Конституційна реформа: від Житомира до Обухова
Юлія Тимошенко пообіцяла наступного тижня внести до парламенту зміни до Конституції, які можуть бути прийняті в першому читанні "на базі консолідованої більшості Верховної Ради, причому конституційної більшості". Під "консолідованою" і "конституційною" більшістю слід розуміти більшість БЮТ і ПР. Іншої "конституційної" більшості не може бути в принципі.
Але не чекаючи наступного тижня, вже сьогодні, 8 травня, в містечку Обухів під Києвом відбудуться збори ініціативної групи по проведенню всеукраїнського референдуму щодо змін до Конституції. Людей звозять зі всієї області. Я не маю нічого проти народної ініціативи, але коли на збори ініціативної групи запрошують чиновники місцевої районної адміністрації, то епітет "народна" тут недоречний. Я вже не кажу про забезпечення "ініціаторів" транспортом, матеріалами і т.д. Не виключено, що подібні збори відбудуться не лише в Київській області...
Хоча Кучмі і Волкову в грудні 1999-го вистачило лише однієї "житомирської ініціативної групи", яка запустила референдум щодо змін до Основного Закону. ЦВК під керівництвом Михайла Рябця, хоч і була лояльною до президентської адміністрації, не наважилась зареєструвати цю групу відразу, а дочекалась рішення Печерського райсуду, котрий зобов'язав це зробити. А тому в квітні 2000-го, незважаючи на недосконале законодавство, референдум провели, але в сухому підсумку вся затія закінчилася "пшиком". Зміни до Конституції заблокував парламент, хоч тоді його директором-розпорядником і вважався пан Волков.
Зараз пан Балога впливає парламент ще менше. То чи варто город городити?