесценившиеся ресурсы".

Насправді в його інтерв'ю австрійському Standard'у Сорос ясно говорить:

"Захід може допомогти Україні шляхом підвищення привабливості [України] для інвесторів. [Для цього] необхідна страховка політичних ризиків... Я у стані готовності. Існують конкретні ідеї інвестицій, наприклад, у сільськогосподарському секторі. Я би вклав 1 мільярд доларів. Це має давати прибуток. Мій фонд би виграв з цього прибутка". (Див.: http://www.businessinsider.com/r-soros-says-ready-to-invest...)

Тобто Сорос твердить про наступне: 1. Захід має допомогти Україні з інвестиціями. 2. Для цього необхідно було б забезпечити гарантійний фонд для убезпечення політичних ризиків, тобто ризиків, пов'язаних не з суто бізнесовими справами, а, наприклад, втратами внаслідок війни чи зміною політичного режиму, або політичного курсу країни. 3. За цих умов я б вклав 1 мільярд у с/х сектор (це зовсім не обов'язково буде купівля землі – може бути переробка продукції тощо тощо), а весь прибуток йшов би на благодійницьку діяльність мого фонду в Україні.

Отже, Сорос не лише не хоче нажитися на "скупке обесценившихся ресурсов" й зовсім не планує всупереч нашій чудовій авторці, яка маніпулює радянським острахом щодо кровожадного буржуя, створити кризу для цього. Сорос, вражений "Новою Україною", яка повстає з події Майдану як відкрите суспільство, зве Захід допомогти Україні інвестиціями, радить як це варто робити, й сам готовий внести свій внесок у розвиток країни. Він готовий надати мільярд інвестицій у бізнес задля подальшого розвитку відкритого, демократичного суспільства так, як він це робить в Україні протягом 25 останніх років, надав громадянському суспільству більш ніж 160 мілйонів доларів для його саморозвитку.

Авторка маніпулює, тобто підмінює професійний аналіз вигадками на кшталт Дмитра Кисельова – "Совпадение? Не думаю" – про ротшильдів та немовби старе знайомство-зговір Сороса і Абромавічуса. Фактично оббріхує. Навіть, якщо радянського типу класова підозра авторки у статті має під собою засади, все це перекреслюється старою моральною істиною: "Одного разу збрехавший – хто тобі повірить." Це – погано для Дзеркала.

Тисячі громадських організацій, асоціацій та рухів, тисячі й тисячі українців, підтриманих фондом "Відродження", у їх числі сам тижневик "Дзеркало тижня", свідчать про фальшування у статті. Тисячі проектів від громадськості, спрямованих на боротьбу з корупцією, на відкритість, прозорість та підзвітність влади людям протирічать вигадкам щодо західного заговору проти України на чолі з великим філантропом. Зовсім про інше говорять факти підтримки фондом за безпосередньої ініціативи Джорджа Сороса величезної експертної діяльності українських аналітиків для проведення необхідних реформ та роботи Національної ради реформ. В Украіні багато інших ініціатив фонда, так само, як і поширення Соросом через його публікації у глобальних ЗМІ образу нової, гідної, України.

Ці неспростовні речі дають мені право стверджувати про криве дзеркало статті.

powered by lun.ua

РОЗІП'ЯТА ПОЛІТИЧНА ІСТИНА ПЕТРА

Спроба суду над пятим Президентом підняла чимало людей на його підтримку та захист від разючої несправедливості політичного судилища. Чесна хвиля піднятого патріотизму взбаламутила мережеву громаду...

НОВА РІВНІСТЬ ІМЕНІ ДЖОРДЖА ФЛОЙДА

Пам'ять Джорджа Флойда гуде світом розвинутих демократій. Її центральним гаслом є вимога рівності. Але не тієї формальної рівності всіх і кожного перед законом, якою пишаються сучасні демократії...

СКАНДАЛ, ПРОТУХЛИЙ НА 1000%

Злив плівок Деркача, професійно записаних, певний, чужою службою безпеки та їхньою місцевою агентурою, має дві ясних цілі. Перша – це нова спроба проросійських сил ідеологічно підсилити анти-Майданівський реванш, щоб повернути колесо історії України назад в незабутню для малоросів імперську колею Росії...

КОМУ ЦЕ ВИГІДНО

Істерична кампанія з підриву довіри до діючого уряду має всі ознаки штучно створеної. Голосна турбота за "добробут людини", "зовнішнє управління" країною та відсутність "посадок корупціонерів" є традиційним популістським набором гасел для маніпулювання громадською думкою у потрібному напрямку...

ЗАПАХ ЛАЙНА

Кампанія "анті-Сорос" досягає апогею в пропагандистському ZIK.UA. На цю п'ятницю вони запланували винюхати, звідки йдуть потоки кисню відкритого суспільства...

ЯК ЗДІЙСНИТИ ІДЕНТИЧНІСТЬ

Про нашу велику проблему ідентичності ми ще не говорили так голосно і точно, як зараз. Всі так чи так знали і сперечались саме про це – українські інтелектуали, які розмірковували про "дві України" в рамках однієї країни, українські письменники і творча інтелігенція, яка відстоювала та відроджувала українську мову, культуру, освіту, гуманітарію проти колоніальної інерції русской і російської радянщини...